Agim Drenica : Vargje satirike - Humoristike

Shko poshtë

Agim Drenica : Vargje satirike - Humoristike

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 06, 2009 10:23 am

Agim Drenica

VARGJE SATIRIKE - HUMORISTIKE

KATUNDARËVE - "SHEHERLI"

Pesë hektarë n'katund i la tokë
- iku n'qytet bashkë me shokë.

çdo mëngjes shkon te furrtari
- arat n'katund i ka mbuluar bari.

Kur sheh çmimin e bukës qe ngritet
- fillon e shanë e përpelitët .

Shanë furrëtarin e qeverinë
qe me çmime i mbytën njerëzinë.

Por s' e di or katundar -
kënd duhet sharë me parë?!...


NINULLË BASHKËKOHORE

Nina nëna n'djep te lehtë
iu bëfsh nënës - deputet ,
me marrë para për lezet
ne Kuvend me shku me fjetë!

Nina nëna n'djep prej plepit
ti u bëfsh menaxher i KEK-ut,
menagjer që shetit me kerr
e Kosovën e lenë në terr.

Nina nëna erdhë pranvera
ti punosh ku dhënë tendera,
ku luan paraja sa herë çalet dera
e korrupcion ty te radhët era...!!!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Agim Gashi - Drenica: Vargje satirike - Humoristike

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jul 09, 2009 11:03 am

Agim Gashi - Drenica

KOHË TE KORRASH

Një vit punë dhe kursim
për të shkuar ne atëdhe ,
që t'evokosh ndonje kujtim
që të takohesh njerëz që ke.

Desha t'shkoj me avion
me kohë e kishin ngrit çmimin,
në mënyrë qe n'këtë sezon
sa ma t'madhe te kanë fitimin.

Dhe vërtetë me erdhi inati
n'start ma prishen disponimin,
t'mos udhetoj fare n'atëdhe
apo t'nderrojë destinimi!!!

Se për t'shkuar ne atedhe
unë me gruan e tre femijë,
me këtë euron - parën e re
na kushton rrafsh tre mijë.

Kaq s'kushton pushimi n'Majorkë
as udhetimi ne Amerikë ,
si s'e kan nje fie turpi
- si prej zotit nuk kanë frikë.

Ik me tha n'atë qast një mik
mos u merr me këta lloj horrash,
a se din qe jem n'korrik
a s'e din qe jem n'kohe t'korrash!!!

Morschwiller le Bas - Francë
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi