Asllan Dibrani:Hoxhallarët "shqiptarë" ndëshkojnë Shqiponjën përdhosin flamurin kombëtar !!!

Shko poshtë

Asllan Dibrani:Hoxhallarët "shqiptarë" ndëshkojnë Shqiponjën përdhosin flamurin kombëtar !!!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Feb 20, 2015 1:49 amAsllan Dibrani:Hoxhallarët  "shqiptarë" ndëshkojnë Shqiponjën  përdhosin  flamurin kombëtar  !!!


Po përsëritet koha e Rankoviqit kur shumica e hoxhallarëve ishin vënë në shërbim të tij dhe kanë ndihmuar shpërnguljen e shqiptareve për Turqi, po e njëjta gjë u përsërit nga vitet 1878 që u zbrazën  tokat tona deri të Nishi...


Kaherë e kam thënë se këta njerëz-shtazë, dykëmbësha, të paguar nga armiqtë e kombit, se një ditë do ta shpallin edhe Gjuhen Shqipe haram, por  harami  dhe turpi i mbuloftë  këto "kope bagëtish" .Sot  hoxhallarët po hyjnë kah nuk dilet , dhe besoj që  erdhi koha me ju tregu se ku e kanë vendin .
Hanë  bukën  e Kosovës dhe përpiqen çdo ditë t'i mihin varrin këtij kombi të shumëvuajtur.
-Kështu po përsëritet koha e Rankoviqit kur shumica e hoxhallarëve ishin vënë në shërbim të tij dhe kanë ndihmuar shpërnguljen e shqiptareve për Turqi po e njëjta gjë u përsërit nga vitet 1878 që u zbrazën  tokat tona deri te Nishi..-Tash po paraqiten dhe kanë gjetur modele dhe   mënyrë edhe më të egër duke "shpalle haram" vlerat me të shenjta kombëtare si flamurin , kulturën tonë, figurat ma te çmuara të kombit ,rilindësit dhe përpiluesit e alfabetit dhe historisë shqiptare...
Si shembull konkret kemi Sadullah Bajramin , hoxhë  antishqiptar i fesë islame .Ai ka thënë se shqiponja apo ‘orrli’ siç i thuhet shqiponjës në gjuhën sllave është haram sipas interpretimit të drejtë të sektit "hanefi" dhe jo si e praktikojnë besimtarët sot.
 
Këto fundërrina  antikombëtare  sugjerojnë martesa në mes vete në familje,martesa me shumë gra,mos njohje të shenjave tona nacionale dhe kulturës sonë etj!!!???...
 
Sipas hoxhë Bajrami edhe fotografimi është haram me shqiponjë. Fotografi dhe ndonjë emër me lënë të varri është haram. Fëmijët është haram me i rrok syri i aparatit?Sipas tyre është mëkat me marre për grua ndonjë të fisit të huaj, Sugjerojnë që ata  të martohen në  mes vete.
Mos të shkojnë ma larg se të dajallarët ,tezet ,vëllëznillaku e farefisi i tyre . Sipas tyre qenka mëkat me u martuar me një grua siç martohet e gjithë bota ,po me 2,3, 7 e deri më 72 sipas  Irfan Saluhut nga Prizreni në ligjëratën që ka mbajtur para besimtareve prizrenas. Çështja shqiptare dhe nacionale nuk çon peshë për ta, me rëndësi është të  jenë sekti  mysliman qoftë arab,turk, afrikan, sllav hashkali ,etj është ma i afërm se shqiptari qe ka  gjak gjuhe dhe kulturë autoktone ,po  që   s'ja pshurr këtë lloj besimi drejt shkombëtarizimit !!!.  Pamje e të rinjve shqiptarë të manipuluar dhe të degjeneruar në kultura të huaja me anën e propagandës dhe mësimeve të huaja  nga hoxhallarët shqipfolës ,me qëllim drejt asimilimit  pa kurrfarë  elementi shqiptar!!!.

Thotë një fjale popullore ,, Buallës lëshoja rrugën `` për fat të keq këta budallenjtë   e sodit edhe kur po ju lirohet rruga nuk po kënaqen me kaq dhe nuk kalojnë, pa e shtyre njeriun në gremine  me ç'thur me çorientuar dhe me degraduar . Ca nga ta hyjnë   llugave dhe ju tregon  njerëzve se çka na qenka hallall e haram edhe në shtrat me gruan me bërë e shumë   e shumë  gjëra që nuk kanë të bëjnë as me zotin as me tokën as me qiellin  as me fenë!!!.
-Po ky fare hoxhe  200 % arab , po duket e për këtë normalisht i duket edhe vet vetja haram qe është "gjysmë shqiptar". Nëse sekti hanefi po e shpallka haram shqiponjën e flamurit tanë, ja pshurrtë krejt Bota edhe atë sektin e mbrapsht  qe cenon  simbolin tonë kombëtar dhe ia dhjefshim ato  kode e periudha që po e përçajnë çdo dite kombin tonë.
 
Këto forca fundamentale, tash po mundohen ti tjetërsojnë shqiptarët në diçka që  nuk janë!?.
Me e keqja është se në Kosovë dhe  Maqedoni nuk i kundërshton një numër i madh i shqiptarëve në  saje të politikes asimiluese që udhëheq shteti sllav me ndikim nga Beogradi.
 
-Këto mbeturina të huaja  sikurse sot që nuk reagojnë për shpërnguljen e popullatës që i kanë futur veshtë në të shurdhër  edhe atëherë në kohën  e Rankoviqit,  apo ma mirë të themi nga  viti 1878  i bindnin njerëzit të shpërngulen duke e lartësuar Turqinë si një parajsë, ku njeriu e ushtron fenë asisoj që do ta "gjejnë " parajsën. Kurse tash po mundohen ti tjetërsojnë shqiptarët në diçka që nuk janë. Me e keqja është se në Kosovë dhe  Maqedoni nuk i kundërshton një numër i madh i shqiptareve në  saje të politikes asimiluese që udhëheq shteti sllav me ndikim nga Beogradi.
 
Shqiptarët kemi tri fe, por kemi vetëm një Atdhe..., një gjak, një gjuhë një diell e një hënë  dhe   një Zot...
 
Mos të harrojmë  se ne shqiptarët kemi tri fe, por kemi vetëm një Atdhe..., një gjak, një gjuhë një diell e një hënë  dhe   një Zot... Detyrë mbi detyra kemi bashkimin dhe mbrojtjen e Atdheut  tonë të shtrenjtë ".
Ja kem pa "hairin kësaj pune" shpesh herë Turqia ka ndërruar territoret tona me Grekët e Serbët me marrëveshje zyrtare edhe i  ka zbraz nga njerëzit tanë në emër te besimit fetar. Ata  e lanë Shqipërinë copë e grimë pa kurrfarë fuqie ekonomike  edhe sot po I bredh rinia në Evropë, po ashtu edhe Kosovës . Ky fare hoxhe me 500 euro dikush ja ka dhënë dhe tash nuk ndalet   se luftuari vlerat tona  kombëtare.
Këtu kanë një pjesë të fajit  edhe mediat qe botojnë këso shkarravinash antikombëtare duke përdhosur  flamurin tonë.


Hoxhët disa  priftërinj  të sotëm të kësaj kategorie  si  qëllimi i tyre është  të na kthejnë në mesjetë, analfabetizëm ,tjetërsim,përçarja, vëllavrasje,abuzim dhe  pastrimin e trurit etj!?.
 
Hoxhëve, priftërinjve të sotëm ( shumicës së tyre ) të kësaj kategorie duhet  tu përkufizohen , lëvizjet ( kontaktet ) me popullatën, se siç  u cek më lartë, tentimi i tyre është  të na kthejnë në mesjetë në  analfabetë " pastrimin e trurit ", tek ca individë, po ka shumë influencë, dhe po ia arrijnë qëllimeve të tyre, fatkeqësisht gjë qe i përzunë për Siri. Po thuajse të gjithë janë vrarë që përgjegjësia herë do kur do të kërkohet të këto fundërrina antikombëtare...!!!
-Programi  i tyre që  " mesjeta , analfabetizmi ,tjetërsimi,përçarja, vëllavrasja,abuzimi me figurat kombëtare , abuzime me simbole kombëtare, abuzimi me kulturën tone kombëtare shqiptare, abuzimi me  emancipimin e femrës shqiptare, mos shkollimi në fushën  e shkencës ,kulturës dhe artit  pos  mësimit   fetar  është  edhe një  synim i tyre zhbërje si komb. Vënia e ferexhesë femrës shqiptare  dhe predikimin e mbulojës në mesin  e Evropës  është abuzim  dhe dhunë ndaj vlerave tona.  Ky është programi i tyre për ardhmërinë e shqiptarëve . Propaganda dhe manipulimi nuk i ka brirë, kështu fillon dhe vazhdon ... me  hapa të vegjël ... kur terreni është parapërgatitur, këta salafista fillojnë ti kritikojnë edhe gjerat me  vlera kombëtare.
E vetmja mundësi është qe njerëzit intelektual të ngritën në këmbë dhe t'i tregojnë popullit se ku e kemi vendin, por edhe  kësaj  pjelle e shpellorëve aziatik apo sllav t'i shporrim nga tokat tona sepse ashtu kështu janë të ardhur dhe   të pa ftuar  në atdheun tonë autokton shqiptar.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi