Arta Hysi:Plaku dhe Plaka (Satire)

Shko poshtë

Arta Hysi:Plaku dhe Plaka (Satire)

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Nov 28, 2010 1:59 pm


Arta Hysi:Plaku dhe Plaka (Satire)

Nje cift pleqsh,pensionin marrin
dhe nji drek ne restorant shkuan te hanin,
Kamarjeri porosin mori duke shkruar..
dy berxolla dhe dy supa kerkuar.

Nga pleqte mori urdher te sillte..
fillimisht..nji berxoll dhe nji sup,e uje selite.
Berxollen per plakunn e supen per plaken,
e prap te tjerat per 10 min te pakten

Berxollen per plaken e supen per plakun
te dy te lumtur ferkuan barkun.
Kamarjeri duke ju afruar
kuriozitetin donte per te shuar.

Pse porosia ish bere ne kte menyr?
pse jo te gjitha njeher e mire?
Plaku pyetjeve ju pergjigj me deshire,
jemi pensionist...nji pale proteza kemi mor bir....


arta 28/11/2010.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi