Xhenc Bezhi: Krye gjeli

Shko poshtë

Xhenc Bezhi: Krye gjeli

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 04, 2009 1:00 pmXhenc Bezhi

KRYE GJELI

Mbi një grumbull plehu
Kaqurotën me gel
I thërriste pulat
N´ kukurimë një gjel

Alarmonte botën
Për një kokërr misër
Si ka hije të keqe
Të jetë kryeministër

Sa zhurmën e bënte
Të gjitha i tubonte
Në fund vet e hante
Ato i mashtronte

kaqurotë dhe mendje
s’ka kush qe ja ulë
Gjelat tjerë kur sheh
Behet sikur pulë

Edhe kur këndon
Te dy sytë i mbylle
Ai këngën për mëndësh
Na veshët me dyllë

Edhe kësaj here
Ti na i ngrënë kokrrat
Por prej sot e tutje
Ti mësuam dokrrat

Ti besuam të gjitha
Ti me ne po lua
prej nesh gjë mos pritë
kë kokrrat e tua
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi