Satirë nga Halil Xani

Shko poshtë

Satirë nga Halil Xani

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 05, 2011 1:05 amSatirë nga Halil Xani

Marrë nga faqja gazmore

Sot e dëgjova, si barcoletë-si një mahi,
unë u përpoqa ta bëj disi si poezi,
sa ia kam qëlluar nuk di.
...

Thonë jo fort moti një djalë
Bëri shkollë, u zgjodh kryetar
Babë e djalë dilnin në sheti
Dhe kalonin për mrekulli

Një fqi një ditë në rrugë u doli
Pak si me inat të dyve u foli
T’u ka rritur mendja i tha bashkëfshatarit
Që po fle me nënën e kryetarit
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi