Agim GASHI - Drenica:LEKSIKONI HUMORISTIK

Shko poshtë

Agim GASHI - Drenica:LEKSIKONI HUMORISTIK

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Sep 11, 2010 11:39 am
Agim GASHI - Drenica
LEKSIKONI HUMORISTIK

____________________

Keçmenaxhim=shkallë e lartë e hajnisë edhe për nga forma

edhe për nga shuma!

KEK=Katastrofa E Kosovës!

Tenderi=Bingo!Vendi ku njerëzit pasurohën brenda nate!

Deputet=Njeriu që flen në karrige!

Kosova=Shtet me tre pushtete!

Ryshfeti=Rruga me e sigurt për zgjedhjen e problemeve

Ministër=Hajn , profesionalist!

Menaxher=Njeriu që caktohet në krye te nj Organizate
apo fabrike dhe menagjon mirë fitimet e tij!

Gjyqtar=Përson juridik qe ndan drejtësinë-jo,po
ryshfetin me prokurorin.

Striptiz=Klipet e disa këngëtareve tona!

Katundari=Njeri qe blen bukë te furrëtari!

Karriga=E dashura e politikanëve!

Karrjera=Punë që arrihet me para!

Kontrabandist=Demokrat i skajshem,qe nuk njeh
komb ,fe as ngjyrë !

Artisti=Njeri qe te tjerët qeshin ,kur ai qan për fatin e tij!

Zhvillim=Fjalë e panjohur në gjuhën shqipe!

Parti=Grumbull njerëzish ,qe i bashkonë interesi!

Besnikeria=Fjala qe e përdorë gruaja ma se shpeshti ,
kur e trathon burrin!

Breshkë=Ndihma e shpejtë e Kosovës
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi