Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çdo besimtar Musliman e ka obligim të luftoj të keqen dhe zullumin

Shko poshtë

Çdo besimtar Musliman e ka obligim të luftoj të keqen dhe zullumin Empty Çdo besimtar Musliman e ka obligim të luftoj të keqen dhe zullumin

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jul 01, 2015 9:12 pm

Nuk mundë të ketë zhvilim normal të jetës fetare në vendë për deri sa në krye të Institucionit më të lartë qëndron një Hajdut dhe Zullumqar që vjedh, plaçkit, spiunon dhe tradheton besimtarët Musliman.


Sulejman Rexhepi dhe Agron Vojnika shef i kabinetit të kryetarit të BFI-së.

Si ndjehen ato Hoxhallar dhe ato Besimtar kur në vizit në Xhamit e tyre ju shkon Sulejman Rexhepi me stafin e tije të Gjahtarëve?!
Vallë është e mundur që në ato Xhami ku shkel këmba e këtij personi dhe stafit të tijë të ketë bereqet dhe atmosfer Islame?!
A thua vallë si ndjehen ato Besimtar Musliman që tërë ditën agjërojnë dhe në mbrëmje në Xhamit e tyre ju paraqitet Sulejman Rexhepi me duart e fëlliqura nga vjedhjet, plaçkitjet, tradhëtit dhe gjuajtjet e derrave të egër?!!!
A thua si ndjehen ato besimtar jetim, të varfër(skamor) kur brenda në Xhami Sulejman Rexhepi i përshëndet me dorën në të cilën mban orë rolex nga ari që kushton më shum se 35.000(tridhjet e pesë mijë euro) e blerë nga parat e vjedhura nga fitri dhe zeqati?!!
A thua si paraqiten para besimtarëve në Xhami ata Hoxhallar që mbrojnë gjithë këtë zullum të Sulejman Rexhepit?!!
A nuk ju vjen turp nga vehtja kur pa ndërprer besimtarëve ju tregojnë rastin e Musait a.s që ju kundërvua Faraonit, ndërsa këta nuk kan guximin ti kundërvihen një kriminelit primitiv siç është Sulejman Rexhepi?!
A nuk ju vjen turp këtyre hoxhallarëve që dalin para besimtarëve dhe pa ndërprer tregojn se si pejgamberi jonë Muhamedi a.s. ishte shumë modest, dhe bëntë thirje për jetë modeste, ndërsa kryetari i Bashkësis Islame që këta hoxhallar e përkrahin mban ore dore aq të shtrejt dhe luksoze, fëmijët e kreut të BFI-s për çdo dit i shohim tek vozisin makina nga më Luksozet dhe bëjnë jetë që nuk i ngjason aspak jetës së një Muslimani, por më shumë i ngjason jetës së familjeve të shkatëruara nga amoraliteti dhe kriminaliteti?!!!
Atje ku shkel këmba e këtij zullumqari bashk me njerëzit të cilët e përkrahin këtë zullumqar të jeni të sigurt se ne atë vend ngrihet rahmeti i Zotit dhe mos prisni të ket bereqet dhe mirësi, por prisni vetëm shkatërim, mashtrim, vjedhje, manipulim e plaçkitje.




Sulejman Rexhepi me orën e dorës Rolex Yatch Master II gold që kushton 37.000 $




Reisi me ore dore qe në vlerë të eurove kushton 35.500 EURO




Sulejman Rexhepi bashk me shefin e tij të kabinetit Agron vojnika janë të njohur për gjuajtjen e derrave të egër
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi