Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO)

Shko poshtë

Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO) Empty Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Oct 18, 2016 3:54 pm

Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO) Auto_d1476731629
Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO)


Të gjithë jemi dëshmitarë të së vërtetës se dashuria e prindit për fëmijën është dashuria më e sinqertë, por kjo vajzë 11 vjeçare i ka treguar botës se edhe dashuria e fëmijës për prindërit është jashtëzakonisht e madhe.
Babai i saj 34 vjeçar është i sëmurë dhe i duhet një veshkë për të shpëtuar, vajza 11 vjeçare i ka shkruar një letër prekëse atij duke i thënë se do të bëjë gjithçka për ta shpëtuar babain e saj, transmeton lajmi.net
34 vjeçari është diagnostifikuar me uremi me 18 korrik të këtij viti dhe si rezultat i kësaj ka për të marrë dializë në të dy veshkat çdo ditë.
Ai është shtylla e vetme e familjes tetë anëtarëshe, profesioni i tij ishte mekanik, por tani nuk është në gjendje për të punuar.
E kjo gjë më së shumti prej të gjithëve siç duket e ka prekur dhe e ka brengosur vajzën e tij 11 vjeçare e cila i kishte shkruar atij një letër.
“Unë nuk do të ju lë të vdisni babi, të lutem më lejo ta jap veshkën time, ti je çelësi ynë i lumturisë”, kishte shkruar vajza.
Pas publikimit të kësaj letre, rrjetet sociale kanë shpërthyer nga shpërndarjet, pëlqimet e komentet duke shpresuar që dikush do të dalë në ndihmë të kësaj familje.

Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO) Auto_d11476731668

Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO) Auto_d21476731673
Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO) Auto_d41476731680Letra prekëse e 11-vjeçares për babain e saj të sëmurë (FOTO) Auto_d31476731677
 
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 65
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi