Rrezart Kalaja:Arian Agushi “Gold Ag” skizofren i pa fe , tip analfabeti , spiun dhe vegël e Beogradit!

Shko poshtë

Rrezart Kalaja:Arian Agushi “Gold Ag” skizofren i pa fe , tip analfabeti , spiun dhe vegël e Beogradit!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 04, 2014 12:18 am

Rrezart Kalaja:Arian Agushi “Gold Ag” skizofren i pa fe , tip analfabeti , spiun dhe vegël e Beogradit!
Pseudokëngetari Arian Agushi  apo si e quan ai veten Gold Ag këto dite doli me këngën me videoklip me vazhdim të këngës së parë ‘Shqipari’. Edhe në këtë këngë  ky tip gabeli kritikon figura të ndryshme duke filluar nga disa   njerëz të kulturës dhe politikës që nuk i shkojnë përshtati  dhe mposhtjen  nga   grupet xhihadiste e krahut islamik   dhe të ekstremit.Arian Agushi një psikopat, rrugaç  i pa prin, alkoolist i pa fe , tip analfabeti , spiun dhe vegël  e Beogradit si mercenar  islamik,mbeturinë antishqiptare dhe  nxënës  i Shefqet Krasniaqin njeriu m ai degjeneruar  si antishqiptar!!!???… 


Demokracia i ka edhe anët negative. Ke të drejtë te kritikosh e edhe të ofendosh dhe të përbaltësh  kokat gjeniale edhe nëse vet je një idiot i poshtër, i padijshëm dhe injorant siç është ky far Gold-i. Po them i sigurt, se ky nuk është Gold por është një shit i madh një mbeturinë qelbësirë dhe vegël e huaj siç i pati  gjithë, gjatë historisë kombi shqiptar. Gjithmonë kjo tokë kishte rritur gjeni, por kishte rritur edhe qelbësira, tradhtar ,injorant  që ishin munduar ti përbaltin të parët dhe historinë tonë. Ky ose është i tillë ose është idiot i cili nuk e ka lexuar as një rresht të madhit Kadare apo krijuesve tjerë .
Ky “Gold” krimineli është viktimë e  qarqeve vehabiste , sepse njeriun e pa shkollë  e ngreh nga hunda kushdoqoftë që është i interesuar!. Krejt bota ka me  krijuar një  urrejtje  ndaj shqiptarëve nga këto mbeturina  terroristëve siç është kjo jashtëqitje e përzierë shqiptare!!!  Ofendon  kur  ne fjalorin e tij përmend   figura kombëtare  Ismail Kadarenë, Skënderbeun,Nëne Terezën ,Adem Jasharin  etj.

Ja mercenarët shqiptar në mesin e tyre edhe  Arian Aguashi një psikopat  i veshur me një qefin  që përçan shqiptarët me një fjalor banal dhe të ndytë!


Kjo mbeturinë  qelbësire  sikur me nxit të shkruaj  ngase,  po e ndiej vetën të ofenduar që po harxhoj kohë dhe mund kundër tij, por  për hir të opinionit  do të reagoj . Ky tip mbeturine  s’ka turp.E ndiej dhe kam një ngarkesë   të pa imagjinueshme të përmend  emrin e tij  ne shkrimet e mia. Sikur të analizohet pak ma tepër ky  tip   analfabeti  do të nxirren   qëndrime tamam serioze qe ma shume i përngjan një rrugaçi dhe  cigani se ndonjë shqiptari !!!. Fjalori i tij e qet në rangun e  njerëzve të shitur të mashtruar të etiketuar dhe   në rangun ma të ultë të klasës njerëzore. Patriotizmi  i tij  rrinë prapa perdeve të Beogradit  do të del si qerkezi spiun me letërnjoftim valit të shkive nga Presheva. Sikur të ishte kjo paqaver  shqiptar me ndjenja kishte me qëndruar  stoik në   trojet shqiptare të  Preshevës,por  ka ardhë  në Kosovë si mercenar  i vehabizmit ekstrem  islamik. Asnjëherë  shqiptarët s’kanë pas  aq shoqëri primitive  sa jemi ballafaquar me këto  vegla arabo-sllave në vitet e fundit. Ky derr  Gold Ag  i tjetërsuar   me një emër amerikan, por  me qëndrime antiamerikane  antishqiptare. Me qenë kombëtar ky soj gabeli në harxh në Arabi kish shkuar me flamur,po është nis me qefin të bardh i mbuluar si një kufomë .Mjerim o mjerim se kush flet për Kosovën?!…


Erdhi (u rikthye) koha e shpellaxhivepo citoj  vargjet e Fan Nolit!


Ku e lamë’ e ku na mbeti,
Vaj-vatani e mjerë mileti,
Anës detit i palarë,
Anës dritës i paparë,
Pranë sofrës i pangrënë,
Pranë dijes i panxënë,
Lakuriq dhe i dregosur,
Trup e shpirt i sakatosur.

Kështu donë  me i pa shqiptarët
Gold  e Ag i flliqosur
Bënë përçarje e  spiunazhe
Është një kopil e i pa nënë…
Shan e fëlliq për komb të vet


Taleban i pa shkollë injorant   nuk e din se çka është    gjuha , kultura , arti ,  feja , dija dhe  arsimi . E pyes çka do me thënë  për Pal Engjellin e Durresit,po Gjon Buzukun,po për”formulën e pagëzimit” Periudhën e Rilindjes ,Skënderbeun ,Alfabetin shqip,Pavarësinë e Shqipërie , Pavarësinë e Kosovës , Shteti ,Kombi etj.
Ne shqiptaret prej asaj dite që ia kemi kthyer shpinën  gjenezës kombëtare , nga   ajo ditë Zoti na ka mallkua!!! Mos harroni  se Serbia na ka shkel ,sepse Tuqija ja ka lënë amanet. Një amanet të tillë, po e kryen edhe ky  mercenar që duhmën e ka   nga raca  të huaja.


Nuk ja vlen me  “dëgjuar këtë këngë të shkruar nga armiqtë tanë”?. Po kush e bën more vëlla këtë, prej kombeve tjera…pos tek shqiptarët ndodh të fyhet një  kolos i letrave shqipe dhe shqiptarët rrinë  si kope delesh pa kurrëfar reagimi apo arrestimi.
A e bëjnë këtë reperët,këngëtarët tjerë,ta zëmë fqinjët tanë sllav,apo grek për një “IKONE LETRESIE” sikur Kadare. E kurrsesi nuk do të ndodhë një gjë e tillë!!!???…
E fyen dhe e hedh në “greminë”, shqiptarin me të madh qe ka linde ndonjë nënë shqiptare Kadarenë e madh  dhe “Lidhja e Shkrimtareve” rrinë  e pa brengosur , spektatore nga zhvatja e kulturës sonë???.
Kadare me librin e tij : “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur”në vitin 1972 bëri bujë të madhe ndër 10 milionë shqiptarë në të kohë ,por është i pa zëvendësueshëm  edhe për kohërat tjera…Shkrimtar me renome botërore.
Tekstet tuaja more laper s’kanë asnjë vlerë artistike,por vetëm urrejtje ndërshqiptare dhe vetëm urrejtje dhe përçarje ndër brezat e ardhshëm.
I rekomandoj radiot shqiptare,qe nëse kanë  sadopak  frymë kombëtare shqiptare,mos me i emitua këto “Zhurma Antikombëtare”  duke pallë  ky psikopat laper i pa cip dhe kopil me gjak të huaj.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi