BRILANT GASHI-Jankullovska : Je larg për t’a zhdukur rracën shqiptre

Shko poshtë

BRILANT GASHI-Jankullovska : Je larg për t’a zhdukur rracën shqiptre

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat May 16, 2015 9:34 pm

JANKULLOVSKA: Je larg për t’a zhdukur rracën shqiptareSerbia, Greqia dhe Bullgaria në Kongres të Berlinit në vitin 1878Shkruan: Brilant Gashi


Pas ngjarjeve të fundit në Kumanovë ka pasur shumë reagime në fushën e politikës dhe që në disa raste ato reagime të shëmtuara kanë sjellë përçarje tek shqiptarët dhe që shpesh serviren nga shërbimet sekrete dhe që në disa raste thonë se është detyrë e jona nga shërbimet sekrete dhe në këto reagime bënë pjesë edhe sllavja : Gordana Jankullovska që deri dje nuk ishte askushi por që tani i ofendon shqiptarët.
Pikërisht kjo maqedone ka thënë për ne se shqiptarët janë një fis i egër indian që janë shumë të egër dhe ne sigurisht nëpër rrjetet sociale bëjmë protesta se përse ajo neve na ka quajtur në këtë mënyrë ?
Epo kjo pyetje që bëra dihet sepse sllavo-maqedonët janë rracë e fëlliqur dhe më të fëlliqur se kjo rracë pas serbëve nuk mund të gjesh në asnjë vend sepse ata kanë bërë pushtime të egra nëpër zonat tona që tani ato zona jetojnë armiqtë tanë dhe duke mos e ditur se janë duke jetuar në një tokë shqiptare që ata shqiptarë në ato zona kanë luftuar deri në fund vetëm për të ruajtur dhe për ta mbajtur tokën e tyre, gjë që nuk mund të përshkruhet fare.
Nuk është vetëm kjo sllave që ka ofenduar shqiptarët është ose janë edhe shumë të tjerë që kanë ofenduar e fyer shqiptarët duke thënë se “shqiptarët duhet prishur ose “shqiptarët duhet copëtuar” etj etj.
Por Jankullovska tani ofendoj edhe njëherë shqiptarët duke thënë se “ata janë fis i egër indian” dhe se “ne mund ti zhdukim vetëm për një orë “.
Kur e dëgjova këtë qeshja sepse ajo nuk është askushi për të zhdukur rracën e bukur shqiptare nga faqja e dheut dhe nuk do të munden kurrë që të na zhduk sepse nuk ka fuqi që ta bëjë një gjë të tillë ose do të detyrohemi që t’ia mesyjmë si një komb 7 milionësh.
Por edhe një pyetje kam për Jankullovskën.
Ku ishte ajo kur shqiptarët protestonin për rastin Monstra ?
Ku ishte ajo në luftën e Maqedonisë ?
Përse nuk i jepte përkrahje serbëve kur ata po diskriminonin shqiptarët në Luginë ? Ku ishte ajo ?
Nëse një lavire (kurvë) mendon që mund ta zhduk rracën e bukur shqiptare për një orë, atëherë ajo gabohet shumë. 
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi