Besnik Gashi:RAPSODET MODERN

Shko poshtë

Besnik Gashi:RAPSODET MODERN

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 13, 2011 1:18 pm


Besnik Gashi:RAPSODET MODERN

Na ishin njëherë,
se ku nuk e di,
N´kualicion te përbashkët,
...
Te dy kishin hy.
E shpallen shtetin,
Sugeneris,
Te pasurohën,
nisën përditë.
Populli në gjum,
Fare mendjën se vret,
Po dhe politikanet,
s´ia nin fort per shtet.
Unisen tan bashk,
Pa pas kush kuj gja me i thanë,
Beso u ban kogja,
se dej dje me opangë.
Mirë e ban shumë,
ta sheh mirë europa,
Se nuk jan veq te ta,
milioner ka edhe e jona.
Kaqikun e vogel,
po kuletën e madhe,
Ne jemi te ngritur,
populli me plot halle.
Po dhe ne ,
nuk qajm kokën shumë,
Ne bejmë ç´duam,
se populiin e kem n´gjum.
dikush do quditën,
pse kendojnë te dy bashk,
Mos thuni se jan pasunue,
se ende janë kockë e asht.
Ketu po e ndal,
se u prish kualicioni,
I madhi kerkonte,
leket nga Post telekomi.
U ndan mirë e bukur,
krejt me fjalë te buta,
nuk u ndanë vet,
po i ndau Kushtetuta.

13.12.11avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi