Nehat Jahiu:HAJMALIA E HOXHES

Shko poshtë

Nehat Jahiu:HAJMALIA E HOXHES

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jun 24, 2010 6:14 pm


Nga Nehat JahiuHAJMALIA E HOXHES


Dy dhe dy
Më vonë dymijë
Aq kushton një hajmali

Kështu e paska zakon
Ky hoxhë efendija jonë
“ Këtë” thotë, ta pijsh me ujë
“Këtë flake në prag të huaj,

Po më parë nga të gjitha
Zgjidhe qesen dhe paguaj!”PASANIKU DHE I VARFËRIKur vdes ndonjë pasanik
Hoxhë Marreci turret vrik
Hypën shpejt në majë të minarës
Dhe i bën hyzmet pares.

Po kur vdes ndonjë varfnjak
Hoxhë Marreci nuk del në prag
Thotë:
- I ngrati varfnjak
E kish patur vdekjen hakë!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi