PENDIMET NJERZORE!

Shko poshtë

PENDIMET NJERZORE!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 22, 2013 4:30 pm

PENDIMET NJERZORE!


Pendimi i Toreadorit






Pas reagimit befasues të toreadorit fotografia e tij, theu çdo rekord në facebook, por pasi kishte prekur shpirtërisht më parë të gjithë spanjollët!
Toreadori në fjalë, ndaloi ndeshjen e tij me demin, aspo ndjeu për një moment sesa mizore ishte e gjithë ajo “ndeshje” për hir të komoditetit të spektatorëve.“Dhe papritur, ktheva shikimin nga demi.
Kishte në sytë e tij një pafajësi, të cilën e shikon në çdo kafshë dhe më pa me atë pafajësi, sikur të më lutej të ndaloja.
Ishte një “thirrje” e dëshpëruar për drejtësi që përshkoi tërë qenien time. E përshkruaj si një lutje njerëzore, pasi kur dikush rrëfehet shpreson të falet. U ndjeva si qenia më e keqe mbi tokë”, deklaroi toreadori.
Shprehjet e mësipërme kishte deklaruar dikur Mounera, cili tashmë është aktivist në fushatën për t’i dhënë fund këtij sporti barbarë. Komenti që shoqëron fotografinë e famshme, flet për skenën e fundit në karrierën e toreadorit të famshëm, Alvaro Mounera.

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi