Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Faqja 18 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 05, 2015 4:14 pm


EKSKLUZIVE nga ALBANIANS ARE 100% ILLYRIANS: Ushtaret turq/osmane duke ''mbrojtur'' Manastirin e Decanit nga kryengritesit shqiptare, dhe pasi qe kishin larguar dhunshem te gjithe sherbyesit shqiptare te atij manastiri, turqit ishin ne pritje te prifterinjeve ortodokse serbe per t'ia dorezuar atyre kishen shqiptare, e cila do t'ju ndihmonte serbeve per ta shpikur me lehte nje histori per Kosoven sikur toke serbe. Keta ishin Osmanet. Fotografia duhet te jete rreth 1903. 
SHPERNDAJE TE SHOHIN TE GJITHE

- Turkish/Ottoman soldiers standing in front of Decan Monastery, til that that time albanian church, and clearing the way for the new priests and serbian colons, 1903.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 05, 2015 4:15 pm
Armiqësia ndërmjet diktatorëve dhe luftërat sektare në botën islame tërheqin edhe "arnautë" trushperlarë nga imamët fundamentalistë të cilët përhapin islamizmin e financuar nga diktatorët e Lindjës së Mesme. Tanimë dihët që, përpos sheikëve arabë, despoti turk Erdogan ndihmoi dhe financoi krijimin e Shtetit Islamik, ndërsa në anën tjetër ai lufton popullin kurd, ushtrinë e vetme serioze anti-xhihadiste në rajon. Krahas diktaturave, xhihadistët duke kryer krime kundër njerzimit "për Din (fe), Davlet (shtet islam) dhe Profet", janë shkakëtarë për valë enorme refugjatësh në Europë dhe Lindjë të Mesme.
"Investimët" arabe dhe turke në tokat shqiptare tanimë po dëshmohën si të frytshme. — me imam Shefqet Krasniqi, imam Sadullah Bajrami, Diktatori turk Erdogan, ish-imam i Gjilanit Ridvan Haqifi, Diktatori sirian Asad, xhihadisti Lavdrim Muhaxheri, Sheikët arabë dhe Republika Islamike e Iranit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 17, 2015 8:58 pmUSHTARET #TURQ POZOJNE ME KOKAT E PRERA TE #SHQIPTAREVE
SHQIPERI, 1903: Foto dokument: Ushtarët turq duke pozuar me kokat e prera të dy kryengritësve shqiptarë në Shqipëri. Ishte praktikë e sunduesve turq që pas ekzekutimit, kokan e tyre ekspozohëshin për t'i paralajmeruar të tjerët që të mos ngrehin krye kundër "hyqimetit"
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 24, 2015 9:21 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 24, 2015 11:31 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Dec 25, 2015 11:50 am

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 04, 2016 8:28 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 04, 2016 9:34 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 04, 2016 9:43 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 04, 2016 11:57 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jan 06, 2016 12:47 pmVatikani 1999 !( Pardon Kosova 1999 ) në pullat postare te Vatikanit, kushtuar popullit ne vuajtje .... 
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Mar 02, 2016 5:58 pm


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Mar 02, 2016 8:37 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Mar 02, 2016 8:38 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 18 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi