Lutjet arabisht të Mullave ala shefqetiane, Prishtina mbeti pa ujin e pijës!

Shko poshtë

Lutjet arabisht të Mullave ala shefqetiane, Prishtina mbeti pa ujin e pijës!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jan 22, 2014 1:04 am

Lajme FLASH

Lutjet arabisht të Mullave ala shefqetiane, Prishtina mbeti pa ujin e pijës!


Sipas disa njoftimeve nga fqinjët tanë në Prishtinë, thuhet se Mulla Shefqet Krasniqi me ndimtarët e tij ardhur nga shkretirat e shteteve arabe, por edhe nga këta vendor me mjekrra, kokan tuj e lutë Allahun Xh.H. që në Prishtinë të bjen shi dhe bor për me i dal në ndihmë Shpendit që ta plotson premtimin në fushaten parazgjedhore.
Mirëpo, këta mullat e kishin lutë Zotin arabisht. Dyzet e tetë orë pa ndal kishin knue qitape arabisht, ishin que e ishin rrëzue, shkarravitë e shpurthë, por Zoti i Madhrishëm kishte menduar se janë duke e lutë arabët nga stepat e fiseve afrikane e aziatike, dhe sua kish qitë asnjë pik shi e asnjë flusk borë.

Mbetet që Shpendi me ekipen e tij, ti marrin lutjet e këtyre hoxhollarëve ardhur edhe nga tokat e Shamit, të përkthehen në gjuhën shqipe, ta thirrin Kryeimamin Tërrnava që me ekipin e tij ta lusin Zotin shqip.Por edhe këtu ka dilema e probleme se disa thonë se duhet arabisht me e lut Zotin, disa thonë se Ai merr vesh edhe shqip, dhe kështu duke mos u marr vesh, Shpendi dhe Prishtina prap se prap do të mbesin pa ujin e Zotin që kjo tokë gjithmonë e kishte me bollëk.

Do ti dergojmë fjal Dr.Xhabir Hamitit me ekipen e tij që për hir të Prishtinës dhe popullatës atje, ta Lusin ZOTIN e Madhrishëm shqip dhe vetëm shqip. Vetëm atëherë Zoti me madhështinë e Tij ka me na dhurue jo vetëm ujin e ëmbël të tokës Dardane, por edhe begati tjera.

Zoti nga kjo tokë nuk njef gjuhë tjera.

Raportoi: Taukbashqe Gërmija!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi