Agim GASHI - DRENICA:FJALËT E LISIT

Shko poshtë

Agim GASHI - DRENICA:FJALËT E LISIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Jul 06, 2010 7:49 pm


VARGJE SATIRIKE


Agim GASHI - DRENICA


FJALËT E LISIT


U ula te pushojë
në livadh te një lis,
qe e kishte qa dikush
pamëshirë - përmidis!

Asgjë nuk dëgjohej
mbretronte qetësi,
pos renkimit te lisit
dhe fjalëve te ti '.

Kaluan shterngata e stuhi
mbi mua - lisi thotë,
por s'munden te më rrxojnë
në 'kembë qendroja i fortë.

Po pse je ra , tash
i them - o lis,
kush t'ka qa' kështu
pse je katandisë?!!!

Ate qe s'ma ben
shterngata as stuhija,
- po me vjen inati
m'çanë pykat e mija!!!!


06.07.2010
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi