Rrezart Kalaja:Nga Shefqet Krasniqi thirrje për konvertime nga katolik në mysliman!

Shko poshtë

Rrezart Kalaja:Nga Shefqet Krasniqi thirrje për konvertime nga katolik në mysliman!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jan 16, 2014 1:14 pm

[ltr]Rrezart Kalaja:Nga Shefqet Krasniqi thirrje për  konvertime   nga katolik në mysliman!


Për 2 %  muhaxhedinë shqiptarë, po i rrezikohen   vlerat e 98 % të popullatës shqiptare me çka pa  përgjegjësi  nuk mund të  mbesin as qeveritë aktuale në Shqipëri dhe Kosovë. Veprimet e përbashkëta të autoriteteve osmane, greke dhe sllave që patën  kundër gjuhës dhe kulturës shqiptare,  sikur e kane zëvendësuar  "osmanlinjtë  e ri shqiptarë"  që  shkuan të studiojnë në vendet  arabe  si  në Siri në Iran në Irak  dhe Turqi  e vende tjera për teologji. U indoktrinuan në kulturën  dhe fenë e tyre     me ligje dhe  zakone  sipas sheriatit ,të  cilin po mundohen ta futin  tek populli shqiptar me një kulturë  të lartë evropiane!!!...
-Shefqet Krasniqi   nuk ka të ndalur  në  ç'thurjen  e kombit shqiptar . Ky hoxhë      në çdo   ligjëratë të tij ,në çdo tubim  mbjell   urrejtje  ndër njerëzore(ndër shqiptare) . Ky hoxhë në vend se të jetë një njeri  i shenjtë, i nderuar për çka përcaktohen klerikët   fetar për  t'u shërbyer   besimtarëve të vet,    në edukatë, në   ngritjen  e dijes , në dashuri ndaj njeri tjetrin etj vepron në te kundërtën.  Ky    hipokrit,  hiperbolizon   fenë islame  dhe  i hedh tjerët  në    humnerë  plehërishtë,  i hedh në   terr  në ,   zjarr !. Shefqet Krasniqi pjesëtarët  e  besimit  katolik, ortodoks apo të ndonjë feje  tjetër,apo edhe  ateistet i bënë armiq,  i   apostrofon si jo mysliman !   Bien në lajthitje shumë  serioze edhe tek  besimtarët  e islamit!Aktualitetin  propagandistik e ka intensifikuar në disa parametra   antikombëtare, me  një  vrull shprehjesh dhe nxitjesh  ndër fetare  me ekstremizëm të pa parë!Ekstremizmi islamik  sipas  shifrave  statistikore nuk posedon ma tepër se 2 %  të popullatës, por janë  të dëmshëm  me shfaqjet e fundit  të luftës së Sirisë, sa që po ndikon edhe në  integrimin  evropian, si Shqipëria , po ashtu edhe Kosova.  Në këtë  trend politik  është edhe  ngrirja e  vizave  për kosovarët në Evropë.
Janë një  numër shumë i vogël, por sherrin e madh që populli shqiptar për 2 % po i rrezikon  vlerat e 98 % të popullatës shqiptare, me çka pa  përgjegjësi  nuk mund të  mbesin as qeveritë aktuale ne Shqipëri as në Kosovë.
Shefqet Krasniqi ,shqiptarët katolik  i konsideron si armiq apo popull i huaj . Sipas fjalorit të tij në shumë   shkrime dhe   video ,  ky njeri kalon të gjitha  normat   njerëzore të konsiderohet   si  predikues i  fesë islame, edukator, apo dersuse  i  besimtarëve shqiptar në besimin islam !.    Shqiptarët, të gjithë e dinë  qe  para se  të vijë islami,   si fe e imponuar në  historinë  e vonë  nga pushtuesit osman   , ne kishim një fe, pra atë katoliken,  por dhuna   dhe terrori i ushtruar mbi ta  në format  e pa para, nga   reprezaljet e përgjakshme  qe përdori  pushtimi osman na shortoj   dhe kthej  në  (besimin islam). Nga kjo shihet se pushtimi i egër  i perandorisë osmane,   ju imponoj me dhunë  fenë  islame  shqiptarëve!...Shumë hoxhallarë   të shkolluar në kuzhinat e sllavo  -arabizmit dhe të Turqisë aktuale kanë   kaluar në  vehabizem  dhe  ekstremizëm    arrogant  duke degraduar çdo gjë  shqiptare. Shefqet Krasniqi dhe   nxënësit e tij  hoxhallarë   besimtarët e vet  i  mësojnë  me    literaturë antishqiptare antikulturore!?...    Shefqet Krasniqi në vend qe të rrijë  një njeri   indiferent dhe  i  pa zhurmë me kryer ritualet fetare    në xhamitë e veta , përpiqet të  futet në    qarqet politike shtetërore    ! Ky  sharllotan   fetar,një martese   të një vajze  të  besimit mysliman  me një djalë katolik e    konsideron si  të dëmshëm  . Ai këtë   akt të dashurisë së dy  të rinjve  shqiptarë e quan të pa lejueshëm.    Bile në disa  ligjërata të tyre  ma parë pajtohen  ti japin vajzën një   boshnjaku,  arabi  , gjeorgjiani , turku,sllavi  se  sa vëllait te vet, të një gjaku dhe te një gjuhe ,pra atij me besim të ndryshëm.


po ju sjellim  nje video   me argumente  nga goja e vet  Shefqet Krasniqit se çka deklarohet pran besimtareve te vet  me incizime  direkt kundër   djalit katolik dhe këshillat qe i jap vajzës  për imponim  te braktisjes se  besimit të tij në zot,  për  t'u kthyer të "Allahu" Shefqet Krasniqit injoranti  vëllavrasëse si ma poshtë në video :
https://www.youtube.com/watch?v=u-Ldt8NFfR4
Veprimet e përbashkëta të autoriteteve osmane, greke dhe sllave që patën  kundër gjuhës dhe kulturës shqiptare,  sikur e kane zëvendësuar  "osmanlinjtë shqiptarë"  qe  shkuan të studiojnë në vendet  arabe  si  në Siri në Iran në Irak  dhe Turqi  e vende tjera për teologji me çka u indoktrinuan në kulturën  dhe fenë e tyre    me ligje dhe  zakone  sipas sheriatit  qe po mundohen ta futin  tek populli shqiptar!!!...
Janar SHBA 2014[/ltr]
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi