Telegram ngushllimi

Shko poshtë

Telegram ngushllimi

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 18, 2008 12:01 pm

Hysen Ibrahimi: Telegram Ngushëllimi


Veli Sylejmani - Zogu
KOMUNIKATË PËR MEDIA


2008-12-17
 
E nderuara familje Sylejmani dhe Nënë-Loke Vahide,
I nderuari Rexhep Sylejmani, vëllezër dhe motra,


Me të marr lajmin e hidhur shumë të kobshëm për rastin tragjik që ndodhi e ku humbi jetën djali – vëllau i Juaj, ushtari i Lirisë së Pavarësisë së Kosovës, në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës në Brigaden 152 ”Shaban Shala” zona operative e Llapit, Veli Sylejmani i quajtur me nofken Zogu, na ka tronditur ne të gjithëve si juve në Kosovë, po ashtu edhe ne në mërgatë. Prandaj Lidhja Demokratike e Dardanisë Dega në Suedi përmes këtij:


TELEGRAM NGUSHËLLIMI


Ju shprehë ngushëllimet më të sinçerta me rastin e vdekjes së ushtarit të Lirisë Veli Sylejmanit – Zogu, i cili i lindi më 27 nëntor 1977 në Gërdovc të Podujevës, posa i ka mbushur 31 vjet në moshën kur më së shumti ju deshe Kosovës. Zogu la gruan Kimeten me dy vajzat e tij Albanen dhe Elsen, pa Baba, la nënloken Vahide pa djalin më të vogël, që e deshi dhe u përkujdes shumë për të. Të tilla vdekje shkaktojnë plagë, por në të njejten kohë, familja Sylejmani, duhet të jenë krenar për birin e tyre Zogun, që e patën. Të till si Zogu që ishte, krenohet edhe Kosova dhe mbarë Kombi.
Në historinë më të re të Kosovës Veli Sylejmani - Zogu dhe familja Sylejmani në përgjithësi do të mbeten në kujtesen tonë të pa  harruar dhe do të zënë vend në historinë më të re të Kosovës që gjithë jetën punuan për Pavarësinë e Kosovës si në Kosovë e po ashtu edhe në mërgatë sikurse që është vëllau i Zogur Rexhep Sylejmani. Vepra e Zogut me punën e tij në luftë për të çliruar vendin duke sekrifikuar dhe i plagosur por asnjëherë nuk u nda nga fronti, na  dha zemër, forcë, kurajo që të punojmë për Atëdhe dhe Pavarësi, që me ndihmën e Zotit dhe miqëve tanë me në krye SHBA-në, dhe BE-në ne sot e gëzojmë Pavarësinë.


E dashura Familje Sylejmani,
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë – Dega në Suedi, në emër të antarësisë së saj të gjërë dhe shumë bashkatdhetarëve në tërë Suedinë që kanë ndje dhimbje për këtë luftëtar siq ishte Zogu, në këto memente e çaste pikëllimi, sinçerisht ndajmë dhimbjen me Ju. Ky luftëtar i Lirisë dhe vepra e tij, duhet të vij në konsideratë për institucionet e Kosovës që të shpallet ”LUFTËTAR I MERITUAR I LIRISË DHE I PAVARËSISË SË KOSOVËS”.  E pavdekshme çoft vepra dhe heroizmi i ushtarit  Zogu.


I çoftë i lehtë dheu i Kosovës së lirë Veli Sylejmanit - Zogu.
Zoti e bekoftë  shpirtin e tij, lavdi qoft vepra e e tij..


Hysen Ibrahimi, kryetar i LDD-së, Dega në Suedi.
Stockholm 14 dhjetor 2008, Suedi.

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Telegram ngushllimi

Mesazh nga Hapsira prej Thu Dec 18, 2008 8:27 pm

Ngushellime Familjes
Dhe te gjith miqeve te te ndjerit Zogu
I pa haruar qofte kujtimi i tij.
avatar
Hapsira

Numri i postimeve : 12
Age : 29
Location : Shqiperi
Registration date : 18/12/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.loves.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Telegram ngushllimi

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu Dec 18, 2008 11:23 pm

ngushellime,familje,miq dhe popull
i pa harruar do te mbetet neper brezni
avatar
shaban cakolli

Numri i postimeve : 353
Registration date : 18/12/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Telegram ngushllimi

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Dec 19, 2008 12:25 am

Ngushllime familjes, shoqërisë dhe miqëve.
Të lehtë e pastë dheun e Kosovës Mëmë!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Telegram ngushllimi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi