Faik KRASNIQI:UDB-ashët shqipfolës

Shko poshtë

Faik KRASNIQI:UDB-ashët shqipfolës

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 05, 2012 11:24 pm

UDB-ashët shqipfolës

Faik KRASNIQI"Tragjedia më e madhe e një kombi është kur tradhtarët bëhen ''patriotë'', dhe patriotët nga tradhtarët cilësohen ''tradhtar.''
Newton: Çdo gjë është në gjendje ekuilibruese. Prandaj edhe numri i majmunëve dhe njerëzve do të duhej të jetë i njëjtë. Darvini: Në natyrë çdo gjë ka pësuar evolucion. Prandaj edhe majmuni është shëndërruar në njeri. Einstein: Çdo gjë është relative. Prandaj edhe çdo krijesë me pamje njeriu jo medoemos duhet të jetë njeri. Kështu përmbushet edhe teoria e Newton-it edhe e Darvinit. Ne shqiptarët sikur e kemi në traditë që shumë shpejtë t'i harrojmë vuajtjet tona, individuale apo kolektive qofshin ato, e sigurisht që gati-gati i harruam edhe ata shqipfolës që për shumë dekada i shërbyen armikut më të egër të popullit shqiptar që ka njohur ndonjëherë historia. Nuk është e nevojshme që të shkruajmë histori të gjata për të bëmat e poshtra të spiunëve dhe tradhtarëve shqipfolës, por është mirë që kryesisht të demaskohen. UDB-ashët shqipfolës, edhe atë me emër dhe mbiemër, e veçanërisht të demaskohen ata ish UDB-ashët që edhe sot e kësaj dite "notojnë" në ujëra të turbullta, bile disa nga ata janë të veshur edhe me pushtet, duke u pajisur kështu edhe me njëfarë imuniteti politik.
Kush është në të vërtetë Berat Buzhala?
Berat Buzhala, është shembulli më tipik dhe kësisoj më i keq i politikanit në Kosovë.
Berat Buzhala, biri i një UDBASHI të ketë ndikim aq të madh në PDK, por edhe në politikën e Kosovës, është një turp i madh si për PDK-ën po ashtu edhe për skenën politike të Kosovës që i kanë mundësuar me vota të vjedhura të bëhet deputet dhe vetvetiu lind pyetja; kush është tradhtar dhe kush është patriot në këtë vend.
Berat Buzhala - ky bir i bashkëpunëtorit të ish regjimit jugosllavo-serb. Fatkeqësi si ka mundur PDK-ja ta bëjë anëtar e pastaj deputet. Është e pakuptueshme një parti që themelin e ka nga lufta çlirimtare ta merr një antishqiptar në mesin e vetë. Pse po e përul veten PDK-ja me këtë person?
Njerëzit si Buzhala dhe shumë të ledhatuarit e tjerë duhet të kenë kujdes me prononcimet si kjo kundrejt kryeparlamentarit Z. Jakup Krasniqi. Në rend të parë z. Jakup Krasniqi ishte aktivist i vjetër i çështjes kombëtare, luftëtar i lirisë, ideator me të tjerët për krijimin e PDK-së, tani person i cili ka përgjegjësi në krijimin e rrethanave për shqyrtimin dhe finalizimin e ligjeve duke e drejtuar institucionin më të lartë të shtetit Parlamentin në cilësinë e këshilltarit më të mirë të shtetit që të vendos vlerat në shërbim të qytetarëve dhe shtetit.
Jakup Krasniqi ka qenë një ndër shtyllat kryesore të UÇK-së. Jakup Krasniqi ka qenë një ndër themeluesit e dy partive kryesore në vend, të LDK-së dhe të PDK-së. Jakup Krasniqi është njeriu që kaloi 10 vite nëpër burgjet më famëkeqe të Serbisë pa u gjunjëzuar për asnjë moment. Jakup Krasniqi është njeriu që më së shumti është maltretuar nëpër burgje, dhe tani në Kosovën e ''lirë'' e ka të drejtën që një bir spiuni, një matrapaz, një manipulator t'i thotë Jakupit ik në shtëpi a e dini pse? Për të bërë çfarë të donë me Kosovën, të bëj çfarë të donë me gjakun e derdhur për liri. Berat bubuzheli kush ta dha atë drejtë të flasësh për Jakup Krasniqin, Hashim Thaçi apo kush? Kush je ti që mundohesh të njollosësh emrin e respektuar të Jakup Krasniqit? Kush je ti dhe ku e merr atë guxim t'i thuash Z. Krasniqi që të shkojë në shtëpi?
Prononcimi i tillë është një pafytyrësi njerëzore, intelektuale dhe jomirënjohëse për situatën ku juve keni ardhur. Njerëzit që marrin pozita duke u ngritur nga të tjerët pa vlerat e krijuara vetë janë të dëmshëm dhe të pacipë. Kufiri dhe pozita e secilit duhet të dihet. Jeni shumë i vogël në parti për t'u sjellur si kauboj Berat Buzhala. Në rend të parë nuk e ke gjatësinë e trupit pastaj edhe takatin. Kujdes dhe mos u fut aty ku nuk mundesh me dal.
Ti pak e njeh Jakupin dhe PDK-në se vonë je ti aty. Ke ardhur vonë ti si parashutë me gjithë ata kullerat e tjerë si Petrit Selimi e Ilir Mirena. Faj ka Thaçi që ua ka dhënë mundësinë...
Berat Buzhala është njeriu i fundit i cilin mund të flas në emër të PDK-së. Ai është një profiter dhe një njeri i cili është katapultuar si "deputet", sepse nuk ka asnjë votues të PDK-së, i cili me "dëshirë" do të votonte për të. Po ashtu ky njeri nuk mund të konsiderohet as si "prurje" në PDK, sepse ky vetëm ka marr vota në atë grupin e votave që ka pas PDK-ja, që nga viti 1999. Prandaj ky nuk është "prurje", por është "marrje", sepse ky vetëm ka marr vota nga PDK dhe nuk ka sjell asnjë.
Thaçi e solli Buzhalën në PDK, e ky po ua tregon derën e daljes nga PDK-ja të tjerëve. E kam pas thënë edhe një herë se me Buzhalën ka "fituar" shumë PDK-ja! Tani po vërtetohet kjo. Buzhala merr guximin t'ia tregoj derën e daljes nga PDK-ja Jakup Krasniqit!!! E ngren me një gisht e s'mund ta ulësh me dorë. Ky një ditë do t'ja tregoi edhe Thaçit derën e daljes nga PDK-ja, si Rama Fatos Nanos.


PS; A i duhet Kosovës, një parti me plotë njerëz të zhytur deri në fyt në korrupsion, në hajni, në krim të organizuar, me kryetarë të komunave, zyrtarë të lartë, është kjo brenga e shoqërisë në Kosovë. Me këta njerëz si Buzhala në pushtet, kurrën e kurrës nuk kemi për t'u bashkuar me Shqipërinë dhe as për të hyrë në Bashkimin Evropian, e ti Berat Buzhala, po promovon, hajninë, shpifjet, shantazhin, zhvatjen, etj.....!

(Autori është publicist nga Prishtina dhe anëtar i Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të''ALEANCA KUQ E ZI'')
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi