Grafite revoltuese në Strugë

Shko poshtë

Grafite revoltuese në Strugë

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Mar 04, 2013 11:30 pm

Grafite revoltuese në Strugë


Qyteti i Strugës sot është gdhirë nga grafite të shkruara në shqip, që përkojnë me ngjarjet e fundit të dhunës dhe incidenteve në Shkup. Ngjarja e tillë me dhunën e huliganëve maqedonas ndaj të rinjve shqiptarë dhe protestat e të rinjve shqiptarë një ditë më pas janë temë debati edhe në mesin e qytetarëve të Strugës.

Të irituar nga këto ngjarje, person(a) të panjohur kanë shkruar grafite me përmbajtje të pahijshme në shenjë revolte, në objektin e Sigurimit social në Strugë, që ditëve të fundit janë ngritur një sërë vërejtjesh për injorimin dhe moszbatimin e gjuhës shqipe nga ana e të punësuarve në këtë shërbim, duke bërë shkelje të ligjit për përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe. shkruan “Posht fashizmit”, ndërsa në tjetrin “Shqiptarët rrihen kryekurvat krihen”!. (M.Latifi/INA)
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Grafite revoltuese në Strugë

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Mar 04, 2013 11:54 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi