Jorgo Telo:KU KEMI LERE? (Humoristike)

Shko poshtë

Jorgo Telo:KU KEMI LERE? (Humoristike)

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 18, 2010 3:06 pmJorgo Telo:KU KEMI LERE? (Humoristike)

Në ç’vend kemi lerë?

Ku nuk kemi vlerë?

E di dhe s’e di…!Ku na duket mjalta,

sikur del nga balta?

E di dhe s’e di…!Po njeriu vetë

më shumë ç’do në jetë?

Do vendin e tij.Ku ka shpesh ngërdheshje

dhe kurrë marrëveshje?

Në Shqipëri.Ku mbretëron frika

nga pispolitika?

Në Shqipëri.Ku premtimet mbijnë

Si ferrat në brinjë?

Në Shqipëri.Për kë do shqiptari

të derdhë djersë balli?

Për vendin e tij.Ku gjallon mashtrimi

Egër si tërbimi?

Në Shqipëri.Kur do eci vota,

siç na do dhe bota?

Saktë nuk e di…!Gjirokastër, 18,11.2010


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi