Mahi politike

Shko poshtë

Mahi politike

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jan 10, 2009 5:06 pm

Zhakup Krasniqi fort i shtirë
Zhakup Krasniqi sa ishte ushtrues i detyrës së kryeministrit të Kosovës qe bërë fort i shtirë. Por tani që është kryeparlamentar është bërë edhe më i shtirë. Nënë ua pati kajtë kombëtarëve dhe ndërkombëtarëve, herë duke i kritikuar e herë duke i akuzuar. Tani Zhakupi po duket si Jakupi kur deshi t´i lëshonte pasaportat në Malishevë dhe kur deshi të hyj në Prishtinë me ushtri. Me këto potpuri kërcnimesh prej përpara dhe përmas ua pati trembur edhe xhipat KFOR-it sa që sa nuk ikën e me na lënë vetëm e të na shkon ymri tuj ikë ne si trimat e shkijet duke na ndjekur si qyqanat!


Maloku nuk ka mendim

Naim Maloku gjithnjë pajtohet me mendimin e shefit të vet, Rambush Haradinajt. E pyeten një ditë se a ka ai mendim të vetin për ndonjë gjë, dhe ai u përgjigj:
-Kam por nuk pajtohem me ta.


Rruga Durrës-Shqipëri

Në Shqipëri rruga Durrës-Prishtinë është bërë si Kështjella e Rozafës. Mblidh para verës e vidh dimrit. Qe 20 vjet zhurmë e rrugë askund.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mahi politike

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jan 10, 2009 5:19 pm

Duke ngrënë drekë

-Baba! Çfarë është komunizmi me dy fjalë?
-Rras b... e mbyll gojën!

I dehur në teatër

-A e dini se keni hyrë në tatër i dehur?!!!!-e pat pyet gjyqtari poetin Tahir Deskun.
-Rakia ma bëri, zoti gjykatës, se përndryshe s´hyj atje për mall të dynjesë.


Flijimi

Qeverotarët betohen se po vdesin për popullin, populli nuk betohet, por është i bindur se po vdesin prej qeveritarëve.

Të papunët

-Hajde të provojmë se cili nga ne e hedh pështymën më larg.
-E te cila parti?


Jeta e konceptuar sipas...

Amerikani- Punë, punë dhe vetëm punë!
Evropiani- Punë, punë, por edhe pak qejf!
Ballkanasi-Qejf, qejf, por edhe pak punë!
Shqiptari-Qejf. qejf, por edhe pak pushim!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mahi politike

Mesazh nga Rrebele prej Sat Jan 10, 2009 6:24 pm

Jeta e konceptuar sipas...

Amerikani- Punë, punë dhe vetëm punë!
Evropiani- Punë, punë, por edhe pak qejf!
Ballkanasi-Qejf, qejf, por edhe pak punë!
Shqiptari-Qejf. qejf, por edhe pak pushim!

Kjo nuk me duket mahi po e vertete !
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mahi politike

Mesazh nga Saranda prej Wed Jan 21, 2009 7:36 pm

Të papunët

-Hajde të provojmë se cili nga ne e hedh pështymën më larg.
-E te cila parti?


--------------------

Edhe kjo shum e verte1-Duke ngrënë drekë

-Baba! Çfarë është komunizmi me dy fjalë?
-Rras b... e mbyll gojën!
------------------------------

2- Duke ngren dark

Djali pyet pabain çfar asht demokracia ?

-----

Fol sa te dush askush ste ndegjon po spate sindikat !

Saranda

Numri i postimeve : 4
Registration date : 21/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mahi politike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi