Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Frika kaplon njerëzimin: A do ndodhë apokalipsi më 28 shtator?

Shko poshtë

Frika kaplon njerëzimin: A do ndodhë apokalipsi më 28 shtator? Empty Frika kaplon njerëzimin: A do ndodhë apokalipsi më 28 shtator?

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 08, 2015 12:54 pm

Frika kaplon njerëzimin: A do ndodhë apokalipsi më 28 shtator?


Frika kaplon njerëzimin: A do ndodhë apokalipsi më 28 shtator? Largea_hena1441704660


Rrjeti është mbushur me teori konspirative këto ditë, të cilat parashikojnë fundin e botës duke nisur nga 22 shtatori.
Teoricienët thonë se do të ndodhin një seri ngjarjesh apokaliptike, të cilat do kulmojnë më 28 shtator, kur do vijë edhe fundi i botës.
Shkak për këto spekulime është ajo që njihet edhe si Hëna e Përgjakshme.
Në këtë ditë, Hëna do jetë shumë pranë me Tokën.
Teoricienët thonë se kjo do provokojë ngjarje të tmerrshme si vullkane, tërmete dhe shpërthime.
Ekspertët thonë se këto janë thjesht spekulime.
Atë natë Hëna do jetë më pranë Tokës, por ky është një moment për t’u gëzuar, pasi qielli do jetë më i pastër dhe mund të bëni foto shumë të mira.
Por nuk është vetëm çështja e Hënës së Përgjakshme.
Mendohet se do vijë edhe një asteroid do godasë Tokën në këtë ditë, duke provokuar një periudhë shumë të vështirë jetese në Tokë.
Gjithçka do zgjasë shtatë vite dhe bota siç e njohim ne, do mbarojë.
NASA ka sqaruar këto spekulime duke theksuar se nuk ka asnjë kometë apo asteroid në kurs përplasje me Tokën.
“Asnjë objekt i madh nuk do e godasë Tokën për të paktën qindra vite,” tha NASA.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi