Asllan Dibrani - Bukuritë natyrore në trojet shqiptare

Shko poshtë

Asllan Dibrani - Bukuritë natyrore në trojet shqiptare

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 13, 2010 1:13 pm

Asllan Dibrani- Bukuritë natyrore në trojet shqiptare

Një bust skulpturor i një qifti në bashkbisedim i nxjerrur nga shkembinjt buzbregdetit shqiptar nga Asllan Dibrani prapa Vilës së Zogut në Durrës, ja shikone miq të nderuar dhe vleresone natyrën tonë të bukur dhe të pasur se çka na dhuron , flet vet me detin ,ujin ,diellin ,dallgët,errësirën,furtunën ,historinë!...vërtet artistike...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi