Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Faqja 1 e 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Shko poshtë

Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 24, 2012 10:44 pm

Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!LIDER quhet ai udhëheqës të cilin populli e kërkon të jetë në krye të shtetit. "Lideri" i cili del fushatave, bërtet e thërret për ta mashtruar dikend për një votë, ose paguan vota nga elektorati, pastaj i vjedh ato...ai nuk është lider e bile as njeri jo!

Ky ishte LIDERI të cilin e kërkonte populli ndërsa ky kishte ba aso mardhënje të mira me popullin, saqë po të jetonte gjithmonë do të ishte President.
Sepse ishte Arkitetkti i Demokracisë!
Fundi i vitit 1989 shenon nje kthes te madhe ne historin e Kosoves! Themelohet LDK partia e pare DEMOKRATIKE ne Kosove,dhe bie komunizmi!
Kesaj Levizje i prin nje njeri i qetë,i urtë,atdhetar,vizionar quhej IBRAHIM RUGOVA!


By AdM
Doni

Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sat Nov 14, 2015 4:04 pm, edituar 21 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Oct 30, 2012 2:32 amEdituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sat Dec 13, 2014 12:39 am, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 08, 2012 10:11 pmEdituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sat Dec 13, 2014 12:39 am, edituar 2 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Nov 11, 2012 12:59 pmAgim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Nov 11, 2012 10:30 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Nov 20, 2012 11:43 pm

Ditët e fundit të Dr.Rugovës duke i lutë ndërkombtarët që ta ruajnë Kosovën!

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Nov 21, 2012 1:26 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Nov 26, 2012 1:18 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një foto për Dr.Rugoven sjellë nga Hafiz Gagica publikóhet për herën e parë!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Dec 07, 2012 7:53 pm

Një foto për Dr.Rugoven sjellë nga Hafiz Gagica publikóhet për herën e parë!

Në shenjë kujtimi të ditëlindjes së liderit tonë historik..!
Kujtimi për ditëlindjen e Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, duhet të jetë frymëzim dhe mobilizim për jetësimin e objektivave që ai i kishte për liri, demokraci, zhvillim, prosperitet, tolerancë dhe mirëkuptim, për një Kosovë demokratike, të pasur dhe të integruar në familjen evropiane si dhe në miqësi të përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). Presidenti Rugova ishte arkitekti dhe themeluesi i ...

shtetit të Kosovës.
Vizioni dhe filozofia e tij politike do mbetet opsioni më i mirë për Kosovën dhe se kompromisi i tij politik ishte pavarësia dhe liria e Kosovës. Objektivat e filozofisë dhe trashëgimisë rugoviane mund të arrihen dhe realizohen vetëm me njerëz të përkushtuar, me angazhim serioz dhe me punë intensive.
Figura e presidentit Rugova do të kujtohet brez pas brezi, dhe unë besoj se brezat e ardhshëm do të përulen me respekt edhe më të madh para veprës së presidentit tonë historik për gjithë atë që bëri për të mirën e shqiptarëve në përgjithësi dhe për Kosovën në veçanti.
Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Fri Dec 07, 2012 7:58 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Dec 07, 2012 7:56 pmAgim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 12, 2012 12:44 amAgim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 12, 2012 12:51 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 13, 2012 7:11 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Dec 14, 2012 12:50 pmRugovistat të Bashkuar mundë ta largojnë Hashim Thaqin dhe shikun e ti mafioz nga pushteti një herë e pergjithëmonë. Të gjthë Rugovistat duhet te bashkohen në LDK dhe ta shpetojnë popllin nga kjo Qeveri e korruptuar.

Shoqata e vëllezirve dhe e miqëve të Ibrahim Rugovës!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Dec 14, 2012 8:51 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 19, 2012 12:09 amAgim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 20, 2012 8:10 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 26, 2012 10:58 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 07, 2013 9:26 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 07, 2013 9:32 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 07, 2013 7:51 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 07, 2013 11:50 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Feb 10, 2013 7:37 pm

VIZITA E PRESIDENTIT HISTORIK IBRAHIM RUGOVA NE ODEN E ATDHETARIT
BACES IBRAHIM SEFERI!

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Feb 13, 2013 12:58 am
Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Mon Jan 20, 2014 10:45 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 09, 2013 12:30 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi