Kështjella Ilire Arsa (Ras) te Pazari i Ri

Shko poshtë

Kështjella Ilire Arsa (Ras) te Pazari i Ri

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Aug 20, 2013 10:08 am

Kështjella Ilire Arsa (Ras) te Pazari i Ri

Kjo kështjellë nuk u lejohet vizitorëve sepse serbet friksohen se do të zbulohet prejardhja ilere e kësaj kështjelle dhe trevave aty.Mendohet se aty ishte Qyteti i quajtur Arsa dhe ishte ndër qytet e njohura të trevave ilire.

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi