Berisha dhe Fevziu udhëheqin anketën me nga 5 vota

Shko poshtë

Berisha dhe Fevziu udhëheqin anketën me nga 5 vota Empty Berisha dhe Fevziu udhëheqin anketën me nga 5 vota

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 02, 2009 11:23 pm

Berisha dhe Fevziu udhëheqin anketën me nga 5 vota

Berisha dhe Fevziu udhëheqin anketën me nga 5 vota 11111-logooooDitën e dytë të anketës, e udhëheq kryeministri Berisha nga politikanët, i ndjekur nga kreu i opozitës, Edi Rama. Edhe pse anketa është në fillim të saj, dy politikanët kryesorë mbeten më të preferuarit nga anketuesit shqiptarë. Ndërkohë, në krye të publicistikës qëndron gazetari i njohur dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, me 5 vota. Fevziu ndiqet nga një tjetër penë e rëndësishme në shtypin e shkruar, siç është Andrea Stefani. Ditën e sotme, tre vota ka marrë dhe analisti Isidor Koti, i cili është ndër emrat e rinj të anketës. Në krye të listës së artistit më të mirë, qëndron një nga shkrimtarët më të mëdhenj të vendit tonë, Ismail Kadare. Kadare është gjithashtu dhe një ndër fituesit e anketës “Njeriu i vitit” në “Tirana Observer”. Tek artistët për sot, është votuar me dy vota aktori Robert Ndrenika. Kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana, është sportisti i cili ka arritur të marrë më shumë vota për ditën e sotme. Ai mban vendin e parë të anketës me 5 vota.

KLASIFIKIMI POLITIKE
1. SALI BERISHA
5 VOTA
2. EDI RAMA
4 VOTA
3. BAMIR TOPI
2 VOTA
ILIR META
2 VOTA
FATOS NANO
2 VOTA
ARBEN MALAJ
1 VOTË
JOZEFINA TOPALLI
1 VOTË
BEN BLUSHI
1 VOTË
LULZIM BASHA
1 VOTË
KLASIFIKIMI PUBLICISTIKE
BLENDI FEVZIU
5 VOTA
ANDREA STEFANI
3 VOTA
ISIDOR KOTI
3 VOTA
MERO BAZE
2 VOTA
FATOS LUBONJA
2 VOTA
MUSTAFA NANO
2 VOTA
SKËNDER MINXHOZI
2 VOTA
BLENDI KAJSIU
1 VOTË
KLASIFIKIMI ART
ISMAIL KADARE
4 VOTA
DRITËRO AGOLLI
3 VOTA
ARDIT GJEBREA
3 VOTA
AURELA GAÇE
2 VOTA
ALBAN SKËNDERAJ
2 VOTA
ROBERT NDRENIKA
2 VOTA
ALEKSANDËR GJOKA
1 VOTË
IRMA LIBOHOVA
1 VOTË
ROLAND TREBICKA
1 VOTË
AGIM SHEHU
1 VOTË
KLASIFIKIMI SPORT
LORIK CANA
5 VOTA
HAMDI SALIHI
3 VOTA
ERVIN SKELA
3 VOTA
KRESHNIK QATO
3 VOTA
ERJON BOGDANI
3 VOTA
ALTIN HAXHI
1 VOTË
IGLI TARE
1 VOTË
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 65
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi