Simbad Marinari:SHQIPONJA .....DHE MIZA( Fabul )

Shko poshtë

Simbad Marinari:SHQIPONJA .....DHE MIZA( Fabul )

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu May 31, 2012 11:18 amSimbad Marinari:SHQIPONJA .....DHE MIZA
( Fabul )

Njè mizè teksa fluturonte ndofta kuturu

poshtè bishtit tè njè kali, penguar nè lèndinè

Takon njè mike te vjetèr ....aty diku

Pa çorri dhe faqet duke bèrè habinè.....

--- 0 ---

- Nuk e kuptoj moj motèr .. ne fluturake jemi

pse sillet keq me ne njerèzia.. ç'kemi bèrè ???

Mbase si shqiponja aftèsitè vèrtetè si kemi....

Po ... nè fluturim kemi dhe ne ....njè jetè tè tèrè !!!

------ 0 -----

E.. ç'tè tè them?!!.. ja ktheu shoqia nè sedèr e lènduar

Kjo botè e poshtèr , e pa drejtè ...oh sa meskine !!

Edhe unè ja... kèshtu sy ty e kam menduar

Ky s'èshtè faji ynè.... po i njerèzve qè, bèjnè dallime !!!

------- 0 ------

Njè trumcak qè kulloste nè lèndinèn plot tèrshèrè

U drejtohet mizave qè rrinin mbrapa kalit :

Shqiponjat s'fluturojnè dot nè vend tè pègèrè

Shekujt i kanè strehuar....nè majèn e malit...!!!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi