Shkodrant Per Bejta Jan Njisha:Të bamet në Shkoder

Shko poshtë

Shkodrant Per Bejta Jan Njisha:Të bamet në Shkoder

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 24, 2011 10:54 pm


Shkodrant Per Bejta Jan Njisha:Të bamet në Shkoder

fike at dreq kompjutri
e hajde me fjetè
shtrejè ata koca
veç shpirti t'ka metè
njikshtu m'tha gruja
por smè mori gjumi
tuj pa nji film t'bukur
kurrè si erdh funi

me vedi m'erdh me qeshè
tash sa vjet nkyt pallat
nuk ja shkrova nji rresht
a thu jam sakat
prapè gruja
çka e ke kyt dyzen
mos paç gjumè
del n'dhomè anej
kyt her bana sikur sjam tuj ni
se ishte gja pa leverdi

banoj n'rezidenc
quhet varri i bamit
asht 100 metra
larg spitalit
ske nevojè pèr ambulancè
der aty t'çojnè mas krahit

nanè o nanè kur nalet uji
i sheh pleqt me kova n'dor
mushin ujè te sanatoriumi
shkojnè tuj shty shoqi-shoin((((((((kalo ti para,jo kalo ti)))
u ka hy frika n'palcè
njanin makina para e mori
e reja vet e pastè n'qafè
i tha kalo kur ngjyrè nrron semafori

desht mu martu vajza e zenepes
shkunè tana gratè me pa
i thashè shko edhe grus teme
prej shoqeve mos mu nda
por qe e kotè kjo punè
se ajo dasem nuk bani
iku prej shpisè ditn-e shtunè
i dulè ma i dashtun jarani


vazhdon
por
mund ta vazhdoni dhe ju
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi