LAJMI I FUNDIT || Isa Mustafa mbledh deputetët e LDK-së. Kërcënon ata që s’do ta votojnë Hashim Thaçin!

Shko poshtë

LAJMI I FUNDIT || Isa Mustafa mbledh deputetët e LDK-së. Kërcënon ata që s’do ta votojnë Hashim Thaçin!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 25, 2016 10:46 pm

LAJMI I FUNDIT || Isa Mustafa mbledh deputetët e LDK-së. Kërcënon ata që s’do ta votojnë Hashim Thaçin!

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëherësh kryeministër i vendit, Isa Mustafa i ka ftuar nesër në takim deputetët e partisë së tij, që të votojnë për presidentin e ri. Një deputet i LDK-së në kushte anonimiteti i ka thënë Gazetës Blic, se mbledhja e Grupit Parlamentar, ku i pranishëm do të jetë edhe Isa Mustafa do të mbahet nesër nga ora 9:00.
“Nesër nga ora 9:00 është thirrur takimi i Grupit Parlamentar. Në takim do të jetë i pranishëm edhe kryetari i partisë, Isa Mustafa. Qëllimisht takimi është thirrur 2 orë para mbajtjes së seancës për zgjedhjen e Hashim Thaçit president, në mënyrë që t’i siguroj votat”, ka thënë ky burim brenda LDK-së.
Sipas këtij burimi, Isa Mustafa ka paralajmëruar se do t’i kërcënoj deputetët e LDK-së, se nëse shkohet në zgjedhje të reja, për shkak të mos zgjedhjes së Hashim Thaçit president, atëherë ata ka rrezik që të mos i fus fare në lista zgjedhore.
Deri më tani vetëm deputetja Vjosa Osmani dhe deputeti Adem Salihaj, nga LDK kanë paralajmëruar se nuk do të marrin pjesë në seancën e zgjedhjes së presidentit të ri.
Ndërkohë, deputetët tjerë si: Arben Gashi, Armend Zemaj, Fatmir Rexhepi, Alma Lama, Doruntinë Maloku, Anton Quni dhe Melihate Tërmkolli ende nuk janë përcaktuar nëse do të votojnë për zgjedhjen e Hashim Thaçit për president Hashim Thaçin apo jo.
Kryesia e Kuvendit, seancën e radhës e ka caktuar për ditën e premte nga ora 11:00. / Gazeta Blic
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi