Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin

Shko poshtë

Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jan 12, 2017 3:00 pm

Fillojnë homazhet për Ramiz Kelmendin

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet në nderim të shkrimtarit dhe gazetarit Ramiz Kelmendi i cili mbrëmë ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare.
Përveç familjarëve të tij për ta nderuar publicistin e njohur po marrin pjesë, artistë, profesorë dhe figura të ndryshme të vendit.
Pas homazheve në Teatrin Kombëtar do të mbahet një mbledhje komemorative ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 14:00 në varrezat e Prishtinës.
Në Teatrin Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet në nderim të shkrimtarit dhe gazetarit Ramiz Kelmendi i cili mbrëmë ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare.
Përveç familjarëve të tij për ta nderuar publicistin e njohur po marrin pjesë, artistë, profesorë dhe figura të ndryshme të vendit.
Pas homazheve në Teatrin Kombëtar do të mbahet një mbledhje komemorative ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 14:00 në varrezat e Prishtinës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi