Kimete Berisha:Digjuni, fundrrina! Kadri Veseli po lyp zgjedhje

Shko poshtë

Kimete Berisha:Digjuni, fundrrina! Kadri Veseli po lyp zgjedhje Empty Kimete Berisha:Digjuni, fundrrina! Kadri Veseli po lyp zgjedhje

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Oct 27, 2016 7:02 pm

Kimete Berisha:Digjuni, fundrrina! Kadri Veseli po lyp zgjedhje Auth_kimete-berisha-444h1477171392

Kimete Berisha:Digjuni, fundrrina! Kadri Veseli po lyp zgjedhje

Kimete Berisha:Digjuni, fundrrina! Kadri Veseli po lyp zgjedhje Auto_kadri-veseli-646h1477171372

Kadri Veseli

Për inat nuk ja kisha dhënë tani këtë mundësi...
le të digjet pak.

LDK po shpreson që zgjedhjet të mbahen tek pas aktakuzave të para të Speciales, me ymyd që Specialja do ta shkatërroj PDK-në.
PDK po punon që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt, para Speciales, me shpresë se do të përfitojnë nga dështimet e shumta të LDK-së në krye të qeverisë, dhe nga frika se pas aktakuzave të para të Gjykatës Speciale, do të ndodh më e keqja, ajo që e dëshiron LDK-ja (të arrestohen kokat e PDK-së).
- Një Kuvend që s'i ka votat për ta votuar Ushtrinë e Kosovës, ai Kuvend nuk është i Kosovës.
Ky Kuvend e ka dëmtuar rëndë shtetin e Kosovës.
I madh e i vogël u kapën për fjalët e Edi Ramës në Beograd (i cili e mbrojti shtetin e Kosovës), e askush prej deputetëve nuk rrebelohet për ndërhyrjet e drejtpërdrejta dhe të egra tëvqeverisë serbe në të gjitha Institucionet e Kosovës.
Pa dashur qeveria serbe, ju nuk keni votat e mjaftueshme për asgje...
Me paret e buxhetit të Kosovës, ministrat serbë të qeverisë së Kosovës, punojnë kundër shtetit të Kosovës.
Qe sa vite në Kosovë nuk ndodh asgjë, por i madh e i vogël janë çu në këmbë për ta "demokratizuar Serbinë", dhe për t'u "pajtuar" me të, pa pasur nevojë që ajo t'u kërkojë falje për krimet dhe gjenocidin që ka bërë kundër popullit shqiptar....
Jeni duke punuar vetëm dhe ekskluzivisht për interesat e Serbisë. Kjo le të shkruhet dikund. 
Askush nuk merret me problemet tona, me varfërinë e me papunësinë. 
Të gjithë merren (dhe janë 'magjepsur') me Serbinë, pa të cilën nuk e shohin të ardhmen...!

Edi Ramës i vjen keq, se të isha në vendin e tij do t'u thosha: 
' Oooo Zotrinjë, ju po e ktheni Serbinë në Kosovë, dhe sipas jush Kosova nuk mund të ekzistojë pa Serbinë. 
Asnjë hap nuk mund ta bëjë Kosova pa pëlqimin e qeverisë serbe, deri këtu e keni pru' punën. Dhe, ju tash frikësoheni, se Edi Rama po ua merr Serbinë....Fuck off".

Aq kurrkusha jeni, sa nuk jeni në gjendje, as s'keni vullnet t'i fshini as grafitet në muret e shtëpive serbe të Lipjanit ku shkruhet me bold se "Kosova është Serbi" dhe ku glorifikohen figurat e kriminelëve serbë të luftës, Shesheli, Arkani e të tjerët..
Lëre më...për tema tjera mos të flasim.
Çdo aspekt i jetës në këtë vend është i korruptuar dhe i kriminalizuar.
As në çerdhe fëmijët nuk i regjistron dot nëse nuk i ke "dajtë e fortë".
Vdes për ilaç.
Prodhohet analfabetizëm.
Gjyqtarë e prokurorë të lidhur me nëntokën dhe mafinë.
Me shpijken kriminale "vjetrim i krimit", lirohen nga faji të gjithë kriminelët që e shkatërruan këtë vend.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 65
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi