Arta Hysi:Aksidenti

Shko poshtë

Arta Hysi:Aksidenti

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 30, 2011 9:51 pmArta Hysi:Aksidenti

Miri dhe Mitati ne udhetim
Te dy ne shoferim
Secili ne drejtim te kundert
U perplasen, thyhen hundet
Makinat u shtremberuan
Ata uronin,” shyqyr shpetuam”
Miri mendoi;- pse te ziheshin?
Se s’dihesh mund te rriheshin
E di ca?- tha Miri rehat
Kam nje uiski o Mitat...
Hajt ta kthejme per shendetin
E mos pysim per miletin
Uiskin mori dhe ja zgjati
Pije –i tha-ti i pari
E ktheu Mitati me lezet te hiqte merzine
Miri tha-Une per vete, po pres Policine...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi