Kimete Berisha:Ma s'pari, as fizionomia nuk të duket më si e shqiptarit!

Shko poshtë

Kimete Berisha:Ma s'pari, as fizionomia nuk të duket më si e shqiptarit! Empty Kimete Berisha:Ma s'pari, as fizionomia nuk të duket më si e shqiptarit!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 22, 2016 6:05 pm

Ma s'pari, as fizionomia nuk të duket më si e shqiptarit!


Kimete Berisha:Ma s'pari, as fizionomia nuk të duket më si e shqiptarit! Auth_kimete-2221469139721NGA KIMETE BERISHA 

Kimete Berisha:Ma s'pari, as fizionomia nuk të duket më si e shqiptarit! Auto_Kelmendi1469139708

Gëzim Kelmendi

Ke arrit me ndryshu edhe ashtin, dhe me ba veten m'u duk si arab.
E dyta, ti ishe injorant.
E treta, Skënderbeun nuk mund ta vrisni për së vdekuri, pasi që nuk keni arritur ta vrisni për së gjalli;
E katërta, je i neveritshëm, në një sofër s'kisha mujt m'u ulë me ty;
E pesta, mirë ta ka ba Adriatik Kelmendi që ta ka tregu derën me dalë jashtë, por Adriatiku ka gabu shumë që të ka ftu në emision; 
Po pse me t'dhënë ty rast me promovu idiotizma, ekstremizëm, primitivizëm, rrena e urrejtje, një njeri pa dijen dhe kulturën minimale për debat;

E gjashta, turqit nuk kanë pasur mbiemra deri në vitin 1934. Me reformat e Ataturkut u bë Ligji i Mbiemrave, ku turqit u detyruan ta gjejnë nga një mbiemër për vete, se deri atëherë turqit s'kanë pasur mbiemra, të gjithë për 'mbiemër' e kanë pasur shprehjen 'ogllu'!
Prandaj, boll mos t'nin kush tuj thënë pallavra t'çajtoreve se si 'mos të kishin qenë osmanlinjtë, shqiptarë sot do të quheshin millorada'.
Ti nuk po i njihje shqiptarët qysh të befasojnë kur nuk e pret hiç!
Dhe, e shtata, shikohu në pasqyre, dhe shihe veten se si tani je gati ta mashtrosh edhe antropologjinë.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi