Foto e fjalë:Kaluan 26 vjet duke mbjellë lule, derisa mbuluan gjithë shtëpinë (FOTO)

Shko poshtë

Foto e fjalë:Kaluan 26 vjet duke mbjellë lule, derisa mbuluan gjithë shtëpinë (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Aug 16, 2012 9:48 am

Kaluan 26 vjet duke mbjellë lule, derisa mbuluan gjithë shtëpinë (FOTO)


Një çift të moshuarish kanë shpenzuar 26 vjet nga jeta e tyre duke u kujdesur për lulet dhe duke mbjellë vazhdimisht të tjera, derisa e shndërruan shtëpinë e tyre të vogël në një kopsht të vërtetë të lulëzuar, që duket sikur është mbështjellë nga një ylber.

Anne dhe Robin Strange, të cilët kalojnë shumë orë të ditës së tyre duke iu përkushtuar luleve, thonë se janë të vendosur ta çonjnë në 30 vjet kohën që i kanë kushtuar nismës së tyre interesante; ta kthenin shtëpinë në një ylber. Çifti i të moshuarve kanë harxhuar gjithashtu shumë para për të mbjellë lule të ndryshme dhe të rralla, ndërsa janë kujdesur shumë për to, duke i strehuar brenda në shtëpi gjatë dimrit, në mënyrë që të mos thaheshin.Shtëpia e çuditshme e çiftit britanik ndodhet në anë të rrugës dhe shumë njerëz që kalojnë me makinë pranë saj mbeten të befasuar nga fantazia e ngjyrave me të cilat është mbuluar.

Gazeta jonë
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi