Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Shko poshtë

Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:03 pm

KRIMINALITETI NE INTERNET

Shkruan: Agim Gashi

Nuk ka më trishtuese se kur vërsulën kriminelët edhe në internet. Mjedisi ynë është mbushur me njerëz të tillë, fryejnë e shfryejnë nga të gjitha anët dhe brenda natës ata „rriten“ aq shumë sa që mbi ta më nuk egziston askush. Këto mund të quhen edhe aksidente të qëllimshme e të dhimbshme për kombin dhe figurat kombëtare. E kam parandje këtë qëmoti kur shkruaj në faqen e zezë të internetit www.kosova.de .E kam ditë se këso faqesh do të lindin akoma, do t’i pjellë fara marroqe e cila asgjë nuk sheh bardh dhe dita-ditës ndjellin katastrofa kombëtare me qëllimin e fundit: vllavrasjen. Muxhahedinizmi, talibanizmi, komunizmi, stalinizmi dhe enverizmi e kanë kapluar internetin shqiptar aq fort sa që është e pamundur të hapësh kompjuterin e të mos pësosh nga të tillët.

Kjo vrimë e zezë që po hapet në hapsirat tona e me përmasa të mëdha, të sjell një rrëqethje totale, se në tokën tonë asgjë më nuk shkon mbarë. Je i detyruar të kyçesh në këto plagë krejt me qëllim zbutjeje, për t’iu treguar miletit se jemi para një katastrofe kolektive. Më të rënda bëhen plagët kur shtetet shqiptare jo që nuk jua ndalin hovin, por përkundrazi i cytin akoma të tillët të vjellin edhe vrerin e fundit kundër çdo kujt që nuk mendon si ata. Kur dikur një popull i tërë hipte mbi tanket serbe për ta mbrojtur lirinë dhe nderin dhe për ta shpalosë flamurin kombëtar, sot dalin kriminelët e internetit dhe pshurrin mbi të gjitha të arriturat e kombit. Shteteve shqiptare u vie hosh dhe i cytin akoma për veprime të mbrapshta, kur dihet se në shtetet demokratike egziston edhe policia speciale e internetit.

Patjetër këtu duhet të shfaqet në kujtesë rebelimi i Faik Konicës, rebelim ky prej intelektuali të mirëfilltë: Shqipërinë shpëtoje, Zot, nga shqiptarët! (Kjo lutje e intelektualit tonë mund vetëm të pëshpëritej në kohën e diktaturës enveriane). Asgjë nuk ka ndryshuar që nga ajo kohë, e sidomos në Kosovën e pasluftës e për ta rritë agresivitetin e tyre pas zgjedhjeve të vitit 2007. Kur edhe kryeparlamentari shpalos fotot e Enver Hoxhës para opinionit të gjërë kombëtar dhe ndërkombëtar, çdo të bëjnë enveristët tjerë që lidhen në aleancë me talibanë, muxhahedinë, udbashë e kriminelë të të gjitha ngjyrave!? Ata sot janë më agresivë se kurrë, krejt me qëllime të njejta: shkatërrimin e qenies kombëtare.

Kur një Kadri Osmanit-Manit, që mbajti dy dekada burg në kazametet serbe për çështjen madhore kombëtare, i vërsulen si hijenat në pre, atëherë nuk do tjetër koment. Kadri Mani përsëri gjen butësinë që t’u drejtohet me fjalë të buta. Këtë ai e bën jo nga frika, por që vërtet e do atdheun, popullin dhe lirinë. Të kërkosh famë duke sulmuar të tjerët, duke shpifë për të tejrët, duke i sharë e shqetësuar edhe fëmijët, duke i vrarë kundërshtarët me maska e në prita, nuk është burrëri. Sot injorohen të gjithë ata që shqiptarinë nuk e duan si pesëdhjet vitet në kalim, injorohen edhe fëmijët e tyre në shkolla e fakultete, sulmohen në internete, u ngjesin bishta e mishta, ndërsa guximi intelektual dhe ai shtetëror zbehet akoma. Tani nuk po sundon qeveria por po sundojnë ilakët e qeverisë, ata që prejnë e qepin në emrin e saj. Pse ndodh kjo në hapësirat shqiptare, kur kemi akoma shumë për të bërë?

Unë si njeri nuk jam për konfrontizëm me askend, por ta pranoj ndëshkimin e pa merituar nga gangstert dhe „atdhetarët“ e rastit, as këtë s’mund ta bëj. Më beso, lexues i nderuar, se droja ime më e madhe është kaosi kombëtar. Kjo më dhemb mua, por duhet t’i dhemb gjithsekujt. As shteti, por as ne nuk duhet t’u lëmë hapsirë qerratenjve dhe kujdestarëve të atdhetarizmit të rremë të lozin me ndjenjat kombëtare, duke sjellë në faqe interneti e gazeta të ndryshme, propoganda të kulturës së lindjes, të stalinizmit, të sekteve fetare të xhunglave afrikane dhe aziatike. Shteti më i ri i botës duhet t’i hapë këtij populli faqe të re të histories e jo të ngulfatet në mesjetën që më nuk e do askush. Modele të qytetërimeve të huaja Republika e Kosovës ka sa të duash. Me aedhjen e forvave të KFOR-rit dhe policisë ndërkombëtare, këso modele kulturash u shrinë në tërë territorin e kësaj toke. Dhe, jam për t’i nderuar si kultura të huaja e në dashi edhe mike, por jo të lakmohet aq, saqë të insitohet që të harrohet veshja shqiptare e të vishemi me tlina, të harrohet besa, nderi e dinjiteti, e të merret përkulja. Asnjë popull këtë s’do ta bënte.

II

Jemi lodhur më nga ndjekjet e përndjekjet, vëllavrasjet, përdhunimet e hasmëritë, nga hafijëllarët e tinëzarët për një copë karrige, mediokrët e pseudoatdheetarët, imituesit e verbër të bajraktarizmit e bashibuzkëve anadollakë, duke lënë të papeshojë çdo gjë kombëtare e nacionale. Të tillë ta ndysin edhe shtetin, pavarësinë...Shkëputjen nga e keqja duhet ta ketë shteti fort në duart e veta, ta mbajë atë nën kontroll duke mos lejuar humbjen e dinjitetit kombëtar nga ata që nuk ia duan të mirën atdheut dhe nga ata që për intersin vetanak shesin edhe nënën në treg. Me humbjen e dinjitetit, populli do ta qesë në harresë atë që na ndodhi vetëm pak vite më parë. Çështja e Kosovës nuk është çështje individuale e personale e dikujt. Ajo është çështje e pazgjidhur akoma e kombit kudo që të jetë ai: në mërgatë apo vise tjera etnike. Ashtu si çështja kombëtare edhe çështja akoma e pazgjidhur e dëshmorëve, duhet të vëhet në rend dite sa më parë. Pa marrë parasysh se cilës parti apo grupacion i takojnë dëshmorët dhe të rënit për çështje kombëtare, ata pranë njëritjetrin e kanë vendin në altarin e kombit, në altarin e atdheut dhe në altarin e lirisë. Në të kundërten, të verbërit do luajnë me fatin tonë, e me fatin e atdheut duke fyer rezistencën shekullore e gjithëkombëtare.
E Kosova që të dali në dritë, duhet të lirohet sa më parë nga: injoranca anadollake, nga sektet e huaja, nga ideologjia staliniste, nga kërkushët e nga vrasësit, nga ndjellakeqët e tërbuar... sepse na e qelbën mjedisin. Tekefundit, duhet ta dijë çdo shqiptar, çdo qytetar, çdo luftëtar e çdo pushtetar, se liria duhet të jetë e pastër si këmishë gjerdeku, të mos peshojë rëndë, përndryshe do të turërohemi para botës dhe popullit. Nuk bën të luhet me dinjiteti kombëtar.

Kosova sot është pasqyrë e jona ku mund të shohim shumë çka që nuk është për të mirën tonë. Në atë pasqyrë, pa ndezur asnjë qiri mund t’i shohësh fjalëmëdhenjtë, atdhetarët e internetit me nofka të kozakëve, kurvarët, drogaxhinjtë, tenderaxhinjtë, munafikët, tradhtarët, spiunët ... dhe ti sillesh rreth saj, të kap tmerri, dridhjet ta kaplojnë trupin, të vjen turp se s’mund të ndryshosh asgjë. O Zot! Shteti më i ri i botës, Republika e Kosovës, kërkon ndihmë për t’u çliruar edhe njëherë. Robëria më e rëndë qenka kur e robëron veten!

Me këto sjellje çnjerzore të disa individëve të internetit, në mënyra më brutale ofendohet rinia shqiptare, familja, fëmijët, ata që plakjen e pritën në kazamatet e armikut, ata që edhe me burgje mbronin atdheun, familjet: Jashari e Delija të Drenicës, Reçaku e Prekazi, Kosharja e arena tjera të luftës, kushtetuta e flamuri, ofendohet Dardania. Me sharjet e ofendimet, kërcënimet deri në likuidim, që i hasim në faqet e internetit, druaj se e kënaqim hasmin dhe fyejmë më të dashurit bashkë me gjakun e tyre të derdhur për liri.
Raste eklatante ka sa të duash, por unë po sjell këtu vetëm disa prej akterëve të cilët të fshehur pas nofkave të tyre, kryejnë punën e djallit. Nofka Tarsi, si më i zëshmi për lartësimin e stalinizmit dhe enverizmit, i faqes www.kosova.de jo që kërcnon me likuidim dhe kërcnon në forma tjera, por shanë me atë gjuhë rrugaçi saqë për mua është fyerje kombëtare. Shikoni e merrni shembull se si nuk duhet bërë. Kjo nofkë thuhet se është Ibish Neziriraj, dhe nëse nuk është unë paraprakisht i kërkoj falje. Theksoj se këto afishime janë origjinale dhe janë dërguar në adresën private.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 11:49 am, edituar 3 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:06 pm

Nga : tarasi
Tek : Marksi
Data : 2006-06-13 21:22
Titulli : PM from tarasi
--------------------------------------------------------------------------------
hajt se shpejt ( per pak ke ikur) do me shofish ti mua... edhe atij R.T. edhe spiunave të tjerë shpejt do ju ikë koha......
------------------------------------------------

Nga : tarasi
Tek : Marksi
Data : 2006-06-13 21:30
Titulli : PM from tarasi
--------------------------------------------------------------------------------
Unë jam Kosova!
Krejt Luftetarët e UÇK-ës e kanë ngrënë bukën e Shtepis time!!!
Unë nuk shajë se jam trim i urtë... Ti thuaj se kush je dhe perse ti prekesh nga shkrimet e mia?
Ti kush je dhe çfarë perfaqëson?
Si nuk të vie turp për ato gjera që i bënë nëse ke fëmij se mund të turprohen nga Ty...
Unë jam ay që kurrë në jeten time se kam fyer shqiptarin... Po ndoshta kam vra e do të vras serish; por vetëm shkije sepse ata më kanë vra dhe tërë jeten kam me luftue me ua kthye dyfish!!!!¨
Kush je ti që prekesh dhe ma shurdhon.... tashti....


Vërejtje: Këtu do të shihni si lavdërohet Tarasi me nofkë kozaku se kinse ky kurrë s’ka sha dhe ofenduar shqiptarë, por më vonë shpalos velin e sharjeve. Unë jam “Kosova” thotë Tarasi. Unë do t’i them: mjerë Kosova nëse është tarasçe!

Nga : tarasi
Tek : Marksi
Data : 2006-06-13 21:46
Titulli : PM from tarasi
--------------------------------------------------------------------------------

edhe degjo qen bir qeni: në Lluga jam i lindur veq po hape gojë edhe njëherë fole keq dhe kundershtove UÇK-ën krejt nickat e tu ti njohë edhe Ip në Belgjik që i ke, edhe ato në Gjermani. edhe si sharkia e çka jo, edhe ketë nofken e re,,, po ta themë veq një fjalë e the per Luftetaret do kesh punë veq në hish në P........
Hup tash qen bir qeni!!!!!!!!!!!
Tpzuuuuuuu ta peshtyfsha ftyren e flliqtë... para dy dite jam kthyer nga D ...
mos i harro qito fjalë çka shkrove qitu!!!!!!!!


Vërejtje: Në veprimtarinë time letrare, muzikore dhe në jetën private kurrë nuk kam ofenduar UÇK-në apo luftën e drejtë të saj. Përkundrazi si me këngë ashtu edhe me shkrime e kam ndihmuar, e kam ngritë në Piedestal, atje edhe ku e ka vendin. Sulm i apsurditetit!

================================================================================
Nga : tarasi
Tek : Marksi
Data : 2006-06-13 21:54
Titulli : PM from tarasi
--------------------------------------------------------------------------------

hajt se tjeter kush do mirrret me Ty......
hup tash.......
kush tka thanë" mos me telefono më " e tjera qyfyre....
ka kush mirret me Ty dhe ka kush interesohet per ty....
hajt tash mos ma shkerdhe mbramjen... thpu be çfarë fare...
ika....
-----------------------------------------------------

lexoje:::::
>>From: "E Poli"
>>To: [email="Sharkia_323@hotmail.com"]Sharkia_323@hotmail.com[/email]
>>Subject: Lexoje i nderuar...
>>Date: Thu, 16 Mar 2006 12:43:04 +0000
>>
I nderuar a e lexove me vëmendje tërë këtë "rrëmujë intelegjente"
>>
>>
>>pershendetje nga nga E.Poli 06....
hup tash se ka kush merret me Ty


Vërejtje: Këtu ky njeri verteton se ka hyrë në adresën time private duke i marrë letrat e mia dërguar nga miqët dhe duke i publikuar në faqen e tij.

Nga : tarasi
Tek : Marksi
Data : 2006-06-18 23:0
Titulli : PM from tarasi
--------------------------------------------------------------------------------
Unë ta q* nanen, veq kaq të them a????
nanen ta qi*!!!!!!

Nga : tarasi
Tek : Marksi
Data : 2006-06-18 23:09
Titulli : PM from tarasi
--------------------------------------------------------------------------------
ani zemer s'ka problem...shumë shpejt ke mu takue me mue!!!!!vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 11:53 am, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:08 pm

Gjëra të tilla ruaj në dokumentet e mia me disa qindra e qindra kërcnime, sharje e denigrime.

Tani kohët e fundit edhe moderratorë kanë filluar të kërcnohen. Kërcnimi më i ri erdhi sot nga moderrratori i www.kosova.de me nofkën Qeli që flitet se është vetë tarasi. Ja si kërcnohet ai sot:
Sot, 04:46:05


QELI

vbmenu_register("postmenu_", true);ModeratorAnetar prej: 23.10.2001

Postime: 1,266

se shpejti do ti paguash te gjitha nji drras


se
shpejti do ta dish se kush esht rrugaq kriminel idiot etj.
Konfirmoni Vertetimin E Vonuar

QELI Ka kerkuar nje vertetim te lexuar - A do ta konfirmoni?S’do koment apo jo, të nderuar lexues.

Por, sharjet dhe ofendimet që i përdor një grup njerëzish të caktuar, me koordinim të plotë, kundër çdo gjëje që i takon kombëtares, duke sharë Dr. Rugovën, familjen e tij e deri tek simpatizantët që i kishte dhe që i ka, kanë arritë kulmin e marrzisë.

Të shkojmë me radhë:
Nofka Shpetimi që thuhet se është Fadil Shyti, ndër të tjera shkruan:


Shpetimi Anetar i vjeter
Anetar prej: 08.06.2001
Postime: 2,160
Shih tani këta zogjët e pjellës së titizmit (rugovizmit) famkeq se me çfarë marifetllëqesh provojnë të shiten si hiq më pak se "bazament" i luftës çlirimtare të popullit shqiptar për liri, e bile edhe si "komandant" e "zëdhënsit" e parë të UÇK-së!
Kolonelët e APJ-së, dhëndurrët e Serbisë Tahir Zema e Ahmet Krasniqi, nga "presednikat" Ibrahim Rugova e Fatmir Sejdiu shpallën "heronjë" (!!!) të Kosovës, ndërsa gazetari fatkeq (edhe ky si "rastësishtë" në shoqëri me një dhëndërr tjetër të Serbisë) Ali Ukaj tani na dalka se paska qenë "zëdhënsi" i parë i UÇK-së!


Nofka Dyrrahu që thuhet se është Tafil Duraku apo Ibrahim Kelmendi ( nëse nuk janë u kërkoj falje), ndër të tjera shkruan:

Dyrrahu
Anetar i vjeter
Anetar prej: 14.08.2008
Postime: 149
Sikur ty nuk kam parë zoti Marksi.
Ti me një takim me Kadri Osmanin, mendon se ke lidhë miqësi me të.
Ja për shembull unë nuk them që e njoh Kadri Osmanin sepse nuk kam pasë tekime me atë njeri. Dy-tri takime të rastit unë nuk i quaj takime dhe


nuk them se e njoh sa vlenë.
Në bazë të disa paraqitjeve të tija e kam krijuar opinionin tim për të.
Unë mendoj se Kadriu është më ngucakeq sesa ti Marksi. Të gjithë forumistët e dijnë se si je ti Marksi.
Ti zoti Marksi pasiqë i ndryshon bindjet çdo ditë i shtjen njerëzit të vijnë në përfundim se ti je një njeri pa kurriz.
Një gjë është e vërtetë se ata që nuk e kanë dashur Enver Hoxhën sa ishte gjallë nuk e duan as tani. Ata që tani e çmojnë veprën e Hoxhës ata gjithmonë e kanë çmuar Enverin dhe Shqipërinë.
Ke Enveri nuk ke ndryshuar Marksi.
Atëherë e ke sharë për t'ia bërë qejfin Sinan Hasanit e Ali Shukriut, tani e shanë për t'ia bërë qejfin rugovistëve dhe Sali Berishes.


Ndersa nofka Tarasi gruan e Dr. Rugovës, pos fjalëve fyese ai e quan edhe kështu:

Po, më mirë shikoni fytyren e vertetë atje më lartë të Ibrahim Rugovës - dhenderit të ramë Vythit serbofilit vrasës të djemeve si Selman kadria dhe burrit të Gazelës së zezë që është strukur në velani!

Për të vazhduar më vonë:Sot, 23:04:49

#294

tarasi

vbmenu_register("postmenu_697745", true);Anetar i vjeterAnetar prej: 06.01.2006

Postime: 2,973
[quote=tarasi;697661]
http://www.youtube.com/watch?v=_NBZB...eature=related

fytyra e vërtetë e dhenderit të vrasesit ramë vuthaj baba i gazelës së zezë fana Rugova një serbofile nga një familje vrasesish të heronjëve të kosovës: nuk po e di tani se cili cilin e ka marrë " n?qafë; Rugova ibrahim apo gazela e zezë e Remë vuthit; po sido që të jetë harrni për thes thotë populli!

Nuk është çudi që nuk lejuan Ukë Rugova që të rrënohet Hotel " Unioni" pronar i së cilës është pa ja dhanë 3 miljon e dyqind mijë Euro; aqë i hangri që duhej ai vend të bëhej shehsh dhe të merrte emrin e babes së vet: o i ka ardhë djalit turp për baben serbofil o nëna nga familja vrasese të shqiptareve, ka urdheruar këtë gjë!
vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 11:57 am, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:10 pm

Kur dashta të kyqem në përgjigje pashë se më kishin hjekë:Mesazh nga Forumi

Sie wurden aus folgendem Grund gesperrt:
shkelje e rregullave


Ende der Sperre: 21.10.2008, 20:00:00

Ndër nofkat më bizare dhe me stil agjenti është edhe Kryeplaku për të cilin thuhet se është Bedri Islami.

Nëse ka shtet në botë, përpos Kosovës që lejojnë të ofendohen në mënyra të tilla edhe gratë e burrështetasëve, fëmijët dhe familjet, atëherë unë e kam kuptuar gabim lirinë e fjalës së shkruar. Shpifjet, ofendimet e rënda, denigrimet dhe kërcnimet me shantazhime të rënda, ligjet e të gjitha shteteve demokratike i denojnë dhe nuk u lënë të tillëve hapsirë veprimi. Tek ne shpërblehen! Shpërblehen sepse dikujt nga kasta shtetrore e Kosovës ju konvenojnë dhe shpirtërisht e shërojnë si dikur dosjet pesëqindfaqëshe të rrejshme dhe falsifikate.
Nuk ka më turp, nuk ka më tradhti, nuk ka më ulët se me çirrjet tona kundër njëri tjetrit ta argëtojmë hasmin. Pa dinjitet nuk ka as ardhmëri!
Shumë familje në Kosovë humbën me dhjetra antarë të familjes, ua masakruan, dhunuan dhe deri më sot askush nuk ua ndjeu zërin. Jetojnë të qetë me dhimbjen e kujtimin për më të dashurit. Ndërsa, këta „atdhetrët“ e internetit me histeri të tepruar lavdërohen duke marrë mbi vete meritat e gjithkujt. Të mjerët nuk e dinë se histeria nuk është dinjitet. Ja edhe një postim i nofkës Dyrrahu i cili polemizon me mua, duke më akuzuar se unë ia kam mbajtur anën Serbisë:

Postimi origjinal është bërë nga Dyrrahu

Mund të jetë që keni luftuar, por betohem se nuk keni luftuar kombëtarisht dhe sinqerisht për çlirimin e Kosovës.
Që i keni mbajtur anën e Serbisë apo FARK-ut nuk mund të betohem sepse nuk mund të dëshmoj një gjë të tillë.
Në qoftëse nuk iu takon atyre që kanë luftuar për çlirimin e Kosovës të thirren në kontributin historik të tyre a ju takon juve të tjerëve të thirreni në pavarësinë e Kosovës dhe të na lodhni me veprimet e turpshme dhe plotësisht anti kombëtare të rakigjisë ?
Kush ka më shumë të drejtë të thirren në kontributet e tyre, ata që ia kthyen bythen shkaut apo ata që ia kthyen pushken shkaut?
Sipas mendimit tuaj dikush tjetër po u dashka të luftojë, të digjet, të plagoset dhe të vritet dhe papandehur të dalin gjarpëri nga nënguri dhe të thirret në Kosovën e pavarur! Ky veprim jo që nuk pranohet, por në vendet me tradita luftarake edhe dënohet me ligjet e luftës.
Në një fjeli ishit thirrur në gjyshërit e stërgjyshërit. Duke mos i neglizhuar apo minimizuar kontributet e luftëtarëve të hershëm unë do të kërkoja nga ju të na tregoni jo çfarë ka bërë gjyshi e stërgjyshi, por çfarë bëtë ju përsonalisht për pavarësinë e Kosovës.
Përgjigjen për kontributin tuaj para se të ma jepni, unë e di; ju e keni pritur të premten e mallkuar që t'ia shihni çehren të pafytyrit duke mashtruar dhe përçarë popullin e shumëvuajtur dhe të mjerë.
Asgjë më shumë nuk keni bë ju të mbarsuarit me urrejtje ndaj atyre që e luftuan armikun pa dëshirën e Ibrahim Rugovës.
Dhe sot keni fytyrë që të kërkoni nga luftëtarët e lirisë që mos t'i trgojnë konntributet dhe trimëritë e tyre!!!!!!!!!!
Unë një realiteti i gëzohem, ai realitet është se në jetë askush nuk mund të më kundërshtojë kur gjendemi ballë për ballë. Ju këtu në forumin de po mundeni t'i kundërshtoni të gjithë ata që ishin në anën e UÇK-së apo në vet UÇK-në sepse po e shfrytëzoni nofkën si mshefje të identitetit.
Rroftë UÇK-ja,
Rrofshin luftëtarët e lirisë,
Përjetësi dëshmorëve,
Rroftë populli lirisjellës dhe liridashës.
Turp Ibrahim Rugovës,
Turp atyre që me fanatizëm mbrojnë bojkotin, sabotimin, dezertimin dhe tradhëtinë.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:02 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:12 pm

Para afishimeve të tilla morbide ska se si njeriu të rri i qetë. Urrejtja ndaj të gjithëve, dhe në fund edhe ndaj vetëvetës, kallzime këto që u bënë rutinë e disa tarafëve, shtangun njerzit normal dhe nuk mund të rrinë pa reaguar. Në këtë hasmëri të tarafëve, do të dokumentohet, se dorë kanë armiqët e popullit shqiptarë që me mjeshtëri ua ka kapërdredhur mendjen.
Tarafët e tillë Atdheun e konsiderojnë si pronë private, të madh sa fusha e Karadyzit, harrojnë se e kaluara e artë dhe lufta qindvjeqare ishte luftë popullore, dhe mendojnë se i tërë ky kontribut është i tyre dhe vetëm i tyre, se historia ka filluar tash me daljen në skenë të disa tarafëve ( lexo: të tillët mburravecë e jo luftëtarët e lirisë që lufuan për atëdhe e jo bajraktarizëm), ndërsa për këta bajraktarë populli është qen e qenusha. Fyerja e popullit si njerz e si krijesa mund të bëhet vetëm nga tarafët e tillë vagobandë të internetit.Falë Zotit, që frika nga pranimi i një loje të ndytë nga tarafët e tillë, nuk u pranua nga populli. A nuk është tmerr kur fyhen figurat më të ndritura të kombit si të ishin jashtë toksorë? Recidivët e tashëm të lindur në "historinë" e re janë turpi i elitës kombëtare. Por, për një gjysmë karrige nuk ka të drejtë askush ta zërë vendin e qështjes madhore shqiptare sepse asaj pak kush ia ka pa hajrin. Unë kam frikë se me sharje e denigrime të tilla shpejt do të krahinizohemi, lagjizohemi, çatizohemi duke harruar diçka më të shenjët....
Por, nuk dua më të merrem me nofkat e këtij forumi sepse do të duhej kohë dhe mund I madh për tua qitë të gjitha të palarat dhe marrzitë që bëhen këtu. Aq më e rëndë është se të gjithë neve që shkruanim burrërisht, drejt dhe pa sharje e ofendime, ishim të identifikuar nga moderratorët që kishin nofka e shkruanin edhe në forum. Ata të sulmonin në emër e mbiemër duke shpifë lloj-lloj gjërash që vetë propaganda staliniste i mësoi të bëhen të tillë. Metoda të tilla në Kosovë ka përdorur Serbia mbi njëqind vite. Andaj ju lus o njerz shqiptrë, rrini larg e më larg të keqes sepse akoma kemi shumë për të bërë.
Nuk janë të largëta kohrat kur sakatosej hapsira shqiptare edhe pse vështirë është ti caktohet ndonjë date, për të vazhduar edhe sot dhe kërcnimin e hapët të armiqëve tanë me ndarje të atdheut.
Atëherë kur Jovan Cvijiqi filloi ndrrimin e toponimeve tona, shkatrrimin e fashatrave , qyteteve, të shumë objekteve me identitet kombëtar, me plaçkitje të lloj-llojshme, me rrenimin e institucioneve historike e kulturore, me rrënim të shëndetit, me burgosje e cenim të familjes, me rrezikimin e egzistencës biologjike e etnodemografike e deri te krijimet e rretheve traumatiko-üsikike me pasoja të rënda. Serbët me planet e tyre kundër këtij populli e kësaj hapsire, zbritën deri në palcën e tokës, të frutit, të bukës e ujit e deri te ndërrimi i peisazhit shqiptar. Dhe kështu nga viti në vit, nga dita në ditë ky gjenocid sistematik turbulloi kohrat shqiptare dhe është çudi se si mbijetuam deri këtu.
Duke i pas parasysh të gjitha këto a nuk është verbëri që disa web faqe dhe disa individë të këtyre faqeve të internetit ta luajnë rrolin e hasmit. Pushkini thot se “Mungesa e nderit është më e tmerrshme se vdekja.
Dalin “trimat” e internetit dhe flasin në emër të popullit, në emër të luftës, në emrin e dëshmorëve dhe çka është më e keqja flasin në emër të çështjes kombëtare. Flasin “trimat” e internetit edhe në emër të “drejtësisë” duke prerë koka e duke kërkuar linçime të njerzëve. Këta njerz janë duke ia bërë argatin serbisë dhe janë në rrugë që Kosovës ti rrëshqasi shansi i fituar. Kur nga shqiptarët edhe bashkësia ndërkombëtare kërkon të pamundurën, ndërsa Serbisë i ipet vendi ku nuk e meriton, zhgënjimi zë vendin e vetë edhe tek populli. Kërkesat serbe as sot nuk dallojnë nga ato të Carëve të vjetër.
Dikush prej “trimave” të interneti e luajnë edhe rolin e Carëve duke sulmuar çdo gjë që ka vlera shqiptare. Përdorin gënjeshtrën për tu ngritur, denigrimin dhe shpifjen për kundërshtarin. Çdo gjë serbe është ngritur mbi gënjeshtrën ka thë D.Qosiqi.
Pas luftës shumë gjëra u zhvilluan që neve si komb nuk na kishin hije. Tendenca e “trimave” dhe “analistëve” të internetit për të vazhduar me situata e ngjarje të pamira duket sheshit. Derisa Serbia nuk ka të ndalur për të zhbi ndonjë pjesë të tokës shqiptare, ne akoma vazhdojmë me avazin e vjetër të urrejtjes e të hasmërive të ndërsjella. NUk janë të vjetra krimet dhe vrasjet e njerzëve në pike të ditës e në pike ta natës. Cila dorë I kryente këto krime, as pas mija vrasjeve nuk dihet. Pritej që pas pavarsimit të Kosvovës të bëhej diçka në këtë drejtim , por më sa shifet krimi vetëm sa do të trashet. Kur duhet që shpirtërisht e kombtarisht të ishim një, dolën “trimat” e internetit dhe ia filluan vallën e përqarjeve , ndarjeve edhe në baza fetare e regjionale, si dhe kërkesat e hapura për linçimin e njerzëve. Edhe partite politike, edhe qeveria e Kosovës, edhe policia i kanë futë veshët në lesh. Parandjej se një uragan vllavrasës është duke u përgaditë me shpejtësi të kobshme. Këtë e paralajmrojnë “trimat” e internetit që janë vërsulur kohët e fundit si uragani kundër çdo gjëje kombëtare dhe të ndershme. Andaj, kërkoj që të gjithë të jemi më syqelë kundër këtyre dukurive e përqarjeve të ndërsjella. Për ne është shumë e rëndësishme që të inkuadrohemi në proqeset demokratike sepse ato nuk janë partiake, as fisnore e më së paku grupore. Sa më pare duhet të dilet me alternative të qarta që i lëvizin gjërat për së mbari. Web-faqet e internetit që ndjellin ndasi, përqarje fetare e regjionale, duhet të mbyllen sa më pare në mënyrë që hakerave dhe “trimave” të interneti tu bëhet e pa mundëshme veprimi në dobi të armikut. Nuk duhet lejuar të bëhemi pjesë e marrzisë së asgjasimit të vetëvetes. Me futjen e ligjeve që ndalojnë gjërat që nuk janë në intersin kombëtar I tregojmë jo vetë popullit, por edhe botës se ne duam atdhe. Të lodhurit, të rrebeluarit, të dyshuarit…duhet tua lëshojnë vendin atyre që duan atdhe të mirëfillt. Mos të lejojmë që edhe më tutje ta vrajmë vetëveten, lirinë tone dhe atdheun.
Unë jam i bindur se ata që organizuan vrasjet e pasluftës, kanë lidhje të forta me tipat “trima” të internetit dhe se disa nga ta kanë arritë të jenë edhe në shtetin e ri të Kosovës. Këto gjëra të friksojnë se vrasjet do të përsëriten në mesin tone duke u bërë gazi i botës e duke e shpallur krimin si trimëri. Euforia që na kaploi pas pavarsimit e duke u krenuar me të arriturat e kohës, la mbrapa shumë punë të pa kryera. Qeveria dhe qeveritarët më shumë merren me punët e partive të tyre se sa me punët e shtetit dhe qeverisjes. Një qeverisje e mire nuk do të lejonte që matrapazët e internetit të ndjellin vllavrasje. Këta “trima” bashkë me boshtin ortodoks dhe të paisur me ideologji staliniste mundohen që ti nxjerrin nga Kosova SHBA-të dhe NATO-n për ta krijuar kaosin e ri ballkanik. Kur Bushi i vjetër i pat tërhjekë një vi të kuqe Serbisë dhe së cilës vi i doli në krye Bill Clintoni, pse qeveria e Kosovës mos ta kërkoj edhe një vi të tillë edhe nga Qeveria e re amerikane. Por më pare duhet bërë nj vi të kuqe edhe matrapazëve dhe “trimave” të internetit që ta lënë të qetë këtë popull në hallet e veta për mbijetesë e jo të u servohem medomos kultura të lindjes. Një vi e tillë nga amerikanët është mëse e domosdoshme pë ruajtjen e paqës globale dhe të gjeostrategjisë politike pasiqë kërkesat ruse dhe serbe pas pavarsimit janë të pa tolerueshme për rrethanat e reja të krijuara në Botë. Vija e kuqe e qeverisë bërë “trimave” të internetit do të ishte me rëndësi jetike për ruajtjen e paqës ndërshqiptare.
Më duket se shqiptarët janë të prirë të harrojnë diçka që është e shenjët për atdheun!


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:06 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:15 pm


Agim Gashi
EDHE NJE HERE PER KOSEVEN.DE

Shkruan: Agim GashiE hidhur është por, tani për tani nuk ka faqe më e çthurrur se www.kosova.de. Pse? Çfarë name e ndjek popullin tonë, çfarë e keqe i kanoset nga tarafët të cilët nuk zgjedhin mjete për diskreditimin e njerzëve, për ofendimin më bizar të familjes dhe fëmijëve shqiptarë, madje edhe të të vrarëve nga dora kriminale serbe. O Zot, ky popull që përjetoi vrasjet, dhunimet, maltretimet, çnjerzimet e deri tek vagonat e kafshëve, a e meriton të nëpërkambët nga nofkat e kësaj faqeje. Tarasi (Hekuran_Pobrati), Kryeplaku, Dyrrahu, Shpetimi që janë nofkat më të zëshme të cilat në mënyra më të paskrupullta hynë edhe në palcën e familjes dhe të kombit duke grimcuar, rrënuar dhe nënçmuar çdo kend e gjithëkend pa zgjedhë mjete. Këta tarf me nofka të cilët sigurisht se kanë emra e mbiemra, se janë dikund dhe shkruajnë nga dikund, i gërryen lakmia për të qenë në „piedestal“ të kombit duke u sillur me kombin e atdheun si diçka krejt e huaj, sillen pa fije rrespekti e dinjiteti njerzor ndaj të tjerëve, përdorin ofendimet më të ndyta ndaj tjerëve duke falsifikuar, sharë familjet, fëmijët, gratë e deri te kërcnimet me likuidime fizike.

Unë si këngëtar dhe rapsod i këndova popullit dhe atdheut tim për një jetë të tërë, andaj edhe kam të drejtë të merrem edhe me çështjet e popullit dhe atdheut tim. Por, po dëshprohem thellësisht se ne si popull jemi mësuar me i dashtë njerzit vetëm për së vdekur e kurrsesi të mësohemi ta duam njeriun tonë për së gjalli.

Koncepti i lirisë si vlerë gjithënjerzore pa dyshim se është kuptuar drejt nga masa shumicë e popullit i cili u doli në ndihmë të tjerëve më shumë se vetëvetes. Ne si popull i vogël ndihmuam edhe sllovenët, edhe boshnjakët, edhe kroatët pa përmendur këtu ndihmat që ky popull ua bëri në të kaluarën grekëve, egjipasëve, sirianëve e sidomos botës së krishterë evropiane. Por sot, kur është në pyetje çështja kombëtare disi na dalin disa probleme tjera të cilat probleme i shkaktojnë njerzit të cilët kanë emër e mbiemër por të mshefur pas nofkave e maskave. Këta të lënë të shtangur me „aftësitë“ e tyre për ta parë të zi çdokend që mendon ndryshe nga ata. Për qëllime ogurzeza e me metoda koçobashësh, jo që vjelin meritat e të tjerëve, jo që mjelin historinë e pasur kombëtare me qëllime deformiteti, por përdorin edhe metoda më perfide rrënojnë moralin e njeriut shqiptarë, moralin e familjeve dhe fëmijëve, moralin e atdheut. Këta të „gjithëdijshëmit“ dhe të „gjithëfuqishmit“ me paraqitjet e tyre edhe pse pas nofkave na paraqesin si ndër njerëzit më të ulët para botës, si njerz që i ndihmuam armikut e jo atdheut.

Shkrimet e kosoves.de lexohen edhe nga të tjerët, analizohen dhe me plot bindje mendoj se të tjerët do të pyesin: çfarë ligje zbatohen në Kosovë? A ka ligje Kosova? Pse këta njerz vetërrënohen e vetërobrohen? Kjo dhembë fort në zemrat e atyre që e duan atdheun më shumë se jetën e tyre, sepse të tjerët mendojnë se kjo tokë qenka pa zot. Shtrembërimi i çdo gjëje shqiptare, dhunimi i lirisë së fituar me gjak, kërcnimi edhe i fëmijëve po e futë frikën edhe në palcën e tokës dardane, kësaj toke që askund smund ti gjendet një pjesë e pa gjakosur, duke tentuar që çdo gjë të filloj nga zeroja. Dhe kur mendon se kush jemi dhe në çfarë mjerimi po na përpëlitin njerzit me maska e pas perdeve, nuk mundesh pa e sharë vetëveten edhe pse disa do të më quajnë fatalist. Çka nuk trillon koka e tarafëve dhe e tarasëve? Ja një shembull tipik bizar, dhe ju lexues të nderuar gjykojeni vetë se kah do na qojnë idetë komuniste dhe manifestuesit e ditëlindjes së diktatorit, falsifikatorët, shpfësit dhe sorta e tyre.

Në temën „Presidenti i parë i Kosovës Dr.Ibrahim Rugova” hapur nga nofka GjIlAnAsI_cSi , nofka tarasi alias Hekuran_Pobrati që është Ibish Neziraj bën falsifikimin më bizar të shekullit duke ofenduar rëndë figurën dhe familjen e Presidentit të Përjetshmë të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugovës!
19.10.2008, 18:23:48

#298

tarasi

vbmenu_register("postmenu_699742", true);
Anetar i vjeterAnetar prej: 06.01.2006

Postime: 3,085

Këtë shkrim e paskan larguar duke mos e ditur shkakun"Nëse ndonjeri e di të kundërtën e kësaj që do të shkruaj më poshtë le t'ma dokumentoj dhe shkrimin mos ta largojë,,,
Disa herë kam shkruar në këtë FORUM që babain e Ibrahim Rugovës e kanë vrarë NDSH-istat si proserbë!
Ju ndoshta keni parë që kur flitet për BIOGRAFIN e IBRAHIm RUGOVES pak ose hiq nuk flitet për DAJTë e tij si dhe për prejardhjen e Nënës së tij,,,
A dihet boterishtë në ISTOG që;
Nëna e Ibrahim Rugoves ka qenë ' Savka Radulloviq nga Prije Polje e Malit te Zi e cila ishte serbe, ndersa e therrisnin Nana Sofë.

Për këtë mundë të pyetet cilido nga fshatarët e Cërcës dhe do ta vërtetojnë këtë gjë!Këto shpifje, falsifikime, insinuata dhe kjo propogandë staliniste, nuk janë të parat dhe as që do të jenë të mbramat.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:08 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:18 pm

Por ja se si është e vërteta:


Dajtë e Presidentit Rugova janë me prejardhje nga Koshutani i Rugovës. Me fis janë Kelmend,nënfisi Muriq,përndryshe dera e lavdishme e kryetrimit të Zhuj Selmanit.Janë të ardhur nga Malësia e Rugovës në komunën e Istogut pikrisht në fshatin Llukavc i Begut para me shumë se 100 vjet.Nëna Sofë ka lindur në vitin 1921 në Llukavc të Begut dhe është vajza e Qerim Rrustem Rugovës,një burrë i urtë dhe pleqnarë në zë,dhe e nënës Razë,një grua fisnike nga familja Visoqi e po këtij fshati, pra Llukavc i Begut.Kulla e Qerim Rugovës ishte dhe është në zë në Rrafshin e Dukagjinit dhe në vitin 2005 është futur me ligj nën mbrojtjen e shtetit si arkitekturë kombëtare me vlera të veçanta,kurse guri i oxhakut të kësaj kulle është në sallonin e Rezidencës së Presidentit Rugova,ku i ka pritur të gjithë burrshtetasit e botës.

Kurse sa i takon babait të Presidentit Rugova, Ukë Rrustë Rugova,është pushkatuar bashkë me babain e tij(gjyshin e Presidentit,Rrustë Rugovën) me 5 janar 1945,si familje nacionaliste nga OZNA serbe.Siq dihet familja e Presidentit njifet si një nga familjet më atdhetare në Rugovë e Dukagjin,që kanë dhënë shumë mashkuj për mbrojtje të kufijve të Shqipërisë etnike,si Halil Sadria e Xhemë Sadria(Vëllëzrit e gjyshit të Presidentit,Rrustë Sadri Rugovës).Ja se çka shkruan Gjergj Fishta në një varg në Lahutën e Malsisë:

''Pritni djemt e vatanit,
Rrustem Ukën pika e djalit,
Xhemë Sadrinë si zanë e malit".

A nuk flet kjo mjaft se kush është familja e presidentit Rugova dhe sa gjakun e derdhi kjo familje për të mirën e atdheut?
Kurse rapsodët në këngën për Rrustë dhe Ukë Rugovën që u pushkatuan së bashku e këndojnë këngën si vijon:

''Në katerdhjetepestën me 5 janar
N´'Cerrcë kanë hy çetnikt barbarë.
Vranë çetnikt at Rrustë Rugovën,
Hije e zezë kaploi Kosovën,
Rrustë Rugovën me djalë t'vet,
E la Uka nji amanet,
Amanet e la një djalë
Që ta shpëtoj popullin shqiptarë“!Dhe aludohet në Presidentin Rugova që mbeti jetim kur kishte vetëm 5 javë jetë.

Pasiqë të njejtin shkrim e afishova në forumin www.kosova.de , pa vonuar tarasi përgjigjet:

Sot, 16:02:06 #312
tarasi
Anetar i vjeter
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,092
--------------------------------------------------------------------------------

ramqe( zebra) e nxorre këtë nofken tjetër tani, ë!
me këtë nofkë më së shumti më shaje në MP
( hehehehehe)
Lereni Ju përrallat sepse ajo quhej ashtu siQ e thashë dhe e shkrova!
sHIKO MË LARTË KU KAM THËNË MOS MË TREGONI " PËRRALLA PËR zHUJ sELMANIN" - sepse edhe këtë storie ishte nga ata që e tregonin gjatë hetimeve për këtë figurë por me skepticizem e thonin sepse,,, ka edhe një gjë shumë më idinjuese por çdo gjë me kohë!
Në faktë ti dhe Ibra keni diçka tepër të ngjashme që Ju bashkon, xhanëm, ë?
Sa për ato " këngë" po mund ta shkruaj një për Rrusten si t'më teket e për Sofken e brahimin, or çuni i bacës,,, Por jo sepse kur t'më premton Koha sjellim me dëshmi faksimilin e dokumentit!
Por t'i duhet ta mbrosh atë sepse ja sot ja kurrë - dajtë bashkë nji vendë, a?
--------------------------------------------------------------------------------
Geändert von tarasi (Sot um 16:05:20 Uhr).

tarasi
Öffentliches Profil ansehen
Dergo nje mesazh privat tarasi
Mehr Beiträge von tarasi finden

Sot, 16:16:34 #313
tarasi
Anetar i vjeter
Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,092
--------------------------------------------------------------------------------
Këtu po kendonin për Zhujë Selmanin po s'permedke njeri farë Rruste apo farë Uke të shoqin e savkës të konvertuar porsi Bedria në Sofë!
http://www.youtube.com/watch?v=0Pgz3...eature=related


Për të vazhduar me shpoti duke u munduar që të gjithë simpatizantët e Presidentit Rugova ti quaj me epitete ndër më të ndyerat.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:11 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:21 pm

Dje, 23:43:12 #329
tarasi
Anetar i vjeter

Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,107

Citat:

Postimi origjinal është bërë nga Alfonsi

Neve nuk thojme se ka qen I Madhe,por ate e tha Populli ne Kosove.Po e thojn edhe ata qe kur po e marrin postin e Kryeministrit,shkojn bejn homazhe, ne diten e pare te punes. Njeri nder luftetaret e pare te UCK,z.Ramushi kishte ne biblioteken e shtepies private kompletin e veprave te Rugoves.
Kush e di ngadal edhe sa do te dalin qe mbajn kujtime nga I madhi.


I nderuari Dyrrahu,
Ky kondita që shkruan është ish- anëtari me nofkën " Kastrati" që i quante " trima luftëtarët e çetnikut Millosheviq" dhe që pastaj Arsyetohej se si ka pas syzet dhe se ka pa mirë,,,

Për ata që thonë shkojnë Kryeministrat e bëjnë homazhe...
Po e RITREGOJMë...
I tha fatmir Sejdiu para varrit të Rugovës - hashim Thaqit - " E shehë se sa shumë janë rritur lulet për një vit"? ndërsa Thaqi i tha: " E me dit ti se çafrë PLEHU KANË ATO MBRENDA TEPËR QË S'JANË RRITË"...
Për këtë arsye sot gazetat po shkruajnë:
Hashim Thaqi - LDK 3:0...

PO çfarë desha tjetër të them?
Ah, po,,,
Mos më ikni nga tema sepse dua të mbesim akoma tek NDSH-ja, vrasja e Ukës ( që s'permendet askund në asnjë dokument të NDSH-ës për asgjë ama për asgjë si dhe për Savkën e cila e dergojë të birin në Gjimnazin e Pejës - në gjuhën serbe!
Kjo temë është për të " Madhin e Serbisë",, ups më falni për " të madhin " e Ramqave dhe të tjerë si ata!
Pra mbesim tek tema e Rugovës!
Nuk dua të themë ndonjë fjalë për Muriqët sepse ka të mirë nga ata por ka edhe të këqinjë; këta janë si Shehollët e Podujevësü
pyeteni " serbizuesin" që prej që e kanë larguar nga posti i ministrisë petkoviqin edhe " serbizuesi" u pasivizua!
pa panik Ju lutem! pa panik!
Shendeti prej nesh
Rugovistët në lesh!

P.S.
sa për fillim NDSH-ja u formua në vitin 1943 në rrethinat e Gjakovës nën Jurisprudencën e Pejës ndersa udhëheqesi i parë i saj ishte Ejup Binaku!
Rugovista, a ishte kështu apo nuk ishte,,,
pastaj më vonë vazhdojmë,,,
Geändert von tarasi (Dje um 23:46:29 Uhr).


vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:14 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:29 pm

Nexhmije Hoxhën e quan kështu:Dje, 20:26:15

#544

tarasi

vbmenu_register("postmenu_700598", true);Anetar i vjeterAnetar prej: 06.01.2006

Postime: 3,107
Nexhmije Hoxha( halla ime e dashura e mira - mendjendritura) në Intervisten për 100 vjetorin e Lindjes së Enver Hoxhës!
http://www.youtube.com/watch?v=yFItm...eature=related

Ndërsa kundërshtarët e politikës enveriste i quan kështu:
Dje, 20:28:40

#547

tarasi

vbmenu_register("postmenu_700601", true);Anetar i vjeterAnetar prej: 06.01.2006

Postime: 3,107
Lexoni ju kundershtarët e Enverit - bijë udbash e depsëza!

http://www.youtube.com/watch?v=euBMR...eature=related
Kjo propogandë staliniste dhe e tëra antikombëtare spo e ndal marshin as në metropolet e Evropës. Pas publikimit të fotografisë së Enver Hoxhës shpalosur nga Kryetari i Parlamentit të Kosovës z. Jakup Krasniqit, dhe pas manifestimit ugurzez në Sallën e Kuqe në Prishtinë, thua se këta vampir të enverizmit ngrehen kokat për tu sulur marrëzisht mbi të gjithë që nuk mendojnë si ata, Këta taraf të mbetur askund me vetëdije të plotë instalojnë injorancën dhe krimin, e poqëse nuk do ua ndalë ndokush hovin, do të merren edhe shumë gjatë me këto punëra të ndyra që ndryshe mund ta quajmë rrëshqitje totale e institucioneve tona shtetrore. Heu sa shpejt dikush i harron betimet dhe gjakun e atyre që u bënë drita e jonë! Sipas tyre vetë këta taraf duhet të rrojnë, të shnukin çdo gjë nga meritat e tjerëve dhe nga sjelljet e tyre lexohen fare kjart se këta nuk e duan shtetin. Duke përqarë këtë popull nuk kontribohet në ngritjen dhe stabilitetin e shtetit. Përkundrazi, rrënohet shteti. Me rrënimin e shtetit del e saktë propoganda serbe se shqiptarët nuk dinë të mbajnë shtet. Dhe për inatë të këtij shteti, tarafët e kosoves.de ja thonë këngës së përqarjes, falsimikimit dhe të sulmit kundër atyre që u bënë themele të shteti më të ri në Botë.

Eshtë koha që populli por edhe pushtetarët të kuptojnë se kemi shtet, se këtu sundon ligji, se ky shtet nuk është bashqe e babës të pshurrin tarafët sipas tekeve të tyre me metoda staliniste. Duhet të dihet se çdo qytetar i këtij shteti i ka obligimet e veta dhe ato duhet kryer në mënyrë që të ruhet vitaliteti dhe egzistenca shqiptare. Asnjëherë tarafët e tillë nuk e ngrehën zërin e tyre kundër ndonjë serbi që në të kaluarën për dy minuta mblidhte një nahi të tërë duke ua plaçkitur çdo gjë këtij populli të pafajshëm, madje duke i vrarë e dhunuar. Ndërsa sot, kur ne e kemi shtetin tonë, tarafët nuk e nderojnë as institucionin e ligjit, duke u sillur pa dinjitet dhe duke sulmuar paskrupullt mbi qenjen kombëtare. Ju lutem, a është bërë Kosova shtet? Ku është shteti i Kosovës që nuk reagon në gjërat që ndejllin zi e kob dhe rrezikojnë ardhmërinë? A duhet shteti ta mbroj shtetin e vetë? Apsurd dhe rrënqethje!

Tua përkujtojmë edhe një herë tarasëve dhe tarafëve enverist se:


Më 10 janar 1945, komunistët jugosllavë ia pushkatojnë babain e tij Ukë Rugova dhe gjyshin Rrustë Rugova, që kishte qenë luftëtar i njohur kundër çetave çetnike që po depërtonin gjatë Luftës së Dytë Botërore në krahinën e Rugovës.
Autor i dhjetë librave (shih më poshtë), Dr. Ibrahim Rugova ishte në nismë redaktor në gazetën e studentëve "Bota e re" dhe në revistën shkencore "Dituria" (1971-72), që botoheshin në Prishtinë. Pastaj për afro dy dekada, Dr. Rugova punoi në Institutin Albanologjik të Prishtinës si hulumtues i letërsisë. Për një kohë ka qenë kryeredaktor i revistës "Gjurmime albanologjike", që e nxirrte ky Institut.
Dr. Rugova është zgjedhur kryetar i Shoqatës së Shkrimtarëve të Kosovës më 1988, i cili u bë bërthamë e fuqishme e lëvizjes shqiptare që po kundërshtonte sundimin komunist serbo-jugosllav në Kosovë.
Si intelektual me nam që i jepte zë kësaj lëvizjeje intelektuale e politike, Dr. Rugova u zgjodh më 23 dhjetor 1989 kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), partisë së parë politike në Kosovë që e sfidoi drejtpërdrejt regjimin komunist në fuqi.
LDK-ja u bë shpejt forca politike prijëse në Kosovë, duke mbledhur shumicën e popullit, edhe pse në ndërkohë u shfaqën në skenë edhe parti e grupe të tjera.
Nën udhëheqjen e Dr. Ibrahim Rugovës, LDK-ja, në bashkëpunim me forcat e tjera politike shqiptare në Kosovë dhe me Kuvendin e atëhershëm të Kosovës, përmbylli kornizën ligjore për institucionalizimin e pavarësisë së Kosovës.
Deklarata e Pavarësisë (2 korrik 1990), shpallja e Kosovës Republikë dhe miratimi i kushtetutës së saj (7 shtator 1990), referendumi popullor për pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës mbajtur në fund të shtatorit të vitit 1991, qenë prelud për zgjedhjet e para shumëpartiake për Kuvendin e Kosovës dhe zgjedhjet presidenciale në Republikën e Kosovës më 24 maj 1992.
LDK-ja fitoi shumicën dërrmuese të deputetëve në Kuvend, në të cilin përfaqësoheshin edhe tri parti të tjera, ndërsa Dr. Ibrahim Rugova u zgjodh Kryetar i Republikës së Kosovës me shumicë dërrmuese të votës.
Dr. Ibrahim Rugova u rizgjodh Kryetar i Republikës së Kosovës në zgjedhjet e mbajtura në mars të vitit 1998. Partia e tij, LDK, fitoi shumicën e vendeve në Kuvendin e Republikës së Kosovës në atë vit.
Nën udhëheqjen e Rugovës, LDK-ja fitoi 58% të votave të elektoratit në zgjedhjet lokale, të sponsorizuara ndërkombëtarisht, në Kosovën e pasluftës, në tetor të vitit 2000.

Autorët e histerisë

Vrasjet a mbas luftës ishin makabre dhe hije e keqe për Kosovën dhe popullin shqiptar në përgjithësi. Shumë nga ato vrasje u përkrahën nga tarafët me maska e me nofka duke ngre dolli që u vra ky e filan shkrimtari apo edhe komandantë të UÇK-së. Po a vritet çlirimtari ore? A vritet shkrimtari e mësuesi? A vriten shkronjart e abetarës? A vritet ardhmëria shqiptare?

Dhe, sot e dhjetë vite të pasçlirimit vrasësit nuk u zbuluan. Ata shetisin e veprojnë ne mesin tone e me ne, ndoshta hamë e pimë sëbashku, argëtohemi e këndojmë sëbashku, shkruajmë e shkëmbejmë mendime sëbashku, pa e ditur se je me vrasësin. Këto gjëra të neverisin, të shkaktojnë dridhje e plagë shpirtërore, të shkaktojnë frikë se një ditë do ta hashë plimbin pas shpine mu nga ata që rri e bashkjeton me një shtet që mund të thuhet se ska zot! Në shtëpinë që nuk ka rregull edhe dreqërit hedhin valle. Shkurt e shqip, të tillët e poshtrojnë dinjitetin kombëtar dhe njerzor. Pushtetarët tanë përulen para tarafëve të tillë, ndërsa me përulje nuk mundet poshtrimi.

Kjo histeri, kjo fushatë kundër çdo gjëje dhe çdokujt me të vërtetë është e kobshme. Me këto veprime të pa kontrolluara, me këto maskarallëqe, shpifje, falsifikime, mospajtime, brohoritje diktaturave dhe diktaorëve, po e knaqim hasmin e njëherit fyejmë ata që u flijuan për ne. Kjo hallakamë marroqe dhe kriminale ka një qëllim: të luhet me ndjenjat dhe me fatin tonë. Dhashtë Zoti që pushtetarët tanë ti nxjerrin veshët nga leshi dhe të ndërmarrin masat që i merr tërë bota me ligjet e tyre demokratike, sepse, me dhëmbjen kombëtare nuk duhet të lejohet askush të bëj marketigje politike të së kaluarës . Këto gjëra janë mjerimi i dështakëve të cilët në pamundësi dhe paaftësi që të arrinë atje ku dëshiruan, tani fyejnë dhe turpërojnë popullin duke u munduar që ti nxjerrin rrugëve për ta poshtruar në tërësi. Por jam i bindur që ky popull i cili u ndesh me dhunën më gjakpirëse sllave, do ti përballoj edhe këto dhimbje të shkaktuara nga vetëvetja duke u treguar i guximshëm siq është treguar në shekuj.

Sëpaku tarafët duhet të kishin turp nga ata që na çliruan!

Në vazhdim të nderuar lexues e bashkëkombas të një mendimi me mua, do u sjell disa shkrime të tarafëve të faqes www.kosova.de të cilët pas publikimit të shkrimit tim “Kriminaliteti në internet” të publikuar në www.zemrashqiptare.net dhe në www.albemigrant.com , i riorganizuan në një fushatë të pa parë kërcnimesh, fyrje të dinjiteti familjar, shpifjesh e deri te thyerja e çelsit të kompjuterit tim për të marrë ato që u nevoiteshin për denigrim. Letrat e marra nga arhivi im janë publikuar në faqen e kosovës.de të falsifikuara ashtu si kanë dëshiruar ata. Tarasi, alias Hekuran_Pobrati e njëherit Nezir Ibishaj, e din fare mirë se letrat e marra nga kompjuteri im janë të derguara te unë nga një person emri i të cilit nuk figurona aty, dhe se ai e di që unë nuk kam komunikuar me njerzit e apostrofuar në ato letra. Ai poashtu e di fare mirë se thyrja e çelsit të kompjuterit të huaj është e denuar me ligj dhe quhet hakerizëm,( me të cilën fjalë Tarsi mburret), mu sikur është e denuar vjedhja në shtëpitë e huaja. E din tarasi, por prap vepron dhe fare nuk mendon as në etikën njerzore (dyshoj që e ka) dhe as në ligjet në fuqi të Zvicres ku jeton, e as të Kosovës që dëshiron ta bëj shtet stalinist, këto gjëra janë të denueshme.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:18 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:32 pmSot, 21:13:58

#5

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699005", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
Lexoni me kujdes se çfare krimineli i internetit, dhe çfare spiuni i sofistikuar eshte vet ky autori i ketij shkrimi Agim Gashi. Eshte interesant puna e ketij njeriu. Vetsulmon kurse ne anen tjeter vet ankohet. Lexoj me kujdes ti shoku i tij, Luani1, keto komunikime te tij.>From: "Pluto Tuto"
>To:
sharkia_323@hotmail.com

>Subject: Tung sharki Ciftelia...
>Date: Fri, 18 Feb 2005 22:23:00 0100
>
> A po te bien hic, edhe sa kohe kane me te ra ,ka thane njani nje
>"Shqiptar prej Zotit"
>
>a e dine kush eshte ky fare "burri " se po u bajka aq i menqur si "shqiptar
>prej zotit"
>
>
>
>tung ,ruaju prej shqiptarit prej zotit shume , i pabese dhe tradhetar, ai
>eshte dore e djathe ,e
>
>krimit ne Kosove ,andaj une ta dua te miren ty dhe shokeve ,tu se (S.K.)
>eshte nje munafike dhe perqares,ka punuar per jugon,-serbine-sherbimin
>sekret ,shqiptar ,ne kohen e Enverit,(gjoja si i akredituar ne france ,si
>mesues ,por faktikisht ,mesuesit nuk akreditohen"personi i lartpermendur
>ishte i akredituar nga Kosova per ne France(kryesisht jugosllavia).
>
>Duhet te largohesh nga ,konfrontimi me te se ai eshte ,psiqikisht i
>smuar,per nje gje te tille jane te njohura edhe organet zvicerrane
>perkatse,per skanat se si mund ti luaj personi i lartcekur.
>
>Andaj shoku sharki thuaj edhe Marksit
>,Veterinarit,Poedsjes,trullanit,b.A.N.F.Nasit etj te heqin dore nga
>konfrontimi se perndryshe do te l......keshtu punon "shqiptari prej Zotit"
>
>
>Ke kujdes ruaju


Sot, 21:15:23

#6

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699007", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
>
>To:
Sharkia_323@hotmail.com

>Subject: FW: Ja se cka mesova nga nje zyrtar i lart i CIU ne lidhje me ...
>Date: Sun, 02 Apr 2006 07:36:31 -0500
>
>
>

>>Subject: Ja se cka mesova nga nje zyrtar i lart i CIU ne lidhje me ...
>>Date: Sun, 02 Apr 2006 12:27:48 0000
>>
>>Sherbimi intelegjent i Unmikut ka ardhe ne perfundim se pas te gjitha
>>vrasjeve politike-ekonomike fshihet
>>Sigurimi i Atdheut i drejtuar nga Rame Maraj dhe 52 antaret (punetoret) e
>>SIA-se ,si dhe Sherbimi Informativ i Kosoves i drejtuar nga Kadri Veseli
>>dhe 30 anetaret (punetoret) e SHIK-ut.
Qe te dy grupet ose me mire te
>>themi sherbimet sekrete te Kosoves qysh prej fillit te krijimit te tyre
>>kane pas nje bashkepunim reciprok dhe tejet sekret.
>>
>>Nga kjo kuptohet se te gjitha krimet e te gjitha llojeve brenda llojeve
>>partiake-politike jane bere me dijen e njeri tjetrit si dhe me keshilla e
>>bile edhe me ndihme konkrete per ti realizuar ambicjet e tyre
>>mafioze-politike ne dem te Kosoves dhe ne dem te partive nga te cilat jane
>>krijuar keto dy sherbime sekrete me nje strukture dhe plan specifik vetem
>>e vetem qe te shkaterrohet Presidenti Ibrahim Rugova dhe e gjithe ajo
>>vlere e krijuar prejt tij per me shume se 16 vite.
>>
>>Tash Unmiku e ka te qarte se Dosjet duhet bere per te gjithe ata qe i
>>demtuan proceset ne te cilat ishim jemi dhe do te shkojme ... Andaj
>>Ministria e Brendshme e Kosoves ka shume pergjegjesi ne kete fushe ,por
>>dihet shume mire qe kjo Ministri nga prapaskena drejtohet nga Ram Maraj
>>dhe Ramush Haradinaj e per kete t fundit po thuhet se eshte duke punuar
>>kadri Veseli cka do te thote Ministrine e Brendshme e kontrollojne ata per
>>te cilet Sherbimi intelegjent i Unmikut ka deshmi dhe dosje se ata duhet
>>te pergjigjen para Drejtesise per tere ate rremuje politike te pas-luftes.
>>
>>Te uroj nje te diele te rehatshme
>>
>>Apolloni
>>
>>________________________________________________ _________________


Sot, 21:17:23

#7

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699009", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
Lexone me kujdes se si i merr ky Agim Gashi, informatat nga Ramush Tahiri dhe dezinformon ne internet.

>To:
Sharkia_323@hotmail.com
>Subject: FW: Sipas informatave shume sekrete ,por te besueshme...
>Date: Wed, 22 Mar 2006 04:29:55 -0600

>>>
>>Subject: Sipas informatave shume sekrete ,por te besueshme...
>>Date: Wed, 22 Mar 2006 09:51:52 0000
>>
>>Sipas nje informate interne dhe shume te besueshme Ekrem Kryeziu ka
>>perfituar 1.000.000.00 €Uro
>>
>>per shkarkimin e Nexhat Dacit. Kete shume parash e ka marre nga Veton
>>Surroji permes Rame Marajt dhe Blerim Kuqit.
>>
>>I nderuar mik ka deshmi per kete qe ta thashe.
>>
>>Kur do te vijsh ne Kosove une do ti ofroje deshmite e ketij
>>pazarlleku-kriminal qe pas vdekjes se Presidentit Tone Shpirteror dhe
>>Historik Ekremi eshte duke e treguar fytyren e vet te vertete anti-Rugove.
>>
>>Me nderime nga R.Tahiri


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:19 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:34 pmSot, 21:30:34

#13

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699025", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
Apolloni eshte Ramush Tahiri.

To:
Sharkia_323@hotmail.com

>Subject: FW: Keta jane te gjithe ata qe i kane bere krimet politike....
>Date: Sun, 09 Apr 2006 06:20:36 -0500
>
>
>
>
>>From: "apollon rr"

>>Subject: Keta jane te gjithe ata qe i kane bere krimet politike....
>>Date: Sun, 09 Apr 2006 11:12:12 0000
>>
>>Ja lista..
>>
>>Qerim Kelmendi
>>
>>Faik Shaqiri
>>
>>Xhevat Kosumi
>>
>>Adem Elshani
>>
>>Bedri Krasniqi
>>
>>Ilir Tahiri
>>
>>Avni Feta
>>
>>Bajram Kicmari
>>
>>Florim Ejupi
>>
>>Driton Zheqi
>>
>>Ilir Selimi
>>
>>Xheladin Batalli
>>
>>Ruzhdi Tahiri
>>
>>Agron Sylejmani
>>
>>Ka edhe me shume ....
>>


#14

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699026", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
To: Sharkia_323@hotmail.com
>Subject: Lista e Zeze Amerikane
>Date: Mon, 24 Apr 2006 15:52:49 -0500
>
>Lista e zeze .....
>
>President Bush's Executive Order Restricting Activities of Extremists in
>the Balkans
>Një grup invalidësh të luftës së fundit në Kosovë ishin ulur në
>magjistralen që lidhë Prishtinën me Kosovën perëndimore në vendin e quajtur
>Gryka e Llapushnikut, skenë e luftimeve të rrepta ndërmjet forcave serbe të
>sigurimit dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë në verën e vitit 1998. Tri vjet
>më vonë, ish protagonistët e betejës së dikurshme nuk ishin mbledhur për të
>përkujtuar luftën e tyre. Kësaj radhe ata po "mbronin" ish komandantët e
>tyre të suspenduar nga vendet e punës dhe të vënë nën hetime të
>autoriteteve ndërkombëtare në Kosovë.
>
Sot, 21:37:35

#15

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699031", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
Ky eshte deserti i shpiunit Agim Gashi qe bashkepunon me shpiuna tjere. Por ata e kane vjel mire dhe tash tallen me te dhe se çfare i shkruajne.

>To:
Sharkia_323@hotmail.com

>Subject: FW: Jaran, të lutëm, mos më pyet asnjeherë më për asgjë tjetër,
>për ato gjëra që
>Date: Fri, 10 Mar 2006 13:30:41 -0600
>
>
>
>
>>From: Ricco Girone
>>Subject: Jaran, të lutëm, mos më pyet asnjeherë më për asgjë tjetër, për
>>ato gjëra që i kemi biseduar deri më tani
>>Date: Fri, 10 Mar 2006 02:27:01 -0800 (PST)
>>
>>Jaran,
>>
>> Përshendetje,
>>
>> Sidoqoftë, unë këto ditë do të jem në Gjermani. Por nuk mendoj që të
>>takohem me ty diku andej. Siq të kam thënë edhe ditë më parë, se isha i
>>interesuar që të takohemi diku me ty, por gjithçka ndryshoi.
>> Jaran,
>> Unë kisha planifikuar që të gjatë takimit me ty të të sqaroj shumë
>>gjëra dhe të të zbulojë një të vërtetë të madhe për Ramë Marajn dhe
>>njërzit e tij.
>> Ne kontaktet tona nuk të kam sqaruar asnjëherë për disa gjëra që përveq
>>Zyrës Amerikane pak njërëz i dijnë.
>> Jaran,
>> Unë përsonalisht, njërit nga ish bashkëpuntorët e Ramë Marajt njëfarë
>>“Bokserit” ia kam ofruar 1000 euro dhe ai m”i ka dhënë detajet dhe listat
>>dhe 49 fotografi të shërbimit të Ramë Marajt.
>> Ato lista i kam dorëzuar në Zyrën Amerikane të këshilltari kryesor i
>>Goldbergut. Dhe amerikanët mi kanë kompensuar parët e mia. Kopjen
>>(fotokopjen dhe fotokopjet e fotografive) e atyre dokumentëve e kisha
>>planifikuar që të ta tregoj edhe ty, sepse të gjitha bisedat që mi ke
>>thënë në telefon për mua janë “risi” të vjetra.
>> Këtë ta thash, sepse kam pas një dyshim dhe të ti, sepse e kam ende të
>>paqart se: ÇKA ËSHTË PUNA E JOTE! Për kënd punon ti? Ngase nuk më ke
>>lënë përshtypje serioze. Dhe dikush më ka sqaruar ca gjëra përsonale tuat.
>> Jaran,
>> Nuk më intereson më, se për kënd punon ti, porse nuk e ke dhënë testin
>>tek unë (si një agjent profesional), dhe unë nuk dua që të rrezikojë asgjë
>>më ty.
>> Dhe të them drejtëpërdrejt, mund të më telefonosh dhe të bisedosh me
>>mua vetëm se si jam me shëndet dhe se si i kam punët me femra (?)
>>(hahaha,).
>> Jaran, të lutëm, mos më pyet asnjeherë më për asgjë tjetër, për ato
>>gjëra që i kemi biseduar deri më tani.
>> Sepse unë nuk flas me gjithëkënd, tash besojë se nuk është mire të flas
>>edhe me ty për ato gjëra.
>> Jaran, testin tek unë nuk e kalove.
>> Jaran, unë punojë për Kosovën, për të mirën e institucionëve tona dhe
>>nuk punojë për shërbime të huaja, që nuk ia duan të mirën Kosovës. Nuk
>>punojë as për Ramë Marajn, e as për Geca. Jam faqebardhë kahdo që shkojë,
>>se nuk punojë pas shpine.
>> Besojë se nuk do koment kjo që të shkrova. Dhe besojë se kuptove!
>> Tung ,Jaran
>>
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:36 pm


Sot, 21:42:30

#16

Hekuran_Pobrati

vbmenu_register("postmenu_699038", true);anetar i riAnetar prej: 27.09.2008

Postime: 12
Edhe ne fund i thojne; mos na telefono me kurre ketij Agim Gashi, kriminelit te internetit qe mundohet te paraqitet engjull.
Komentoj pak keto komunikime ti Luani1, shoku i Agim Gashit.

Me te vertete ne kete forum ka liri te tepert se ti dhe Agim Gashi, kurren e kurres s'duhej te lejoheshit te shkruani ketu.
Por kjo s'eshte pune e imja.

Hekuran Pobrati
>To:
Sharkia_323@hotmail.com

>Subject: FW: Mos me telefono asnjehere me
>Date: Mon, 13 Mar 2006 06:18:59 -0600
>
>
>
>
>>From: Ricco Girone
>>Subject: Mos me telefono asnjehere me
>>Date: Sun, 12 Mar 2006 09:04:59 -0800 (PST)
>>
>>Mos me telefono asnjehere me

[QUOTE=Hekuran_Pobrati;699038]Edhe ne fund i thojne; mos na telefono me kurre ketij Agim Gashi, kriminelit te internetit qe mundohet te paraqitet engjull.

Komentoj pak keto komunikime ti Luani1, shoku i Agim Gashit.

Me te vertete ne kete forum ka liri te tepert se ti dhe Agim Gashi, kurren e kurres s'duhej te lejoheshit te shkruani ketu. Por kjo s'eshte pune e imja.

Hekuran Pobrati

Ky “tarasi” e din fare mirë se këto nuk janë letra të cilat unë kam komunikuar me njerzit e apostrofuar, por ja që tani pasi ka hy në adresën time është dashtë të vjedh vetëm ato që i janë nevoitë e për ti lëshyer adresat se nga kush janë dërguar në adresën time . Propoganda staliniste fatkeqësisht nuk zgjedh mjete për qëllimin.

Kur dashta përsëri tu përgjigjem akuzave të tarasëve me kompani, mua më larguan nga forumi që ta kenë hapsirën e duhur për manovrim kriminal. Në hyrjen time për në forum shkruante fjala “kurr”:

Mesazh nga Forumi

Sie wurden aus folgendem Grund gesperrt:
thirrje per bojkotim te forumit


Ende der Sperre: Kurr

Kjo ishte gjoja thirrje e forumistëve që mua të më largojnë. Cenzurë tipike staliniste apo jo!?

Shkrimin e shkurtër që ua qova nuk e pa dritën por tani po ua paraqes juve lexues të nderuar:

Eh more Hekuran Taras Pobrati, me asgjë dhe me asnjë falsifikim kurrë ske me mujtë Agim Gashin ta bësh spiun. Këtë mbaje mend mirë. Jo pse ti ke falsifikuar, ke vjedhë emaile duke thyer paswortin e kompjuterit tim, jo që dikush dëshiron, por thjesht pse unë kurrë skam qenë, nuk jam dhe sdo të bëhem spiun. Ju që ia keni zanat spiunllëqeve vazhdoni ta bëni punën e deriqit dhe armikut. Unë felej rahat sepse ndërgjegjen e kam shumë të pastër. Ruani ndërgjegjen e juaj që e keni të shprishur si shllungë leshi. Kaq!

Pas shkrimeve denigruase të njëpasnjëshme, nga pronari i forumit z. Sefedin Rreci kërkova të mbyllet ajo temë. Ja se çka i shkruajta në dy letrat e mia z. Sefedin Rrecit:

Kontakt / Fragen / Feedback
Email wurde erfolgreich gesendet.
Die folgenden Daten wurden eingegeben:


Name:
Agim Gashi

Email:

sharkia_323@hotmail.com

Nachricht:

Të nderuar,

Me hapjen e temës "Kriminaliteti në internet" nga nofka Luani1, jam atakkuar unë si përson, familja ime dhe fëmijët e mi. Ofendimet që vinë në adresën time, të gruas e cila quhet lavire dhe ashkalike, të fëmijëve e posaqërisht djalit tim të vrarë më 21 janar 1994 nga policët serb Ninel Gashit, janë tejë të ulëta dhe të denueshme me të gjitha ligjet në fuqi të Gjermanisë ku jetoj si dhe të Kosovës. Kjo nuk është hera e parë që nofka Trasi me tarasët tjerë sulmojnë në këso mënyra mua dhe familjen time duke u marrë plotsisht me falsifikime, gënjeshtra dhe insinuatat tjera. Kërkoj ta mbyllni këtë temë sa më parë dhe ua bëj me dije se i tërë materiali i kësaj teme do të deponohet te avokati im dhe në polici për procedurë të mëtutjeshme.

Me nderime
Agim Gashi-Gjermani

Tel: 02421-408465 dhe Hendy: 0171-9280864

Për të shkuar edhe më larg, tani përdorin metodat staliniste tepër të ulta duke sulmuar jo vetëm të gjallët por edhe të vdekurit. Djali im Nineli u vra më 21 jaanar 1995 nga polici serb i ardhur nga Leskovci e i quajtur Stankoviq.


Ninel Gashi (1977-1994) - Përkujtimi im për djalin botuar në gazetën “Rilindja”


Dhe ju tarasët i gëzoheni vrasjeve. Gëzohuni, por mbajeni mend se ka ZOT.
Ju se besoni as Zotin!
Në sulme tani organizohen nofkat tjera. Psh. nofka “Gryka e Kaçanikut”, edhe pse nuk është nga kaçaniku, sulmin e fillon nga atje për të qenë më i fuqishëm.

Sot, 01:23:28 #18
Gryka_e_kaqanikut
Anetar i vjeter

Anetar prej: 07.01.2008
Postime: 156

--------------------------------------------------------------------------------
He more Luni1 qenke nji mbrojtjes i dobët more nese nuk je vet ti agim gashi marksi e disa nofka tjera.Po keni dal lakuriq more të mjerë po ju doni te veni diktaturë këtu ne ketë forum jo more të shkret iku dita jujë, nji herë e për gjith monë, kanë than gjith mon, se dardha ka bishtin mbrapa,dhe kunkulli nuk ban rrush po kungull edhe ajë kungulli jujë që sashtë ma ka qenë i tillë se ju keni fillue tèe parët të i sulmoni njerzit e lirisë së popullit tonë Shqipëtar me

rrena të ndryshme qpikje shpiunazhë në dom të qështjes sonë kombëtare ket e dim gjithë e ma nuk u shitet ju keni domtue qështjen ton kombëtare në ditët ma të vështira he haram u qoftë buka e Kosovës që keni ngranë dhe që jeni duke ngranë kamë shum shum fakte e argumente për njerzit e jujë se si jeni sjell me njersitë e sakrifices për lirin tonë po shyqyr qe erdhë kjo ditë e u patë se kushë jeni besoni po jo ju nuk besoni se jeni nji hiqë.populli Shqipëtar nuk han ma barë me ju besu fjalve tjuaja përqarse,shkatrruse për Shqipëtar une sikur te isha në venin e juj do boja vetë vrasje. Po une jam une e nuk jam ju.Qenkeni polic i fortë doni dhe fjalen e lirë që tëna i nalni po ju pasni harrue se na kurr nuk e kemi nalë fjalen edhe në kohen e shkaut nën diktaturë e ti del tash ju perzihesh njerzve që të mos flasin atë qa menojnë dhe qpifë rrena se gjoja potë kersnojnë sikur aj rugova i juvë që thonte se pom kerrcnojnë njerzit e UQK qfarë propagante që as qeni si hanë mirë e kanë këta vllaznit qe ju qujnë hijena se me të verrtet të till qenkeni.

Propoganda staliniste me nostalgjinë e saj për të bërë vetëm punë bizare, tani organizohet edhe më mirë duke bashkpunuar me ish UDB-ash, për të shkruar letra gjoja nga Prishtine e që po i ditkan punët më mirë në Gjermani se sa vetë gjermanët, me „Qosin me mjekërr të zezë“ e me Çakalla e Jetima Tarasishte. Gjykojeni vetë se deri ku mund të arrijnë kokat të cilat në shpirt e kan barbarinë dhe mizorinë çnjerzore.Arsyetimet se Tarasi nuk është Ibish Neziraj, në këtë mënyrë vertetojnë se ky njeri është po Ibish Neziraj i cili shkruan nga Zvicra.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:26 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:38 pm


Sot, 01:48:49

#19

tarasi

vbmenu_register("postmenu_699080", true);Anetar i vjeterAnetar prej: 06.01.2006

Postime: 3,031
E para që dua të bëjë ( pasi që vetëm sa erdha dhe pashë këtë bërllog afishim është kjo) është kjo deklaratë:
Futeni një herë e përgjithmonë në Kokë që nofka TARASI nuk është dhe s'ka të bëjë asgjë me të ashtuqujturin Ibish nezirajn! Pikë!

E tash dua edhe një herë me kërkesën e shumë lexuesve por edhe të marks dilingjisë të botojë këto shkrime që më kanë ardhë në adresen time Private(MP),,,

A. gashi t'baftë mirë he derrë!!!

Qosi


Afishime: 29
Vendbanimi:
Afishuar me: 23.03.2007 11:42***

I nderuari zotri tarasi ne nji tem ju e keni gabu personin ju keni mendu per ate shpiunin e Dürenit qe eshte ne Gjermani pore sesht ai qe ju i keni shkruar.
Ndaj juve kam respekt pore te keni kujdes se moderatoret mund te ju lajrgojn nga forumi nese ofendoni ne mnyr banale.
Ai qeni tash esht me nofken BACALOKI 2.ky ka shum nofka si psh:Zefi,sharkia akllapit,Bacaloki,e disa tjera qe spo me kujtohen.
Ju pershendes nga Prishtina ku koha esht me bore dhe shi ku do qofshi kalofshi mire dhe sukses ne pune ju deshiron Qosi me mjekerr te zez me qin major..


**
** ** ** **Përgjegjje ** **Shlyej këtë shkresë Qosi


Afishime: 29
Vendbanimi:
Afishuar me: 05.03.2007
20:53***

Inderuari zotri tarasi kerkoj falje qe me vones po ju shkruaj.
Jam shum i nxanun dhe skame pas kohe.
Ju garantoj se per cilin person ne Kosov ju intereson jame ne gjendje me ju informu.
Ky fare idioti Zefi ka qene i lajmrum me emer Ramo Daut.
Si i Bosnes, e ka jetu me magjup dhe shki magjup e me musliman ne nji kamp afer qytetit Düren ne Gjermani.Tash esht tu shkru me emrin Bacaloku2 dhe Intelegjenca,kto jan nickat e tina.
Te pershendet Qosi me qin major


**
** ** ** **Përgjegjje **
**Shlyej këtë shkresë Qosi


Afishime: 29
Vendbanimi:
Afishuar
me: 02.03.2007 20:18***

Zoteri tarasi ky fare qeni tani po shkrun me nicken Intelegjenti,ky ika kto nicka:
Zefi,Sharkia Okllapit,Rizoni,Rama,evertet se ky ka keqperdor shum fonde,ky ky qene perpara i lajmrum ne emer te boshnjakve me emer Ramo Daut.
Te gjitha shenimet per kete idiot i kame.


**
** ** ** **Përgjegjje ** **Shlyej këtë shkresë
Qosi


Afishime: 29
Vendbanimi:
Afishuar me: 28.02.2007
10:48***

I nderuari tarasi flm ne mesazhin tuaj ja po jau sjelli edhe dis te dhena te sakta per kete shpiun:
Ky ne vitet 90 ka ardhe ne Gjermani dhe eshte lajmru ne emer Ramqe nga bosnja kure i ka ardhe te kthehet ne perfundim te luftes per ne Bosne ky eshte lajmru ne emer origjinal Agim Gashi.
Nderkoh pasi gruja e pare shqiptarja e ka lane dhe ka ikur me fmiper ne Suedi ky ishte duke shkuar me nji hashkalike nga gjilani e qujtu:Hanife Llapashtica dhe ate e sjelli ne Gjermani pas disa vite dhe tani me te ka nji vajze pore ajo eshte nda nga ky dhe ne kete moment ja kape nji mjek shqiptar emrin ska nevoj tjau jape se sesht me randesi.
Ne Lipjane ky ka qene i kmartuar me nji serbe nderkohe eshte qujte Sllovenka dhe ajo ka qene nga Leskoci dhe ajo kishte nji djal te cilin e ka sjell nga Leskoci-ai ishte shka i biri shkines.
Ky kure eshte lajmru azil me emer origjinal ka then se shkit ja kane vra djalin aty ka genju.
Ky ka qene bashkepuntor i imi dhe dikur pasi u keqsu gjendje une fillova te punoj ne ilegalitet me disa shok te mi dhe ky qene filloj deshmi te rrejshme ndaj meje dhe shqiptarve qe punonim ne ate kohe ne Polici.
Pas disa vite kti shpiuni i erdhi nga shteti gjerman per tu kthy ne Kosov dhe ky e ka bere lutjen tjeter te nji avokat i quajtur Nelesi ne qytetin Düren ku perkthyse ka qene nji shqiptare e quajtue Hava.
Kure avokati eka pyte se qka ki me shtu per kete lutje ky i ka thene kto fjal:
Zoti avokat Neles une ne Kosov kame bashkepunu me organet serbe ne dam te kombit shqipater pasi se nena ime eshte serbe dhe poqese me ktheni ne kosov mua:do te me vrete UQK-ja.
Ky qene ende ska dokumenta te rregullume dhe jeton i vetem dhe e mbane vajzen pasi se gruja ashkalikja se ka marre ,pasi ajo punon ne nji restoran.
Une Qosi kame qene inspektor i lart ne sigurim shtetrore pore jo operativc pore te une kane ardhe te gjitha te dhanat e popullit ne kosov e ne veqanti nga-Lpjani,Gllogoci,dhe Podujeva.
Nderkohe me shpiunoi ky idiot te organet serbe dhe me paten arrestu dhe me kane maltretu deri ne alivanosje pastaj u detyraova me disa shoke nga Ferizaj dhe prishtina te iki ne Tiran.
Gjate shperthimit te luftes jame kyq ne lufte dhe i kame taku brigades 121-kumanova.
Tani jame prap ne SHPK dhe kame propozime nga udheheqsia qe te behem shef i sherbimit intelegjent ne Kosov.
Para se te iki nga Kosova te gjitha dosjet ikame marre nga Supi i atehershem dhe aty ekame biografin e kti qeni.
Te pershendet Qosi atje kuje dhe te deshiron te gjitha te mirat ne Jete...

**
** ** ** **Përgjegjje ** **Shlyej këtë shkresë QosiAfishime: 29
Vendbanimi:
Afishuar me: 26.02.2007 10:36***

I nderuari z.tarasi.
Se pari ju pershendes une Qosi me mjekerr te zeze.
Desha te nju njoftoi ne pika te shkurta per personin me pseudonimi Zefi.
Ky persone ka disa nofkapsh:Zefi,sharkija e okllapit,rizoni etj.
Ju ket equani baballak por nese ja dini mire genin e tina sma merr mendja se ekni ber baballak..
Ky eshte Agim Gashi nga Lipjani nga nana serbe, baba shqiptare dhe nuke ka qene burr i keq quhej Hamit Gashi.Agimi jeton ne Düren te Gjermanis dhe ne fillim te luftes ne bosne ky erdhi ne gjermani dhe u shenua si boshnjak i bosnes me emrin Ramqe.
Jtoi me nji hajme me magjup dhe boshnjak nga bosna.
Me perfundimin e luftes ne bosne ky u lajmru ne emer origjinal qe ka dhe pastaj u martu me nji hashkalike nga gjilani dhe tashe i ndame se ajo ela eky jeton vetem me vajzen e saje.
Ky ka qene perpara i martuar dhe ka 4 femi si duket me gruan e pare dhe aji i pate ike dhe jetun ne Suedi sa e diune??
Ky ka qene bashkepuntore i nji udbashi gjakepirs i quajturi Momi ne lipjan.
Ky i futi ne burg dy vllezerit Buja nga fshati Bujan Ram dhe Shukru Bujen.
pta kjo eshte nji pasqyre e shkurte per kete shpiun dhe te birin e shkines.
Ju deshiroj nji dite te mire Qosi.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:27 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:44 pm

Bashkpunimi i stalinistëve dhe enveristëve tani edhe me UDB-ashët dhe spiujt e ngjyrave të ndryshme është shumë më i theksuar se në të kaluarën. Demokracinë këta të mjerë e kuptojnë si diçka personale dhe fisnore apo edhe të ndonjë shoqërie civile. Këta e dinë se unë Ramë e Shukri Bujën i kam fqinjë, e dinë se me atë familje kurrë të keqe nuk kishim, e dinë këta mjeran se toka mund të rrotullohet por një gjë e tillë nga unë dhe familja ime sdo të ndodhte, por ja pra ata duan ta kryejnë detyrën e tyre me zellin më të madh që duhet. Por shtrohet pyetja: Kush mund të jetë ky Qosi? E kam cekë edhe më lartë se Qosi mund të jetë dikushi-kerkushi por edhe çdokushi. Mmund të jetë njeriu që ta ka ngrënë bukën e nëse është e vraftë buka, mund të jetë ndonjeri që rrimë sëbashku, që shetisim sëbashku dhe që i qan hallet e jetës sëbashku, dhe kur të ndahet nga ti kryen punët e hafisë. Me të tillët kam pasë përvoja të hidhura edhe më parë, sidomos me nofkën Bilbili.

Edhe njëherë kërkova që të mbyllet kjo temë nga pronari Sefedin Rreci:


Kontakt / Fragen / Feedback
Email wurde erfolgreich gesendet.
Die folgenden Daten wurden eingegeben:


Name:Agim Gashi

Email:

sharkia_323@hotmail.com

Nachricht:

Ju lutem, kjo është hera e dytë që po u kërkoj të mbyllet tema "Kriminaliteti në internet" !Ju a mos vallë po dëshironi që të vie deri te ndonjë bela e cila nuk do të na e qesi hijen e zezë si popull a?
Ju lutem sa më parë sepse nuk durohen shpfjet e tilla më, ofendimet dhe cenimi i nderit familjar e njerzor.
Me nderime
Agim Gashi
Pas letrës së dytë erdhi një përgjigje nga z. Sefedin Rreci i cili njoftonte se tema në fjalë është mbyllë. Ja faksimili i letrës:

Re: Email über Kontaktformular (www.kosova.de)?

Von:

Sefedin Rreci (sefi@albamatrix.com)

Möglicherweise kennen Sie den Absender nicht.Als sicher markieren|Als unsicher markieren
Gesendet:
Mittwoch, 15. Oktober 2008 21:07:16
An:
Agim Gashi (sharkia_323@hotmail.com)
Cc:
Kosova.de (info@kosova.de)
I nderuar z. Gashi,
tema me titull "Kriminaliteti në internet" tani eshte shlyer nga forumi jone ne kosova.de.

Pershendetje
Sefedin Rreci

-----------------------------------
AlbamatriX GbR
Inh. Sefedin Rreci & Avni Delijaj
Marienburgstr. 27
D-53840 Troisdorf

Tel. 49-2241-974 4847
Mob. 49-179-701 4998
Fax 01803-663388-43009 (0.09 EUR/Min)

www.albamatrix.com
info@albamatrix.com
-----------------------------------
USt-ID: DE 231 784 021
Zuständiges Finanzamt: Siegburg
Geschäftsleitung: Sefedin Rreci


E falenderoj z. Rreci për shlyerjen e temës, por a e din z. Rreci se një temë tjetër tani është e hapur për www.zemrashqiptare.net dhe se po përsëriten të gjitha ato nga tema e fshirë? A e din se çirrjet dhe ofendimet janë dyfishuar? A e din se edhe në të kaluarën kemi pasë probleme të tilla kur kërkohej koka ime me çdo kusht, dhe se kur iu kërkuan IP adresat e të tillëve nga policia e internetit ky nuk dashti të bashkpunoj dhe u doli në ndihmë të tillëve? Ndoshta edhe ka harruar, por ne do ja përkujtojmë edhe njëherë se kësaj radhe do të përballet me Prokurorinë gjermane sepse Gjermania akoma nuk është bërë xhungël ku mund ti shfryejnë ndjenjat kriminelët e ngjyrave të ndryshme.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:30 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:45 pm

Pasi që padrejtësitë që më bëheshin nga stafi i këtij forumi, shpfjet dhe denigrimet që shkruheshin në atë faqe, vendosa tua kthej me një nofkë tjetër. Ja shkrimi i afishuar:Sot, 21:52:30

#17

Adidas

vbmenu_register("postmenu_699047", true);
Anetar i vjeterAnetar prej: 27.10.2005

Postime: 216

Citat:

Postimi origjinal është bërë nga Dyrrahu

Ti moj hijena barsë, ke mundur t'i nxjerrësh të gjitha paraqitjet e mija sepse aty ke vëtëm kundërshti të rreptë e të pakompromis ndaj Rugovës.
Për këtë gjë nuk më shkon mëndja që të kthej kokën prapa.
Tani vet e vertetove se ti, Agim Gashi, paraqitesh edhe me nofkën "Luani1", apo siç të quaj unë hijena barsë ( me shtatë klyshë në bark, por fatkeqësisht një klysh ka për të ngordhur sepse i ke vetëm gjashtë cica).
Në një paraqitje tënden thoje se Zefi, Marksi, Dardhagjia jam, por jo Luani1.
Mbase as kështu nuk ke thënë ë?
Një gjë dua të pyes, hijena barsë:
Si merr guximin që t'i akuzosh forumistët si kriminelë pa nxjerrur argumente, në të cilat e mbështetë akuzën??!!
Këtë që bën ti, ndryshe nuk zbërthehet pos sikur dëshiron që të vetflijohesh për tu shpallesh më vonë hero, sikur Ahmet Krasniqi.
Mos Agim se nuk bënë ta ftosh vdekjen edhe nëse të është mërzitë jeta.
Unë mendoj se nuk do lodhet kush për ty as si Marksi, as si Zefi, as si Dardhagjia, as si hijena barsë...............as si Agim Gashi.
Nuk ia vlenë që dikush të merr ndonjë veprim, të cilin nuk e kisha dëshiruar, për të ndëshkuar, edhe pse ti pa argumente i quan forumistët kriminel, madje në disa raste i quan edhe vrasës.


Unë po të ngris akuzë para moderatorëve, që në këtë rast le ta marrin rolin e qykatësve, dhe le ta procedojnë akuzën meqenëse Agim Gashi na quan vrasës.
Pra edhe mua Dyrrahun më ka quajtur vrasës me paraqitjen e tij gjysëmpublike.
Moderatzorët, nuk duhet ta mbyllin temen pa i marrë të gjitha mendimet e kundërshtarëve të hijenës barsë apo Agim Gashit. Pasi ti shprehin mendimet, unë propozoj që nofkat: "Luani1" që unë e quaj hijena barsë, Marksi, Dardhagjia dhe të gjitha të tjerat, që nuk po më kujtohen, të përjashtohen nga forumi dhe t'i mirret e drejta këtij njeriu që të paraqitet në forum.
Ky do të ishte dënimi për hijenën barsë, që mund ta marrin moderatorët.
P.S. për forumistët e akuzuar nga Agim Gashi.
Hijena barsë po dëshiron që t'i mbes dikuj në dorë sepse iu ka mërzitur jeta.
Kujdes nga provokimet e këtij kodoshi.

Shiqo ti Dyrrah çka po të shpjegoj: unë Adidasi jam edhe Marksi po edhe Zefi. Me të dyja nofkat jam i përjashtuar çka tregon edhe në artikull. Ja dëshmia për Marksin;

Mesazh nga Forumi
Sie wurden aus folgendem Grund gesperrt:
shkelje e rregullave
Ende der Sperre: 21.10.2008, 20:00:00


Dhe ja dëshmia për Zefin:

Mesazh nga Forumi
Sie wurden aus folgendem Grund gesperrt:
fyerje banale moderatorve
Ende der Sperre: Kurr


Shiqo e kthehu që nga fillimi që ke hyrë këtu je marrë me ofendime dhe shpifje ndër më të ndytat. Ja se si ke shpifë këtu:


Sot, 18:27:18 #130

Dyrrahu
Anetar

Anetar prej: 14.08.2008
Postime: 71
________________________________________

Të ka derguar për ta treguar banesën e fundit sepse ti je i pamoralshëm.
Dëshiron të them edhe më troç?


Kush, ku, kur më kanë dërguar të tregojnë banesën e fundit për imoralitet? Pse gënjen? Tani ke filluar të kërcnohesh dhe parapregaditësh terenin pë vrasje. Këtë e kam parandje jo vetëm nga ky forum, por edhe të atyre forumeve që madhërojnë muxhahedizmin, sektashizmin e gjëra tjera nga të cilat kërkohet linqimi i atyre që nuk janë mysliman.

Pra, unë e kam vendosur të mos shkruaj në këtë forum, por ja që u detyrova ta fus në përdorim nofken rezervë pë të tu përgjigjur dhe për ta thënë edhe këtë:

Unë as nuk kam lidhje me Luanin1, nuk e njof fare, nuk e di se kush shkruan me këtë nofkë dhe nuk u perzihem të tjerëve në mendimet e veta. Pyet tek moderratorët se a jam unë Luani1. Por, ti e sulmon Luanin1 krejt me qëllime të caktuar duke menduar se nofka Luani1 më përket mua.
Atë e thirr hijenë duke menduar se jam unë, por ja që ke gabuar sa je i rëndë. Analizoj shkrimet e Luanit1 dhe të miat a kanë diç të përbashkët pos mendimit? Ja urdhëro e pyet moderratorët të cilët nuk ngurrojnë të largojnë nofka që u kundervihen atyre që shajnë, shpifin e denigrojnë.

Sa të dobët jeni tregon vetë fakti se ti ke vu maskën, je veshë dhe je mshefë, dhe gjuan sa të mundesh mbi mua. Kot e ke sepse veprimtaria kombëtare e imja ua shkaladredhë ato tuat e të miftagjinjëve tjerë që janë aq banal e me sjellje rrugaqërie.

Pra, mbaje mend se unë skam të bëj me Luani1 asgjë. Këtë e dinë edhe moderratorët por qëllimisht nuk don ta sqarojnë krejt me qëllim të denigrimit të emrit tim. Kot e kan edhe ata sepse një njeri që nuk e kryen detyrën e vetë me nder që i është caktuar, skam çka kërkoj ti bie tek këbët për lutje të saqarimit se a është Luani1 e imja apo jo!

Unë për çdo ditë dal publikisht me shkrimet e mia në shumë gazeta e faqe interneti. Mund ti lexosh dhe të msohesh pak nga këto shkrime se si duhet të sillesh dhe si duhet të jetë njeriu me dinjitet. Hiqi mizat pas veshit Dyrrah dhe bëhu burrë e mos rri si kaurreshkat mbuluar me çarçaf të zi dhe identifikohu edhe ti e pastaj flasim. Ose shko në faqet serioze të internetit dhe reago me emër e mbiemër dhe demantoj ato që i kam shkruar publikisht. Për miftagjijt se kam dert. Ata sa shajnë, ndysin e ofendojnë tregojnë rrugaqërinë e trashëguar.

Pra Dyrrah, nuk jam Luani1 dhe jam i çuditur si e ka hapë këtë tem me shkrimin tim. Por është e drejtë e tij si e çdo kujt tjetër të huazohen shkrime. Unë smund ti ndali ata që marrin shkrimet e mia në faqe e gazeta. Kjo thjesht është e pamundëshme.

Edhe njëherë po ta them se nuk kam asgjë të përbashkët me Luani1.


P.S. Moderratorë, lirone dorën për ti shkruar dy fjalë mbi sqarimin e nofkave. Tregoni se a jam unë Luani1 a jo. Këtë e keni edhe për detyrë nëse e nderoni punën dhe detyrën e juaja.

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:32 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:46 pm

Për çudinë time, afishimi në fjalë nuk mundi ti përballoj censures staliniste qeliane as pesë minuta. E dija këtë andaj e kopjova. Gjithmonë duhet të veprohet kështu sepse Qeli është i “përpikët” dhe i njohur jo vetëm pë censure por edhe pë kërcnime fizike.

Kryeplaku, kjo nofkë e përfolur dhe e lakuar në shumë raste, tani fillon edhe më bindshëm ta kryej argatin e Taras Kozakut kështu:Sot, 00:24:36
#17
kryeplaku
Anetar i vjeter
Anetar prej: 06.06.2006
Postime: 371 I ke ti njeqind nofka e njeqind fytyra o shpiuni dreqit.

________________________________________

Ti dole ketu te akuzoshe njerze te ndershem qe mbrojne vlerat me te shenjta kombetare dhe atdhetare. Ti grindaveci me fesatgjia me i madh i ketij forumi del ketu e akuzon te tjeret per kriminel dhe agjent. Po si nuk te vjen turp more? Te kam konsiderua per shqiptar e ti paske qene nje shpiun i ndyer, shpirtsketerre , intrigant dhe genjeshtare me njeqind nofka dhe njeqind fytyra dhe krejt i pa shpirt dhe i pa fytyre.U shtanga kur lexova shkrimet e forumistit Hekuran_Pobratit. Si nuk te vjen turp more i thua veti rapsod. Te kisha ditur se je kesi pisi kurre nuk do te kisha debatuar me ty more ndytesire.Po perse te pengojne njerzit te cilet respektojne dhe n nderojne njerzit e luftes dhe sakrifices,ata te cilet luftuan per lirine e Kosves . Gjithemone e kam pyetur veten dhe tani kur lexova shkrimet e Hekuranit e kuptova se kush je ti .MOs i mat njerzit me kutin tend seme pare do te vdisesha njemije here se sa te pranoja detyren e spiunit.

Tani jam i bindur 100 % se ti je shpiun i UDB-se,dreqit ete birit dhe nuk meriton as edhe per nje sekonde vemendjen dhe kohen time. TI te akuzoshe forumin i cili lejon fjalen e lire ,lejon genjeshtrat dhe intrigat tua te liga. Hup nga ketu te hupte fara e flliqte se me ndyve gojen edhe mua se po me rrotullohet lukthi nga kundermimi i veprave tua te ndyta. Genjeshtar e intrigant sa here je betuar se shkruan me nje nofke .TI je nje monstrum prej njeriu dhe mevjen te vjelle nga njerzit si ti.
Kurre nuk te kam kercnuar dhe nuk po te kercnoj as tani sepse nuk ka qene dhe nuk eshte ne natyren time kercnimi ,shantazhi dhe intriga.Por po te kisha prane do te peshtyjsha ne fytyre per gjithe ato genjeshtra e intriga madje edhe duke u perbe ne femije.
Kam besuar se debatoj me me bashkombas te cilet mendojne ndryshe nuk me ka shkuar mendja kurre se kam te beje me shpirtsketerre te tille,me shpirtshitur pa ndere dhe dinjitet.
Nuk gjeje fjale te qfaqe pezmin dhe idinjaten pasi lexova shkrimin tend ku shpife dhe akuzon emra njerzish me hamendje , e pastaj kur lexova keto argumentet shkrimet qe solli Hekurani nga privati yt. O zot thash si mund ti thot ky njeri veti shqiptar dhe atdhetare. I besoj te gjitha qe shkruhen per ty .Njerzit si ti kane zgjatur roberine dhe vuajtjet e popullit shqiptare. Mjere ata qe lavderon dhe merr ne mbrojtje ti . Turpi te mbulofte me te gjitha nofkat , intrigat dhe veprat tua djallezore.
________________________________________
Geändert von kryeplaku (Sot um 00:39:40 Uhr).


Pa vonuar tarasëve u vjen në ndihmë, kush tjetër pos nofka Shpejtimi (Fadil Shyti) nga Suedia që nën parullën „Stalinistë të të gjitha vendeve bashkohuni“!, fillon avazin e tij propogandistik, shpifës e qesharak. Ky edhe nofken Luani1 e bën si nofkë e Agim Gashit edhe pse e din se nuk është ashtu. Ja lexoni dhe binduni se si sulen hijenat komuniste:

Sot, 10:39:18

#20

Shpetimi

vbmenu_register("postmenu_699086", true);Anetar i vjeterAnetar prej: 08.06.2001

Postime: 2,177
Hë Luani1 (Agim zeza), pse nuk e vazhdon temën e filluar?!
Apo tani je penduar rënd që e ke hapur një temë të tillë?
S´ke ç´bënë, kështu është kur llogaritë bëhën pa hangjin, apo jo?

Por nejse, ti je i fortë Luani1 (Agim Gashi), dhe sigurisht që nuk dorzohesh lehtë, bile as atëherë kur të zbulohen të gjitha ndytësirat tua.

Luani1, kur vendose ta hapësh këtë temë, vallë mendove se do ja dalësh me ndihmën e një psikopati siq është Kadri Osmani?!
Jo ore jo, nuk ka mundësi që me ndihmën e një të sëmuari mental të arrihet diçka, por përkundrazi, me këtë ti Luani1 tregon se edhe vet je i tillë, pra psikopat.

Luani1, a e ke pyetur ndonjëherë Kadri Osmanin lidhur me qendrimin e tij në burg, dhe përse ai ishte i veçuar nga të burgosurit tjerë politik, pra përse ai nuk komunikonte me asnjërin prej tyre, në mesin e të cilëve ishte edhe Hydajet Hyseni?!
Besoj se nuk ka njeri me mend në kokë që mendon se Kadri Osmani ishte i vetmi që kishte të drejtë, kurse të gjithë të burgosurit tjerë politik ishin në lajthitje.

Ka edhe një pyetje tjetër që ti Luani1 (A. Gashi) duhet ti bëshë Kadri Osmanit, edhe atë lidhur me qendrimin e tij në Tiranë, e veçmas me lidhjet e tij shumë "interesante" me komunitetin rom.
Besoj se edhe ti Luani1 (Agim zeza) e din se gjatë kohës sa Kadri Osmani ishte në Shqipëri në vend që të angazhohej në aktivitete politike në sherbim të çeshtjës sonë të pazgjidhur kombëtare, pra në sherbim të çlirimit të Kosovës, ai ishte vënë në shërbim të zgjidhjes së të drejtave të komunitetit rom, duke marrur pjesë nëpër tubimet (kupto ahengjet) e tyre, me çka edhe krenohej.
Luani1 (A.G.), nese ti dyshon në këto që unë e thëmë lidhur me angazhimin e Kadri Osmanit në sherbim të komunitetit rom të Shqipërisë, atëherë pyete vet Kadriun, se besoj se ai nuk e mohon vetvehtën. Bile ai (Kadri Osmani) ka shumë inqizime të tubimeve të romëve të Shqipërisë, ku Kadriu shihet në ballë të tryezave të "punës", duke u mbajtur ders romëve lidhur me të drejtat e tyre që u dashka ti fitojnë në Shqipëri.

Nejse, këtu nuk është fjala për Kadri Osmanin, por meqë ti e more atë si shembull, atëherë unë e pashë të arsyeshme që ta përkujtoj edhe njëherë se kush është sot Kadri Osmani, njëri ndër ish të burgosurit politik shqiptar, por që pas arrestimit dhe denimit të tij të fundit (nese nuk gaboj në vitin 1982), e sidomos pas daljës nga burgu, me sjelljet e tij të ulta vërtetë ai e ka turpëruar emrin e vet.

Në temën e hapur Luani1 (Agim Gashi) në forumin kosova.de u "shpallë luftë" të gjithë atyre që nuk janë të involvuar në politikën antikombëtare të titistëve shqipfolës, pra u hap "front luftarak" të gjithë atyre që i mbrojnë vleratë e luftës së popullit shqiptar për liri, e veçmas mbrojtësve të luftës së armatosur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe bartësve të sajë.

Mirëpo, në mungesë të ndonjë strategjie, apo fakteve konkrete që do ti diskreditonte kundërshtarët e tij, Launi1 (Agim zeza) provon që ata ti denigroj duke marrur si shembuj disa nga shkrimet e tyre në forum, gjithmonë duke bërë spekulimet e tij tanimë të njohura, se gjoja ai e din se kush fshihet pas nofkave të forumistëve.

Edhe pse jam plotësisht i bindur se Luani1 gabon rënd kur tenton që disa pjestar të forumit ti ngatrroj me personalitete publike, siq është p.sh. rasti me Kryeplakun, për të cilin thotë se është publicisti i mirënjohur Bedri Islami, megjithatë unë nuk e marr përsipër të shkruaj në emrin e të tjerëve. ´
Por meqë ai (Luani1, alias Agim Gashi) tenton që edhe mua të më ngatrroj me një person tjetër (të pa njohur për mua), si dhe tenton që edhe mua të më fus në radhën e atyre pjestarëve të forumit që shajnë e fyejnë kundërshtarët politik në forum, atëherë e shoh të nevojshme që edhe të reagoj.

Ja se çka shkruan për mua Agim zeza, citoj:

- "Por, sharjet dhe ofendimet që i përdor një grup njerëzish të caktuar, me koordinim të plotë, kundër çdo gjëje që i takon kombëtares, duke sharë Dr. Rugovën, familjen e tij e deri tek simpatizantët që i kishte dhe që i ka, kanë arritë kulmin e marrzisë.

Të shkojmë me radhë:

Nofka Shpetimi që thuhet se është Fadil Shyti, ndër të tjera shkruan:

Shpetimi Anetar i vjeter

Anetar prej: 08.06.2001

Postime: 2,160

Shih tani këta zogjët e pjellës së titizmit (rugovizmit) famkeq se me çfarë marifetllëqesh provojnë të shiten si hiq më pak se "bazament" i luftës çlirimtare të popullit shqiptar për liri, e bile edhe si "komandant" e "zëdhënsit" e parë të UÇK-së!

Kolonelët e APJ-së, dhëndurrët e Serbisë Tahir Zema e Ahmet Krasniqi, nga "presednikat" Ibrahim Rugova e Fatmir Sejdiu shpallën "heronjë" (!!!) të Kosovës, ndërsa gazetari fatkeq (edhe ky si "rastësishtë" në shoqëri me një dhëndërr tjetër të Serbisë) Ali Ukaj tani na dalka se paska qenë "zëdhënsi" i parë i UÇK-së!"
.........fundi i citatit të Agim zezës.

Komenti im:

Besoj se shumica e pjestarëve të forumit e dijnë që prej sa unë jam i angazhuar në këtë forum (Anetar prej: 08.06.2001) asnjëherë nuk kam pasur vërejtje nga moderatorët për shkelje të rregullorës së forumit, dhe se asnjëherë nuk më janë larguar shkrimet e mija, e aq më pak të jam perjashtuar ndonjëherë nga forumi.
Ndërsa, Agim Gashi me dhjetra nofkat e tij jo vetëm që ka pasur vërejtje nga moderatorët e forumit për shkelje të rregullorës, dhe se atij i janë larguar dhjetra e qindra shkrime, por ai disa herë edhe është larguar nga forumi.
Bile me disa nofka as që ka mundësi të shkruaj, sepse ato i janë ndaluar për perdorim.

Pra siq po shihet, Luani1 (Agim Gashi) është ai që fyen e shanë të tjerët, e jo unë Shpetimi.

Ndërsa, shkrimi im i mësipërm përcjellur nga ti Launi1, si gjoja shkrim me konotacione fyese ndaj të tjerëve, nuk ka kurrfarë baze për ta profilizuar si shkrim diskreditues për mua, sepse unë vetëm sa kam shprehur bindjen time të plotë për sa i përketë politikës titiste, politikë e cila i ka sjellur dhe vazhdon ti sjell dëme të pallogaritshme çeshtjë sonë kombëtare.

Luani1, alias Marksi, alias Zefi, alias Adidasi, alias.......e tjerë e tjerë, pas postimeve të disa forumistëve lidhur me pisllëqet e UDB-ashit Agim Gashi, siq duket të kanë rënë fare pendlat, ndaj dhe tani në pamundësi të mbrojtjës heshtë si zog qyqje.

Por siq e thashë në fillim, kështu është kur llagaritë bëhen pa hangjinë, apo jo Agim laramani?!

Shpetimi
vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:52 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:48 pm

Fyerja e Kadri Osmanit-Manit nuk është e rastit. Edhe këtu këta i kanë qëllimet e veta të cilat hiq më shumë e hiq më pak nuk janë tjera por ugurzeza e kriminale.

Ndërsa nofka Grepi pa kurrfarë arsye dhe pa ia kërkuar askush shpalosë para publikut fjalorin e tij duke na e bërë me dije se enveristët janë të tillë dhe të gjithë të njejtë!Sot, 11:22:35

#22

grepi

vbmenu_register("postmenu_699092", true);Anetar i vjeterAnetar prej: 24.11.2004

Postime: 6,269
Po as ai mut ramush tahiri sesht me i mire se ky Agim gashi, po ja qe qenkan spijun te UNMIK-ut, bile ky Agim Gashi sigurimc e ramush tahir mutit !!

kokan prish tash ndervete, me muriqt e musajt e sterrlcit dhe gocat e Llaushes, bile dhe me ramen e mares, qysh sqenka dhe Xuni ketu more se dhe ai esht sorollat me keta matrapaz gjith kohen !!


__________________
grepi, dora vetë

Ndërsa nofka Dyrrahu si gjithmonë i paskrupullt dhe banal si të ishte djalë rrugash ja mbanë ison të parëve kështu:

Sot, 14:11:50 #31
Dyrrahu
Anetar i vjeter
Anetar prej: 14.08.2008
Postime: 200 Hijena barsë, me shtatë këlysh, rrudhe çorapen se na mbyte.
________________________________________

Citat:
Postimi origjinal është bërë nga Luani1
Unë ty të njoh shumë mirë o Ibret Kelbani, edhe ti mua më njeh, por jo këtu në forum.
E more studenti i përjetshëm, shumë ta ka pa sherrin krejt shqiptaria.
Hup e mosu lajmëro aty ku shkruaj unë, se as për ibrig e legen nuk ja vlen.


Sikur nofka hijena barsë që të përshtatet asgjë tjetër.
Mendon se me disa shpifje po e mashtron një auditorium të tërë.
S'do të kisha thënë se të njoh sepse forumistët tjerë po thonë që ti nuk je Agim Gashi edhe pse unë mendoj dhe jam i bindur që je. Agimin e njoh, he mos e njofsha.
Si munde t'i marrësh ti të gjitha postimet private të Agimit, gjegjësisht Marksit?
Nëse e ke marrë shkrimin ku flitet për Agimin nga një faqe tjetër e internetit, si i more postën në privat të tij?
Ato që i thua se unë jam studenti i përjetshëm të tregoj se unë që në vitin 1978 kam mbaruar punë me studime.
Unë nuk jetoj në Gjermani oj hijena barsë, me shtatë këlysh në bark (zgjidhe vet cilin po e len pa cicë).
Ke të drejtë të mendosh çfarë të duash dhe vazhdo të mendosh ashtu sikur deri më tashti. Unë s'kam çfarë të mendoj tjetër për ty pos të të them se je një shpifës dhe belagji.
Nëse ti nuk mendon për kokën tënde apo për fmijtë tu, nëse ke, a mendon se të tjerët mendojnë ë?
Ku guxon t'i thërrasësh vrasës forumistët, po e patur as të vetmin adut dhe fakt për t'i quajtur ashtu.
Hijena barsë po bën çdo gjë vetëm të dominojë në terrenin e luajëve, por kot se një hapje të gojës së luanit hijena barsë i aborton të gjithë klyshqit.
Le t'i abortojë sepse babai nuk iu dihet dhe hijena nuk meriton të ketë pasardhës sepse do të degjenerohet një territor me sjelljet dhe dëmet që i bëjnë klyshqit me gjene të hijenës barsë.

Eshtë shumë interesante me nofkën Jezerci i cili mua më ngatrron me një Agim tjetër të fshatit tim dhe i cili ka një firmë diku afër Prishtinës. Kam menduar të i lajmëroj Agim Bytyqit nga Akllapi që të ketë kujdes, sepse mund të ndodhë më e keqja sikur në vitet e kaluara ku shum njerz u vranë duke ua bërë me gisht nga disa komandantë me profesione barinjësh. Atëherë, por edhe sot pregaditen lista likuidimesh nga enveristët me maska e pas perdeve. Mjafton që të ia kesh inati dikujt, të ia qesish emrin në www.kosova.de ose në “Epoka e Re” dhe e pat puna e tij. Ja shkrimi edhe i Jezercit:

Sot, 17:21:46 #31
Jezerci
Anetar i vjeter
Anetar prej: 10.06.2002
Postime: 1,987
________________________________________

Ky Agimi i gashve të Akllapit, ja paska fut si kau p... bash ashtu po duket sepse ajo listë që e pash bile as nuk është as për së afërmi me atë që mendon të dëshmoi, se kisne qenkan antar të këtij forumi.Thoan se gjys hoxhe të prishë imanin, dhe kshtu është spiuni i keq të prish njerzit , nuk duhet të quditemi sepse kshtu e kan spiunët ,këtë qëllim e kanë me damtu sa më shumë njerzë nga ai mes,për të cilin janë ngarkue.Kam pas cekë njëherë po në këtë forum kur ky A G. i këndonte titos së tijë të preferuar në gadime të epër, desh ran ë prush i shkreti tue ba be e erfe se si ka këndue atij por vetem nxansit të tijë rogos.
Tash ky ja paska fut dhe nik emnin tim, të tarsit,të grepit e të gjithë nikat e atyre që mendojnë dhe punojnë shqip,ja paska mvesh Ibrahim Kelmendit.Sha të madhin që më ka fal jeten nihem krenar nse pak kam bërë që i ngjan punës së Brahim kelmenit, e të disave që kjo ndyesirë e Akllapit të Lypjanit, i quan enverista e shum ista tjrë.
Agim si po të ec varreza e veturave të kalbura gjermane, në llaplasesë ......?!

Më lejoni që edhe një afishim të nofkës Grepi tua paraqes:

Dje, 22:39:01 #48
grepi
Anetar i vjeter
Anetar prej: 24.11.2004
Postime: 6,319
--------------------------------------------------------------------------------

Përse shikoni ate faqe Interneti ku vetem zi dhe terr paraqet Shqipërin dhe Shqiptarët, për ta fyer dhe diskredituar Komandantin Legjendar Adem Jashari, i kan vene afer brahim dinarin, keta si kan dhen ndoj nder të veqant siq pretendojn gjoja ne kemi dhe komandantin ketu dhe e respektojm, keta jan Komunist jugosllav dhe duke dashur ta ngrisin me lart titistin brahim dinarin, duan ta zhvlefsojn Luften e "Ushtris çliritare të Kosovës" dhe "Komandantin" Adem Jashari !!
a pat si shan ai familjari i brahim dinarit, në gjuhen shkinishte dhe thoshte se po shaj bosanski, qeshtu jan keta klysht e brahim dinarit dhe titistat e Kosovës, shkojn tu prek përanesh, jo esht bosan, jo esht kroat, jo esht slloven dhe dikur thon esht shka por burr i mire, kurr gje te keqe sna ka ber, sdo shkon shume kohe dhe do thon se mos me i pa nduc UçK-ja serbt as sna kishin vrar dhe as sna kishin djeg !!
kesaj sorte si atij Selim Hasanaj, duhet tua besh me beee Kosovën, të rrin atje në skandinavi dhe pushimet ti bejn ne Bosne, te han bureka dhe qebapa me boshnjak !!

vijon


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 12:56 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:50 pm

Shfrytzoj rastin që ti shprehu mirënjohje dhe falenderim nofkës Shqipëruesi i cili në mënyrë direkte ia bëri me dije Tarasit se kush është dhe çka është:

Sot, 11:33:40 #66
Shqipëruesi
Anetar i vjeter
Anetar prej: 08.08.2004
Postime: 731
--------------------------------------------------------------------------------

Të përgjigjem unë "taras" (dikush thotë se quhesh Ibish Neziraj).Ti sapo i the Alfonsit që"njeriu miqtë i zgjedhë dhe familjen jo". E pse atëherë o Ibishi i mjerë i nanës na çanë kokën se ky i kujt është,ai çfarë babe ose nane ka???!!!
Por pasi ti luan "qoke" me të tjerët pa më lejo mua të luaj unë të luaj pak"qoke" me ty.
Ti vazhdmisht "e merr në gojë" (për mua s'ka problem edhe mund ta marrësh),Shehollin mendova, se jo diçka tjetër.Athua Ibish, pse bën ti kështu? A mos të brenë ndërgjegja për ndonjë gjë dhe bëmat e tua tenton t'ua hudhësh të tjerëve?
Ku po të dhemb o Ibishi me nofkën kozake?

Në shkrimet tua paranojake,mendoj vetëm brenda një shkrimi të vetëm, ti demanton veten, me dhjetëra herë.Ti nuk di ç'flet, pastaj u hidhesh të tjerëve në qafë,pse ata s'e dashkan babain tënd, Enver Hoxha.Nëse e ke ti baba ne nuk e kemi xhanëm.E donim dikur, por me të parë të vërtetën me sytë tanë, nuk jemi kaq budallenj që ta duam më.
Ti dhe nofkat e shokët tjerë të tu,sulmoni njerëzit pse qenkan "titistë" !!!
Po ç'janë këto marifete o Ibish Neziraj? Po çfarë Tito e çfarë Enveri në shekullin njëzet e një o i mjerë?
Pa më thuaj Ibish ku të dhemb, mbase ka shërim,veçse ndonjë sëmundjeje shpirtërore,aty merret Zoti me ty,njerëzit nuk të ndihmojnë dot.

Po mirë.Ti flet për dallimin mes Titos dhe Enverit.Unë them ata ishin vëllezër të një ideologjie që u lind në Rusi dhe po atje ngordhi.Dallimet nuk ishin në nacionalizmat, por në internacionalizmin e tyre.Edhe këtu, Titoja doli më nacionalist se Enveri yt,ai i nxorri popujt e tij sllavë nga kthetrat e komunizmit Moskovit dhe u hap ndaj Perëndimit,e Enveri yt bëri të kundërtën,iku me vëllezërit e tij rusë.Iku drejt Moskës ,asaj Moske mëmë që aq shumë e donte.Po ti Ibish Neziraj a e do edhe ti Moskën pasi e adhuron kaq shumë Enverin?
Po ti Ibish,a i ke miq Miladin Popoviqët e Dushan Mugoshat Junior,siç i kishte miq babai yt Enver Hoxha?
Dhe,më thuaj të vërtetën,pse pas shembjes së komunizmit (Enverizmit) në Shqipëri,i gjithë populli atje mësyu kufirin për të ikur sa më larg atdheut? Një njeri,në këtë rast ,një popull,për të urrejtur vendin e tij,aty ku është lundur,ka hedhë hapat e parë të jetës,ku i ka thënë bukës bukë e ujit ujë dhe për të ikur sa më larg,duhet të ketë parë ferrin me sy ,se ndryshe pse do ikte populli nga vendi i tij?etj etj etj
Mos u nxeh shumë "taras" se unë vetëm luajta pak "qoke" me ty ëh,siç thua ti se bën me të tjerët? Mendoj se të flasësh normal me ty është veçse një humbje kohe.

Përshëndetje, Shqipëruesi

Si përfundim i këtij shkrimi të gjatë

A mos po rrënohet ajo që u ngrit me mund, djersë e gjak në Kosovën e sapo stolisur me pavarësi? Ata që janë duke vepruar në këto mënyra morbide duhet tu tregohet vendi nga shteti dhe ligji, sepse po luhet me ardhmërinë e një populli. Fatkeqësisht në rrënimin e vetëvetes jemi duke marrë pjasë të gjithë- kush më shumë e kush më pak. Sjelljet tona në përgjithësi janë një lloj turpi nacional që nuk e mban mend toka e arbërit. Me avantura të tilla manifestimesh të diktatorëve, të shpfjeve e denigrimeve, propogandës së shfrenuar staliniste, sharjes dhe pështyrjes së atyre që u bënë dhe për një dritë lirie, po tregohemi para botës se ne nuk duam atdhe e as liri. Lirinë dhe demokracinë e kemi kuptuar si diçka tejet ndyshe, por duhet të bindemi se ajo nuk lejon të sillemi aq poshtërsisht ndaj njëri tjetrit. Ka ardhë koha që të pastrohet njëherë e përgjithmonë shapi nga sheqeri. Ata që ndihen të lodhur dhe që energjinë e tyre e hargjojnë duke përqarë e duke u sillë me atdheun si të ishte prone private, duhet të shkojnë në pensione të parakohshme. Disa zotërinjëve që kanë pozita të larta ndoshta edhe nuk do u vijë mire, por triumfi i popullit është më i rëndësishëm, dhe se populli ynë sot ka njerz me ide ndryshe nga këta të avansuarit e rastit. Kosova dhe Shqipëria sot si kurrë më pare duhet ta kërkojnë ndihmën e Amerikës për tu mos rrënuar ajo që u ngrit me sakrifica. Përndryshe e në të kundërten shqiptarët do të vriten barbarisht ndërmjeveti duke mos përfillë as këshillat e miqëve ndërkombëtar. Këtij populli gjithmonë i janë ngritë gracka të tilla nga armiqët. Por sot, gracka po i ngrehim vetëvetes duke lozur me fatin e kombit.

P.S.

Unë si njeri u bëj thirrje nofkashëve të forumit www.kosova.de që të prononcohen publikisht se çka kanë kundër Agim Gashit!? Si gjurmues të pasionuar le ti qesin në pubik, nëse e kanë guximin, edhe qëndrimin tim në burgjet sllave, edhe qëndrimin në hetuesi dhe para gjyqeve jugosllave. A u ka prekë Agim Gashi në nder, familje, biznes apo kapital? Ku dhe kur Agim Gashi ka qenë kundër të mires kombëtare dhe çfarë gabimi kam bërë pasiqë ju paraqiteni si roje të atdheut!? Ju posedoni dosje të shumta ndaj gjithkujt, andaj me fakte paraqitni ato që ti din edhe masa e gjërë, por edhe unë që të kem mundësi bile në pleqëri të përmirësohem!? Në të kundërten ju lust të ndaleni se me këtë po e poshtersoni veten e juaj. Unë si njeri dhe si shqiptar nuk kam dëshirë të kem njerz të poshtër në mesin e kombit!


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 1:00 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 14, 2008 11:52 pm


FALJE PUBLIKE z. IBISH NEZIRAJ

Nga Agim GashiAty kah mesdita e ditës së djelë, datë 09.11.2008, më cingërroi telefoni. Numri i prefiksit ishte nga Zvicra. Mendova se, tani po afrohen festat e Nëntorit dhe se dikujt i paska rënë ndërmend se po egzistokam akoma si artist e si këngëtar, edhe pse tallavatë dhe shundet tjera e kanë vërshuar e robëruar shpirtin shqiptar.
Por jo, ajo telefonatë nuk ishte as e ndonjë miku tim e as e ndonjë fansi që do të më dëshironte fat për festat e nëntorit. Ajo telefonatë erdhi nga z. Ibish Neziraj, që emri i tij ishte përfolur aq shumë kohët e fundit në faqen „famoze“ të www.kosova.de . Prezentimi i tij më rrëqethi aq shumë, edhe pse kohët e fundit rrëqethjet kanë zënë vend në jetën time. „A të kujtohet ky emër“?- më pyeti zotriu matanë teleit. Po!- i thashë. „Pra unë jam Ibish Neziraj e jo nofka Tarasi as Hekuran Pobrati, sepse kurrë në jetë s’do e lejoja veten të debatoj me nofka e në debate të tilla aq të ulta“. Për të mos hyrë më thellë në bisedën mjaft të gjatë me z. Ibish Neziraj, unë shrytzoj rastin që publikiht në faqen www.zemrashqiptare.net dhe www.albemigrant.com t’i kërkoj falje publike për dyshimet e mia dhe lakimin e emrit të tij në disa shkrime, se pas nofkave Tarasi dhe Hekuran Pobrati fshifet ky person. Çdo njeri që punon edhe gabon, por një gabim i tillë nga ana ime po më duket tepër banal dhe i pa menduar. Sot s’ka mbetë askujt t’i besohet. Njerëzit e komunitetit tonë janë profesionalizuar në fshehjen e fytyrave, vuarjen e maskave për të bërë punë bizare dhe tejet të ulta. Gjuajnë gurin këta persona dhe e fshehin dorën, thumbojnë aq pamshirshëm mu në palcën e njeriu dhe familjes, me metoda serpençe. Asgjë sot s’po bëhet në rastësi. Lexon e dëgjon vetëm shthurje totale me synim të krizave të vlerave kombëtare. Me gënjeshtra e shpifje e filluan tarasët dhe po me gënjeshtra e shpifje do ta përfundojnë katastrofën që e kanë filluar. Nuk është mbetë më t’i besohet as vetes se lene më mikut apo ndonjë burimi tjetër. Tarasi jetuaka në Zürich të Zvicrës dhe i takon spektrit politik të Ibish Nezirajt. Po të kishte konsideratë për njeriun dhe vlerat njerzore, Taras-Hekuran-Qerim-Boprati, do të dilte me një shkrim me emërin e tij e s’do të lejonte që emri i tjetrit të përdhoset pamshirshëm nga të tjerët. Por, Tarasi me nofkat dhe shokët e tij, qëllim jetësor ka që me një gjuajtje të lëndojë shumë persona. Tani u zbulua edhe fytra dhe identiteti i Tarasit. Me të do të merret ligji se askujt kungulli s’i ka shkuar gjithmonë mbi ujë. Ndërsa në katrahurën e www.kosova.de njeriu humb pamjen, durimin, shpresën; ushqehet gjithnjë e më shumë nga instikti për të i’a qëlluar se kush fshihet prapa asaj apo kësaj nofke. E Tarasi që është edhe moderratori i kësaj faqeje i ka pasë mundësitë bile të mos t’i lëndojë miqtë dhe kolegët e vet.
Sot kur Evropa po e vazhdon avazin e vjetër dhe me seriozitetin më të madh po i kërcnohet Kosovës, ne jemi bërë pikë e pesë. Kurrë më të përçarë e më të shkapërderdhur nuk kemi qenë. Knaqësia arrin kulmin vetëm me mjerimin tonë, me paraqitjen e lulëve të vocërr, të cilët mbështillen në skutat e Dardanisë, duke harrua se Migjeni kaherë nuk është në mesin tonë dhe më s’ka kush i përshkruan duart e mavijosura që shtrihen për një lëmoshë. Thjesht në Kosovë sot vdiset si mos më keq. Ndërsa në anën tjetër përsëri vdiset, por ndryshe. Të vrasin kolektivisht, ato duar të ndyta kudo, duke falsifikuar gjëra, duke e lakuar historinë, kulturën, manipulatorë e përfitues vërshojnë edhe shtetin, duke harruar se dikush këto gjëra i vëzhgon. Dhe a ka faj Evropa? Burracakët trimërohen, të vrasin, të kërcnojnë e kidnapojnë, të shajnë e të nënçmojnë, sepse mungon ligji.
Kiçmenët , palaçot, sharlatanët, mizantropët, sot e bëjnë shkrimin, ligjin, historinë... Thjesht, ti si individ s’ke ligj, sepse egzistojnë vetëm ata, që shkatrrojnë dhe dinë ta bëjnë këtë, të rrahin, sepse edhe me rrahë dinë, e në fund, edhe të vrasin, sepse ata dënojnë me ligjin e tyre. Pastaj, patjetër ta pyesësh veten: ku mbeti shkolla jote, arsimimi, mundi, libri, kultura... dhe vazhdon jetën me shpresë se nesër do bëhet më mirë.
Forumin www.kosova.de jua lash tellallxhinjve dhe tarasëve. Vonë më ka rënë ndërmend se aty s’e kam pasë vendin. „Besnik bëhu e besë mos zi“ dhe „Luaje macë kryet e bullit“! Këto dy thënie janë ato që është dashtë t’i shti në përdorim kaherë. Tani mbetem me shpresën e thënies: „Më mirë vonë se kurrë“!
Ndërsa, ti z. Ibish Neziraj falma këtë gafë, sepse vetëm burrat e mëdhenjë falin. E di që të është bërë e padrejtë, por po të them publikisht që unë Agim Gashi me nofkat Marksi e Zefi i kam kërkuar edhe z. Sefedin Rrecit që t’i fshijë ato postime në të cilat është përmend emri i Juaj, edhepse sa di unë kjo nuk është bërë shumëherë. Unë kam dëgjuar nga nofkat tjera, që janë përsona tjerë, se nofka Tarasi është Ibish Neziraj. Sot kur të gjitha u sqaruan dhe se emri i vërtetë i Tarasit u zbulua, atëherë le të merret ligji me të, nëse ka mbetur dikund ligj në këtë botë.

Kontakt / Fragen / Feedback
Email wurde erfolgreich gesendet.
Die folgenden Daten wurden eingegeben:

Name:

Agim Gashi

Email:

sharkia_323@hotmail.com

Nachricht:

I nderuari Sefedin Rreci,

Pas një telefonate të marrë nga z. Ibish Neziraj nga Zvicra, dhe pas protestës së tij se ai nuk qëndron pas nofkës Tarasi dhe Hekuran Pobrati, t’u kisha lutur që emri i tij i lakuar nga unë me nofkën Marksi dhe Zefi, poqëse është lakuar ndokund, të fshihet nga moderatorët tuaj. Natyrisht se kjo është punë e mundimshme për ju, por për hir të respektimit të njerzëve që përmenden në forumin e juaj pa të drejtë, është mirë t’i korrigjojmë edhe gabimet e tilla.

Me nderime
Agim Gashi- DürenFaksimili e kërkesës sime bërë z. Sefedin Rrecit.

P.S. Të gjitha këto shkrime janë bartur nga www.zemrashqiptare.net ku jam edhe redaktor


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 23, 2012 1:08 pm, edituar 4 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Dec 22, 2008 1:41 am

Reagime dhe komente

Agim Gashi: Kriminaliteti në internet

Per Mergim Dragushen
M.Gjakova25-10-2008, 02:17pm

pse lodheni
Mergim Dragusha 22-10-2008, 06:27pm

Lexova ne kete faqe per pseudonimet qe kane ose qe mendoni se kane disa autore ne nje forum,te cilin nuk e di dhe as nuk e njoh.
Nuk e di per te tjeret, por meqenese jam nga Shkodra dhe e njoh Bedri Islamin, jam i bindur se ai nuk shkruan me emer tjeter,edhe sikur ti shkoje
kryet.Nuk ka shkrue me emer tjeter as kur ishte koha e Berishes, as kur ishte koha e Fatosit, as tash qe erdhi prap koha e Berishes dhe as ne kohe te tjera.Prandaj , nese shfini per kaq gje, pse duheni besuar per te tjerat

------------------------------------------------

Zotri Mergim Dragusha,

Te lutem mos u mundoni ta mbroni Bedri Islamin cilin neve ketu ne Gjermani e njohim shume mire.
Ti nuk je nga Shkodra, e as qe e njeh mire kete njeriu shume ftyresh e perqares.
Une jam nje aktivist i vjeter i LPK-se, e njoh Bedriun dhe
Ibrahim Kelmendin shume mire, keta dy kane keqperdore
fondin Vendlindja therret, ne pyetje jane miliona Marka Gjermane.
Keta duhet te dalin para drejtesise per keqperdorimin e mjeteve materilae, dhe per perqarjet qe i sollen luftes se fundit ne Kosove me 1998-1999.

Keta dy faqezi shkruajn me shume nofka ne disa forume, si te Kosova.de, Pshtriku org, Dervina etj.

Po ashtu keta kane shkruar edhe te gazeta Zeri i Kosoves me pseudonime. Une jam shume i indinjuam ne keta dy faqezi, pasi qe e di se keta e keqperdoren ndjersen e popullit,
dhe e mashtruan UCK-ne, ne kohem me te veshtire, ne vend se tua dergonin parat luftetareve te lirise, per qka edhe ishin grumbullue, keta i mbushen gjepat e vet!

E tani keta dy I.K. e B.I. pa fije turpi e kane guximin te thirren ne emen te luftes!

Per tu bind juve dhe te tjeret se une jam nje aktivist i vjeter i LPK-se,po ua permendi emnin e nje aktivisti tjeter te vjeter te LPK-se, cili ka qene edhe i burgosur politk, cili ka veprue ne Gjermani, e sidomos gjate luftes me 1998-1999 ka dhene nje kontribut shume te madh per luften.

Pra ky eshte I.Rafuna, nuk ja permenda emnin,sepse ndoshta Rafunes do i mbete hatri, por Bdriu e
Ibrahimi e dine shume mire kush eshte ky aktivist i zhgenjyer nga veprimet keqberse te Ibrahim Kelmendit dhe Bedri Islamit me kompani.
Per Bedri Islamin alias Kryeplakun e kosova.de
Lirimi23-10-2008, 09:36pm

Nga afishimi juaj zotëri B.Islami leni vend për te kuptuar se ju jeni vet Kryeplaku por do te bënit mirë te na thani pse gënjeni qe gjoja nuk paske dëgjuar për forumin kosova.de e bile je interesuar se si shkruante ai "Kryeplaku" ??


Dhe sipas kësaj gafe tate lele; ti qenke ne "armiqësi" me ate forum gjë qe kërkon nga te tjerët te te dërgojnë ne posten elektronike tënden një shkrim nga Kryeplaku po mundohesh qe pak hi syve te ua hedhesh ne opinion por nuk te bën pune. Kryeplak, ti gjoja nuk e ditke se ka një forum i quajtur kosova.de!!!

Mjaft me provokime lum Kryeplaku se nuk te kryejnë pune .Ti jo qe shkruan vetëm me emrin tënd por je gjyshi i gjithë prapa perdes .Kryeplak, ke shume nofka ne forumin tate dhe mos u tall këtej sa na ke bere për te qeshur gjoja sa i painformuar qe ishe rreth vetvetes dhe forumit ku ti dhe Tarasi bëni ligje, shkruani, historira, te trilluara qe edhe me te krisurit nuk mund te u besojnë.


Për z. Bedri Islami
Agim Gashi23-10-2008, 09:08pm

I nderuari z. Bedri Islami,
Unë askund nuk e kam thënë se ti je Bedri Islami, por e kam thënë se thuhet që është Bedri Islami. Nëse nuk je ska çka me të bre ndërgjegjeja se tu paska përmend emri dukun në ndonjë faqe interneti.Emri yt është lakuar shumë herë jo vetëm në diasporë, por edhe në Kosovë e Sgqipëri.
Për kërkesën tënde të apsurdit, për një një shkrim të "kryeplakut", po më bindë akoma se ti je vetë Bedri Islami me nofkën "kryeplaku"! Nuk qëndrojnë ato se ti nuk hyn në faqe interneti e posaqërisht në www.kosova.de kur dihet katërcipërisht se kjo faqe është e lidhur jo vetë me emrin tënd por edhe e shumë të përfolurve tjerë. Ja si të ka mbrojë shoku yt "tarasi" mu sot:

Sot, 20:08:07 #50
tarasi
Anetar i vjeter


Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,106

--------------------------------------------------------------------------------

Pa dashur që ta mbrojë njërin dhe ta sulmojë tjetrin, dua të themë që; nëse do të bëja krahasime për gjuhën e shkruar në forum ( për Tema të ndryshme) nga nofka " kryeplaku" dhe shkrimit të Bedri Islamit të sjellur nga nofka " çakalli" at'herë vij deri te konstatimi që:
" Gjuha e shkruar nga kryeplaku është ku e ku më e avansuar dhe më drejtë e shkruar se ajo që lexuam në këtë " intervenim-ndërhyrje" të Bedri Islamit.
Prandajë, kërkesa e tij, më dërgo një shkrim të " atij kryeplakut" për të parë gjuhën e përdorur më duket si jo e qëlluar nga ana e z. Islami.
________

Ti kur din të bësh punë më të mëdhaja atëher di edhe të shkosh në www.kosova.de dhe ti lexosh të gjitha ato shkrime.
Unë dëshiroj të mos jeshë nofka "kryeplaku", dhe sinqerisht e kam thënë me të tjerët e tani po ta them edhe ty se nuk kam besuar se një Bedri Islam mund të shkarravitë e të sulmon aq paskrupullt i mshefur dhe i maskuar.

Mendoj se sado pak u skjaruam.

Sinqerisht
Agim Gashi

Kriminaliteti ne internet
Arben Presheva23-10-2008, 07:47pm

Per Bedri Islamin(alias Kryeplakun e Forumit Kosova.de)

Ju shoku Bedri, ashtu siq keni shume ftyra, keni edhe shume nofka, jo vetem Kryeplaku, por edhe shume nofka tjera !!!

Shiqoni tek tema:

Ahmet Krasniqi, hero politik dhe i koncenzuesit. Marrëzi!!!
F.14

Ketu duket me se miri qe Kryeplaku e pranon se eshte nga Shkodra.
---------------------------------------

24.09.2008, 15:20:47
#132

Luani1
Anetar i vjeter

Anetar prej: 15.08.2007
Postime: 923
________________________________________
Citat:
Postimi origjinal është bërë nga kryeplaku
z. Luani,

Perse po nervozohi kaq shum para fakteve. Une jam ketu ne forum si kryeplak per te mbrojtur ne takatin dhe dijen time te verteten dhe per te kundershtuar dhe hudhur poshte me fakte shpifjet dhe genjeshtrat qellimkeqija .
Mua me vjen mire kur behen nervoz dhe me sulmojne genjeashtaret dhe intrigantet te cilet perpiqen ta ndryshojne te kaluaren .Kjo zoteri eshte e pamundur .E kaluara do ta percjelle secilin deri ne vdekje. Por ajo edhe postmortum nuk ka mundesi te ndryshohet prandaj njeriu duhet te kete kujdes dhe mos te beje veprime te keqia gjate jetes.
Dihet mire kush ishin te beses dhe te pabeset.Populli me gjithe mjegullen qe patet ngritur me propaganden gebelsiane pas luftes, per dite e me teper po e zbulon te verteten.Koha juaj po perendon zoteri.Ta thot ty kryeplaku i Shkodres.
-------------------------------------------------------
Mos ja permend emnin Shkodres e as Gjakoves,
sepse keto dy qytete jane krenaria dhe djepi i kutures shqiptare.
Prandaj, si peqares dhe genjeshtar qe te njohim ,
ua humb vleren ktyre qytetetve nese ua permend emnin.

Ju e dinin mire qe keni qene puntor detektiv i sigurimit enverist.
Hesht!Luani1
Öffentliches Profil ansehen

Dergo nje mesazh privat Luani1

Mehr Beiträge von Luani1 finden

Luani1 shto si kontakt

24.09.2008, 15:30:06
#133

kryeplaku
Anetar i vjeter

Anetar prej: 05.06.2006
Postime: 354
________________________________________
Citat:
Postimi origjinal është bërë nga Luani1
-------------------------------------------------------
Mos ja permend emnin Shkodres e as Gjakoves,
sepse keto dy qytete jane krenaria dhe djepi i kutures shqiptare.
Prandaj, si peqares dhe genjeshtar qe te njohim ,
ua humb vleren ktyre qytetetve nese ua permend emnin.

Ju e dinin mire qe keni qene puntor detektiv i sigurimit enverist.
Hesht!
Kaluan ato kohe kur soji juaj ka pase mundesine te urdheroje qofte edhe heshtjen.
Une e di nga vi ku jam dhe nga duhet te eci.Si duket ju keni humbur si qura ne mjegull,dhe vete kjo forme e te leshuarit te debatit ne nivelin personal ,madje me fyerje e diskualifikime tregon se keni humbur ne labirintet e se kaluares ku njeshi duhet te mendoje per te gjithe kurse tjeret duhet vetem te aplaudojne dhe lavderojne njeshin.Bedri si,nuk e njeh veten tende (Kryeplakun)
Leka23-10-2008, 10:29am

Zoteri , ka fakte qe ju jeni personazh kyq i te gjitha zhvillimeve ne 'kosova.de dhe 'Pashtriku' te Sheradin Berishes mos provo te shitesh dokra kalamajesh ,se kinse kurre nuk ke degjuar per ate faqe kur dihet saktesisht qe ju shkruani edhe me, me shume nofka ne ate faqe e faqe tjera,si punerat e Kryplakut me.

Për Agim Gashin
Bedri Islami22-10-2008, 06:07pm

O njeri, qe më duket se vetëm një herë të kam parë në jetën time.Je në kohën e duhur të mësosh se askurrë në jetën time nuk kam shkruar me një emër të dytrë, aq më pak në një forum diskutimesh, që është një kohë e humbur. As nuk e njoh e as nuk e di këtë faqe interneti, kam dëgjuar për të, por nuk e lexoj, thjeshtë sepse lexoj diçka tjetër.
Nga e more ti se pas pseudonimit "Kryeplaku" qenka Bedri Islami, tinzar dhe gjithçka tjetër...Nëse shkruaj, këtë e bëj me emërin tim, pikëpmajet e mia i mbroj vetë, haptas, librat e mi i shkruaj me emërin tim, nuk shkruaj për të tjerët e as nuk shkruajnë të tjerët për mua.
Më vjen keq se , si kam dëgjuar, je një njeri që merresh me këngë...rri tek kënga ,kur nuk i di gjërat që nuk janë të këngës. Merru me politikë, por ndershmërisht.Mëso se njerëzit kanë aq burrëri sa të mos fshehin emërin e tyre.
Edhe sot, në këtë faqe interneti hyra për herë të parë. Një mik më dërgoi pjesë të pas shkrimit tënd. Nuk më bënë përshtypje egërsimet e pasuesve , jam mësuar me ulërima e me britma, e vetmja gjë që më bëri përshtypje është se ende nuk e paskeni mësuar se mburrem me emërin tim dhe i dal zotit emërit tim.
Ata që nuk e kanë ditur , bëjnë mirë të e mësojnë.

Do të lutesha vetëm për një gjë: më dërgo një shkrim të këtij Kryeplakut dhe të shoh nëse e shkruan mirë gjuhën shqipe. Sepse nëse nuk e shkruan , atëherë do të jem dy herë i fyer, më shumë për këtë të dytën.

Pra o njeri, kudo qofsh, jetën e paç të gjatë, sinqerisht ta uroj, por mos i mat njerëzit me kut të shtrembër.

Ndërsa për ata që ulërasin, do ju thoja që të bëjnë kujdes , se mos çirren, le të shkruajnë deri në mëngjez...nuk më vjen keq...nuk dinë se çfarë bëjnë. Por le të mësojnë të shkruajnë në gjuhën shqipe.

Edhe një herë, mos harro të më dërgosh një shkrim të "Kryeplakut".

Sinqerisht
Bedri Islami
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Dec 22, 2008 1:46 am
Reagime dhe komente

pse lodheni
Mergim Dragusha22-10-2008, 05:27pm

Lexova ne kete faqe per pseudonimet qe kane ose qe mendoni se kane disa autore ne nje forum,te cilin nuk e di dhe as nuk e njoh.
Nuk e di per te tjeret, por meqenese jam nga Shkodra dhe e njoh Bedri Islamin, jam i bindur se ai nuk shkruan me emer tjeter,edhe sikur ti shkoje kryet.Nuk ka shkrue me emer tjeter as kur ishte koha e Berishes, as kur ishte koha e Fatosit, as tash qe erdhi prap koha e Berishes dhe as ne kohe te tjera.Prandaj , nese shfini per kaq gje, pse duheni besuar per te tjerat.
faqja e zeze ne internet
Demiri22-10-2008, 06:59am

Shiqone tash atje ne at forum pas jane zbulue se kush jane, qysh e mohojn veten,jo s'jemi ata,jo ky s'eshte ai e rrena tjera.Duhet me i dekonspiru krejt se ajo eshte qerdheja me antishqiptare ne internet dhe strofull e SHIK-it te Kadri Veselit.
Taras ziu
Leka21-10-2008, 12:28pm

Mendon se shpifjet e tija jane 'histori' dhe mendon se ai ben historine ups po ai ben 'historine me nofken Tarasi ne forumin enverist kosova.de duke e bindur vetveten me halucinacionet e tija te marra dhe jashte cdo logjike te njeriut.Taras nuk je rastesisht kunder cdo gjeje shqiptare jeni i kurdisur nga qarqe shpifese kundershqiptare qe bothe-krye i sherbejne intresave kombetare te Serbise.Tere jeten ky Tarasi ja ka perkushtuar urrejtjes,shpifjes,njollosjes ,intriges, vrasjeve dhe perqarjeve ne permasa jo edhe aq te vogla sa te mendonte Tarasi qe mund te fshihet pas gjithe skenareve qe e percollen deri ketu Shtetin e ri dhe te varfer te Kosoves.
Ata qe njollin njerez te mdhenje dhe te vegjel; thuhet, nuk kane trashegimtar e i till je edhe ti Taras ziu.
Lexoni e mos besoni
Dardan20-10-2008, 02:04pm

Lexoni se si shkruan ky far Tarasi per Presiedentin Rugova.Mendoj se drejtesia duhet te merret me kete kriminel:

Sot, 12:24:05 #510
tarasi
Anetar i vjeter


Anetar prej: 06.01.2006
Postime: 3,071

--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Postimi origjinal është bërë nga limani
a hala per Enver Popoviqin po folini a, lene more se per atë trathtar se meriton me shkru ne gjuhen shqipe, po sa shqiptarin e ka vra ky pis.

Ramqe, pajtohem me Ty që s'ka nevojë të flitet më për Enverin që me dinjitet e udhëhoqi Shqiperinë dhe që nëna e tij ishte Gjylihani e njohur si Gjylo,,,

Të flasim më shumë për këtë birin e shkinës:
"Ju ndoshta keni parë që kur flitet për BIOGRAFIN e IBRAHIm RUGOVES pak ose hiq nuk flitet për DAJTë e tij si dhe për prejardhjen e Nënës së tij,,,
A dihet boterishtë në ISTOG që;
Nëna e Ibrahim Rugoves ka qenë ' Savka Radulloviq nga Prije Polje e Malit te Zi e cila ishte serbe, ndersa e therrisnin Nana Sofë.
Kjo Sofa ( Savka) vdiq më duket aty në vitin 1998 ose 1997 s'jam i sigurtë ndërsa burrin e saj Ukën e patën vrarë NDSH-istet kur ky ka qenë duke bartë kashtën në oborrin e tij për bagetin!
ishte vrarë si hafije serbe!

Për këtë mundë të pyetet cilido nga fshatarët e Cërcës dhe do ta vërtetojnë këtë gjë![/

Kriminaliteti ne internet
M.Gjakova20-10-2008, 10:50am

Nofkat :SHpetimi Tarasi, Pirroja 1 Dyrrahu kreksi Grepi Kruja ,jezerci Spijuni ,Qosi, Mjekrra e zeze,Cakalli Mifta 28 Gentelmeni Hekuran Pobrati etj . IBRAHIM KELMENDIT.
-------------------------------------
Zotri Besiani sa per informim:

Nofka Shpetimi eshte Fadi lShyti,
Tarasi eshte Nezir Ibishaj,
Grepi dhe Hekurani jane te Demir Reshitit.
Te Ibrahim Kelmendit jane: Dyrrahu, Mifta28, Oktopodi, Bumerangu etj.
Nofkat e Bedri Islamit jane: Hasjani,Kryeplaku, Nderi, Ceqizi,Avalon etj.
Te Lulzim Bashotes, Lui etj.
Te Aqif Kastratit. Delegati etj.

Forumi Kosova.de, eshte nje faqe e disa kriminelve!
Perjashto shumicen qe ja vlen te debatohet me ta.

Mjaftojne vetem emrat e disave qe permenda ketu,
kur ti lexojme afishimet e tyre kuptojme se kemi te bejme me kriminel ordiner.
Bizare
dardani18-10-2008, 01:29pm

Kam antarsi te vjeter ne forumin famekeq ku nofka si Tarasi psh vjellin mbi çdo gje shqiptare.Edhe pse jam munduar te argumentoj me te dhe te tille si ai (tash del se qena Ibrahim Kelmendi) dilja i humbur se ose me kercenonin ose me perjashtonin kur nuk u pelqente mendimi im.Nje fjale e urte thote: "mos u shkarravit ne balte me derrin se derri gjithmone del fitues".Kjo ishte arsyeja qe nuk paraqitem atje per shume kohe.Shpresoj se strukturat perkatese te shtetit do te merren me keto fundrrina dhe se shpejti ti shohim perpara drejtesise,ku te marrin denimin e merituar kjo fare e keqe sllave e mbjellur nder ne nga pansllavisti me i madh shqipfoles,Enver Hoxha.
Kosova.de qerdhe e SHIK-ut
Demiri17-10-2008, 05:06am

Leke ja ke qellue 100%. Forumi kosova.de eshte qerdhe e SHIK-ut, qe nga themelimi e deri me sot.Padyshim se aty eshte edhe Kadri Veseli me nikun Pirroja1,i cili ka aq informata saqe quditet edhe dreqi e le ma njeriu.Pastaj hallka vazhdon me Bedri Islamin,Ibrahim e Qerim Kelmendin,Mehmet Bislimin,Lulzim Bashoten.Duhet te demaskohet kjo paranoje staliniste e nanoiste.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Dec 22, 2008 1:47 am

Reagime dhe komente

Kriminaliteti ne internet
Leka16-10-2008, 01:05pm

Me afishuesit e mesiperm pajtohem ne shume qeshtje qe i kane rrahur ne lidhje me ata qe vrasin naten dhe perfolin diten. Ata jane sigurisht moderatoret, nofkat e forumit kosova de.Keto, maska kane mbetur rrugeve e gjaku i krimeve te organizuara dhe te bera kunder popullit Shqiptar qe i kane bere do te behet gure varrezash per familjet dhe ardhmerine e tyre kundershqiptare.Shtrohet pytje se kush qendron prapa ketyre nofkave sllave te forumit kosova.de? Sigurisht, jane ata qe e kane organizuar perqarjen nder-shqiptare si ne Kosove njashtu edhe ne Shqiperi . Jane veglat qorre dulliste qe e mbajne gjalle disi kulturen antishtqipatere te regjimit kundershqiptar te Enver Hoxhes dhe te Jozi Broz Titos dy gjakpirsve me te mdhnje te Ballkanit njeri ishte origjinal sllav(Tito) ndersa Enveri ishte kllonuar nga Mugosha dhe Stalini por kishte tipare e veqori te nje monstrumi te erret antishqiptar. Nje monstrumi te tille i permbahen dhe e mbeshtetin vetem ata qe ne zemer dhe shpirt i kane po te njejtat ide dhe qellime qe ne menyre sa me perfide te gllaberojne fizionomine kombetare te Shqiptareve dhe aty te fusin perqarje dhe kriminalitet te llojit enverist dullist qe ne menyre direkte i cojne uje vetem ne mullinjet e Serbise dhe te Rusise.Keta jane bajraktaret e te gjitha te zezave dhe krimeve ne skene dhe paraskene,keta jane inicuesit e sajesave per pajtim me serbet (Ibrahim kelmendi) keta jane ata qe kane dore ne krime dhe e kane ne dore krimin i cili eshte pjese gjymtyrore dhe shpirterore e ketyre horrave anti-shqiptar e serbofil.Prapa atyre maskave qendrojne njerzit e dhe veglat e regjimeve diktatoriale- kundershqiptare ; qendrojne ata qe kurre nuk ja ben asnje sherbim kombit dhe atedheut por i sherbyen falanges serborusoqetnike duke rene ne ujdi per hir te ideologjise se tyre qe rrjedh nga Dushan Mugosha dhe implementohet permes 'Pantheres se zeze" (Nexhmije Hoxhes) ne kokat fodullekve te pa-plang ; qakejve qe mbeten akoma ne numer te vogel sa per t'i sherbyer ideologjise se leckosur dhe pothuajse teresisht te kalbur te Enver Hoxhes dhe ish qerthullit te tij prej homoseksuali.Keta nofka (maska) jane ne linja pajtuese dhe keshilluese te drjteperdrejte me diktatorin Enver; sepse edhe ai njesoi si keto maskat i likudonte 'armiqet' per te vepruar pastaj lirshem per interesa serboqetnikosllave. Vrasjet ,burgosjet politike qe i bente Enver Hoxha i benin po ne te njejten menyre edhe pasardhesit e tij (enveristet e Kosoves) duke vrar ,kercenuar plagosur ,kidnapuar,rrembyer dhe shkaterruar gjdo gje qe nuk eshte enveriste me fjale tjera keta mykexhinje dhe kriminel ordiner te bahnofeve te Perendimit u munduan qe ta shkaterojne Shqiperine dhe edhe Shqiptarine.Nuk ja arriten nuk ja arriti as kryekrimineli e babai i tyre. Enver Hoxha edhe pse vrau,preu,dhunoi po ashtu si pasardhesit e tij por me ne fund deshtoi sic deshtoi Ibrahim Kelmendi ,Xhavit Halit,Rexhep Selimi, Sabit Geci, Kadri Veseli,Azem Syla etj drejtues te SHIKUt i cili si faqe te veten ka kosova.de.

Kosovo info server( SHIK) kjo faqe i sherben Shikut dhe i ka sherbyer, Shiku dihet se eshte nje organizate ilegale qe eshte themeluar perafersisht nga keta qe i permenda dhe nga segmente perqarse tjera qe sot hane buken e institucioneve qe luftuan kunder tyre .Ne kete faqe jane share,denigruar njerez edhe ne familje vetem pse politikisht nuk jane te mykur me ideologjite e eNver Hoxhes dhe te sejmenve te tije qe kane mbetur si jashteqitje neper rruget e botes por vendtakimin e kane kete faqen kosova.de qe ne fakt eshte faqe e Sefedin Rrecit Avni Deliut ,Lulzim Bashotes por fatkeqsisht eshte vetem e regjistruar ne keta emra ndersa fjalen kryesore ne kete faqe e ka Sheradin Berisha ,Ibrahim Kelmendi. Bedri Islami.Lulzim Bashota (Lui )Kadri Veseli, Elmi Reqica e tj element te ishe pararojes staliniste qe sot jane edhe te perqare per shkak te profiteve qe njeri krahe ka perfituar nga lufta dhe luften e ka pare ne TV dhe tjetri krahe qe ka petrfituar gjithashtu me pozita politike ne qeveri dhe parlament dhe qe eshte grup qe i rrine me afer Hashim Thaqit.Njerit grup i takon Emrush Xhemajli Gafurr Elshani dhe tjetri grup qe realisht eshte jashte LPK-se eshte grupi i Ibrahim Kelmendit udheheqesit dhe projektuesit te te gjitha vrasjeve politike ne Kosove.Prej vrasjes se vellezerve Gervalla ku si figure qendrore e keij krimi trejtohet Ibrahim Kelmendi nga opinioni publik dhe shume njohes te rrethanave ne te cilat ka vepruar ky debil shumeftyresh. Ibrahimi njihet si njeri nder ata qe e ka fshehur kete krim me dashje aq gjat sepse ishte i angazhuar ne projekte tjera per te vrar edhe me tutje djeme e vajza qe jeten ia kishin dedikuar Atheut.


Moderatoret dhe pjesemarresit me aktiv qe kane nje numer te madh nofkash qe fyejne cdo gje Shqiptare ne at forum jane:

Sefedin Rreci

Ibrahim Kelmend

Bedri Islami:

Avni Deliu

Tafil Duraku

Mehmet Bislimi

Aqif Kastrati

Lulzim Bashota

Kadri Veseli

Sheradin Berisha

Reshat Sahitaj

Azem Syla

Berat lluzha

Fadil shyti

Qerim Kelmendi

Ram Mavraj etj...

Kriminaliteti ne internet
BESIANI15-10-2008, 02:47pm

Ke ba mir z.Agim Gashi qe ke shkruar per udbashte e kosoves.de. por nuk ke shkruar si duhert dhe sa duhet.me sa pash un ata ta kishin thyer emailin dhe kishin shkuar ne emalin tan e kishin ba at q shqiptart kurr nuk e bajn.

Nuk kam dasht t jav dekodoi nofkat por pai e pash s ata shpijune te udbes po merrkan edhe me hakerizmin ahere keshu ashte e verteta:

Nofkat :SHpetimi Tarasi, Pirroja 1 Dyrrahu kreksi Grepi Kruja ,jezerci Spijuni ,Qosi, Mjekrra e zeze,Cakalli Mifta 28 Gentelmeni Hekuran Pobrati etj . IBRAHIM KELMENDIT.

Nofkat: Kryeplaku ,hasjani, luani 2008 jane te Bedri Islamit.


edhe Shera din berisha ka nje numer te madh nofkash si pershembull zogu i zi kritiku i ambel etj nofka t shumta qe shan gjdo kend qe ashte kunder Enver Titos dhe bijve komunist antishqiptar.


Z. Agim Gashi mos harro se edhe ty tu asht krue kogja fort se n at forum shkijesh dhe shinajsh nuk duhet as per te lexuar se prishet mendja dhe lodhet syni pej poshtersive te rrugaqve siq jane Ibrahim Kelmendi Bedri Islami. ketij te fundit regjimi e Enver Hoxhes ja kishte vrare babane dhe ky perseri ashte mik i Enver Mehrumit.


Prekazi 98 e shum nofka tjera jane te Qereim Kelmendit.
Qerim Kelmndi asht njeri nga ata qe asht martue me qiken e migjes s vet. ahte i akuzuar se i ka qit shoket ne prit si Adrian Krasniqin Zair Pajazitin ,Ilir Konushevcin e vet kurr as nuk asht vra as nuk asht plagos . ne gjdo aksion kane ren shoket e tij por ai kurr nga ky rezultat vjen tradhtija e e vllazerve Kelmendi.


Ibrahim Kelmendi i merr njerzit per goje sepse vete asht i perfolur se ka gisht ne vrasjen e vllazerve Gervalla te Ahmet Krasniqit Tahir Zemajt. Isuf Haklajt dhe Sebahate Tolajt e shum vrasje tjera qe Qerim Kelmedi i ka organizuar ne4 teren ndersa si kryementor kane pas Ibrahim Kelmendin Sheradin Berishen Bedri Islamin e rrugaq tjere qe nuk jan met kerkund.


Keta profiter mendojn se duke njollos te tjeret mund te ikin nga krimet e bane nga banda e tyre. Taras= Ibrahim Kelmendi dhe Kryeplak Bedri Islami do te merren masa nje dite per te gjitha krimet e organizuara nga ju. Hashim Thaqi dhe Ramush Haradinaj veqse i kane thenur te vertetat ne lidhje me ju si fijet e zeshme dhe energjitike te krimit ne Kosove dhe Shqipni. Heret a vone do te pergjigjeni per te gjitha krimet si andej kufirit si kendej. dhe kjo dite tash nuk asht vone . shum e gjaqet i keni varur ne shpirt mos qofsha ne lekuren e juve.Kriminaliteti ne internet
Lirimi13-10-2008, 05:14pm

Pershendetje i nderuari Agim Gashi. Forumi antishqiptar kam degjuar,se drejtohet nga tregishtoret-treshja I. Kelmendi -Sheradini ,Bedriu e levoshga tjera komuniste te cilave u ka kaluar koha jane mbetur rrugeve te botes te gjoret duhet te shajne institucionet sepse institucionet nuk i futen brenda vetes duke njohur lidhjen e tyre me krimin organizuar per me shume se nje dekade .

Veprimtarija e tyre kriminale e treguar e pasukseshme ne forme dhe permbajtje por ,pergjegjes per shume krime te ndryshme ne nivel nacional jane argatet e serbise .


Fshihen pas perdeve e shfaqin edukaten familjare permes porosish kercenuese ofenduese,akuzuese duke menduar se kjo eshte metoda e vetme per te mundur fenomenin Rugova .


Harrojne mjeranat se nuk e perbejne as edhe nje fshat mesatar ne Kosove .Keta mjerana, e horra analistesh qiren se jane te vetmit shpetimtar por harrojne horrat se pas shpetimtareve ngejne shumica e jo dy tre qind vete nga dy milion sa jemi(Kosove) .


Kjo e tregon dijen,largpamesine,patriotizmin e kesaj bande qe ushqim e ka genjeshtren shpifjen dhe merite e konsideron kercenimin urrejtjen krimin i cili do t'i shoqeroje deri pas varrit.

Nuk u ka mbetur vend tjeter perveq ne ate forumin antishqiptar ku elemente udebeske kane gjetur teren te pershtatshem dhe jane duke lozur per mrekulli lojen sipas notave te Serbise.

Argatet qe mrizojne ne faqen kosova de, te perkrahur ,mbeshtetur, prej thojit deri te floku nga vete moderatoret qe posedojne numrin me te madh te nofkave.

Nofka: Tarasi eshte Ibrahim kelmendi


Ky njeri i perfolur posedon shumicen e nofkave ne ate forum antishqiptar.
kriminaliteti ne internet
Arben Presheva13-10-2008, 10:30am

Agim i nderuar, pajtohem me komentin e zotri Gur Kepi.
Ty te pergezoj per kete shkrim si dhe per guximin.
Institucionet e Kosoves duhet vu ne dijeni, faqe te ketilla si kjo Kosova .de duhet te mbyllen.
Personat qe kercnojne edhe me vdekje te tjeret vetem qe shprehin mendimet e tyre te lira, duhet te vihen para drejtesise e te marin denimin e merituar.
Ndersa per sharjet e fliqta qe bejne disa forumist te mshehun pas nofkave jane qeshtje rrugaqrije.
Ata qe nuk ka mund ti edukoi nena e as mesuesi, nuk ka me kush i edukon.
Kisha me te porosit qe te largoheni nga ajo faqe e zeze e mos te shkruani e as mos te lexoni atje, sepse tek ajo faqe jane disa rrugaq te kuq me te cilet nuk mund te debatohet, nuk ka kurfar vlere debati me sharje te pista.
Arbeni
Kriminaliteti në internet
G. Kepi11-10-2008, 07:47am

I nerumi z.Agim Gashi, gezohem ce dikush ka marre nje hap per te tregua marrezit kuqaloshe qe behen ne faqet e internetit nga mbeturinat envero-stalinisti.
nese keni lexua disa shkrime te mijat ne ate vathe derrash, me kohe kam be thirrje qe dikush te nderhyn e te ndale ate urrejtje kobezez ndaj shqypetareve dhe figurave ndritura Kombetare.
Nga ajjo faqe e ashtuquajtun kosova.de jan paralajmerua vrasje shqipetaresh, jane ofendua figurat kombetare, vetem se dikush duhet te interesohet se fakete ka sa te duash, nuk duhet ti lem zagaret te mbjellin kobezin kuqaloshe nder ne, dikush duhet te marre masa, ua paskeshin bo edhe juve njete si mua, KURR, per jete a,
pershendetje vellazenore basheke biseduesi jem ne ate forum derrash, sa kem muned ju kem tregua se jan llom i te keqes.
Gur Kepi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Dec 22, 2008 1:49 am

Reagime dhe komente

» Agim Gashi: Edhe një herë për Kosovën.de
haxhiu20-12-2008, 11:27am

I nderuar ti ke te drejye te flasish se kush jane shkijet dhe tradhetaret.
Vetem nje gje deshta te them,se ne qeveri bre burr si eshte e mundure qe ata komunista shqiptar te na qeverisin ?Keta bre burr neve qe e deshtem Kosoven nuk na lane pakes hapsire qe ta shijoim lirin.

Dhe hajde te bisedoim drejte e jo me mbrojte tradhetin !

Per ju nuk e di sa keni punue per atedhe? A une per veten time po ti ceku disa veprimtari:Me 1969 kam marr pjese ne demostratat e kosoves.
Me 1971 jam kacafyte me serb per flamurin e shqiptareve bile me udheheqesa te medhaje te jugosllavise e shqiptaret ne vend te shkive mu hakmirreshin!
Me 1972 nese nuk gaboi ne shkollen normale ne prizren kam shkrue poezin per republiken e kosoves haptas dhe kush me malltretuan e me spiunuan shqiptaret ore vella.
Me 1981 une jam ai student qe i nisa demostratat ne menzen e studenteve.Dhe kerund emri im!!!
Me 1989 kur u mbyllen minatoret ne zgafelle i kam vizitue dhe iu kam kerkue qe une ti behem kurbani i shqiptareve por me qeshnin dhe kush me lajmroi ne policin serbe shqiptaret ore vella.Ma shkurte po i grahi sa egzisto sistemi titist isha person i pa pershtatshem te punsohem kete e dija mire,por bre vella ne luften e uçk-es pse komandantet nuk me pranuan e ma e keqja me thirrin si spiun serb a vete kan qen dhe jane ne qeverin e shqiptareve mu ata qe na rrihnin,si eshte e mundure keshtu !Por une nuk quditem ,sepse edhe Avnin Rrustemin e quajten spiun,edhe Ismail Qemailin keshtu edhe LUIGJ GURAKUQIN spiun kjo qeveri ore vella dhe mbain mitingje per keta duke perfitue vota te poshterit e botes,dhe mbi gjakun e deshmoreve nisoi e bejne.Kur mua nuk ma diti populli shqiptar as zotin nuk kan me njohur por ani se paskna punue kote dhe mbeta kerkushi.
Mos u merrni me horra shume se behen 'heronj'
Leka26-10-2008, 03:14pm

faqja kosova.de ngjan te ngerthen ne vete te gjitha strukturat udebeske dhe paramilitare te Yugosllavise dhe mbeturinat qe i la jasht loje z. Thaci. z.Gashi mos te bezdisin shpifjet e tarasave dhe haramve se ata si horra qe jane kane humbur te gjitha betejat jetsore-politike ,sot bredhin ne faqe interneti si anonimuesa dhe 'trima' me nje te kaluar plote faje,intriga,kercenime ,kidnapime,vrasje qe dosido do te pergjigjen dikur,diku.Me qakej si ata nuk do te duhej te debatosh fare sepse debati me ta eshte humbje kohe ...kjo minorance primitive banale nuk ka as sasi as cilesi, keta fatkeqsisht qe thiren shqiptar por fatbarsisht qe populli e njeh kete sorte,te vogel staliniste pra e flaku ne kontinjerin e mbeturinave aty e kane vendin.
Rrnosh o Agim Gashi!
Paul Tedeschini25-10-2008, 07:04am

Z.Agim Gashi!

Mos u merzit prej horave antishqiptar!!!
Keto qe i kundravehen te madhit Dr.Ibrahim Rugova nuk jane me gjak shqiptari. Keto jane pase-ardhsit e kolonve qe gjate peseqind vitesh okupacioni turku i solli ne Kosve nga Anadolli, Egjipti, nga Tunizia, nga Maroku, nga Libia, nga Persia, nga Turkmenistani dhe Uzbekistani, nga Algjeria, nga Omani etj.

Keto pase-ardhes te tyne u perzien me gjakun puro shqiptar, te malcorve tone qe dhane jeten per shqiptarizem. Ky llom joshqiptar flet shqip, por nuk mendone per shqiptart. Keto mendojne dhe veprojne per interesin e vendeve te tyne te prej-ardhjes afro-aziatike dhe per politiken antieuropiane te tyne.

Ky llom ka interese te fusi perqarje nder shqiptar. Cilindo shqiptar qe i kundravehet ketij llomi antishqiptar e akuzojne si proserb me qellim qe tua shtrojne rrugen aziatikve ne Ballkan. Keto kan interese qe kontradiktat ne Ballkan te mos shuhen, por te acarohen dhe keshtu tu hapin rruge terroristave arab per te nderhy demek me shpetue muslimant shqiptar, krejte njashtu siç e bane ne Bosnje.

Tue nxite urrejtjet nderballkanike keto ne fakt bajne politike pro sekstremistve-shovinistve serb per te rindeze zjarrin ne Kosove dhe ne Ballkan.

Por shqiptart e Kosoves dhe ne pergjithesi te gjith shqiptar ne Ballkan, te ardhmen dhe sigurine e kan dhe do ta kene ne te ardhmen vetem nga Europa pa dallim nga besimi.

Edhe nji here pergezime z.Agim Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 23, 2012 1:20 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi