Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’

Shko poshtë

Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’ Empty Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 08, 2016 3:41 pm

Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’ Auto_avniii1478602656
Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’



Në mbledhjen komerative në nderë të aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari ka folur edhe babai i tij i cili ka qenë i emocionuar.
Ai nën lot iu është drejtuar të birit në fotografi se vdekja e tij do të kërkoj drejtësinë.


Ky është fjalimi i babait të Astritit, Avni Deharit


Astrit, ti dhe unë si një babë e bir jemi prapë në këtë sall dhe pran këtyre njerëzve, ti je në fotografi për të gjithë këta të pranishëm të çmallen me ty dhe ta ruajnë të freskët kujtimin për ty. Unë jam këtu në emër të familjes që t’iu falënderoj të gjithë këta njerëz motra dhe vëllezër që kanë ardh të më ndihmojnë që të përballoj rënien tënde. Ne jemi të gjithë të vetëdijshëm se ata që të bënë që mos të jesh fizikisht deshën të bëjnë vdekjen të heshtur. Madhështia jote shpërtheu grilat e burgut dhe u përhap në gjithë Kosovën dhe viset shqiptare dhe atdheun e përbashkët Shqipërinë.
Të gjithë po ndjejnë pikëllimin e madh. Je i bindur që drejtësia dhe Vetëvendosja, ëndrra e popullit janë të gjalla dhe të forta dhe do të vazhdojnë deri në jetësimin e tyre. Fli i qet se një ditë të gjithë ëndrrat do të bëhen realitet.


http://zeri.info/aktuale/115879/avni-dehari-ata-qe-te-bene-qe-mos-te-jesh-fizikisht-deshen-ta-bejne-vdekjen-te-heshtur/
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi