Berisha godet rëndë VV-në: Jeni plotësisht në kundërshtim me idealet kombëtare

Shko poshtë

Berisha godet rëndë VV-në: Jeni plotësisht në kundërshtim me idealet kombëtare

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 05, 2016 8:26 pm

Berisha godet rëndë VV-në: Jeni plotësisht në kundërshtim me idealet kombëtareIsh-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha i ftuar në “Zona e Lirë” të Arian Çanit ka thënë se Vetëvendosje po vepron plotësisht në kundërshtim me idealin kombëtar. 

Berisha i ka quajtur të papranueshme veprimet e fundit në Kuvend në Kosovë, kur opozita përdori gazin lotsjellës.

"Partia e Vetëvendosjes është forca politike e vetme në Kosovë e cila thotë se, unë jam për bashkim kombëtar. E them me bindjen më të thellë se kjo formë pune që ndjek ajo është absolutisht në kundërshtim me idealin e bashkimit kombëtar”.

"Nuk mund të ketë bashkim kombëtar duke përdorur dhunë në parlamentin e Kosovës. Nuk mund të ketë bashkim kombëtar pa bindur qytetarët e Kosovës, qytetarët e Shqipërisë dhe aleatët tanë. Gazi, dhunë e papranueshme", ka thënë Berisha.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi