Myvela Dervishaj:Macja dhe miu-fabilë

Shko poshtë

Myvela Dervishaj:Macja dhe miu-fabilë

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 19, 2009 11:29 am

Myvela Dervishaj:MACJA dhe MIU

Nje mace topolake
kishte zene pozicion
miun e vogel te shtinte ne dore
se aty pari shpesh kolon.

Mami i shtepise
me jep edhe mish te ha,
por mua ma ka enda
per nje mi ta ha .

Kishte dite qe e ruante
por miu na ishte i zgjuar
kur macen shikonte
shpejt e dredhonte.

Macja syshkendi
nuk po duronte
sa te kapte miun
dhe shpejt ta gllaberonte.

Miu kishte nje top
dhe maces filloj t'ja hedh,
hidh macja- hidh miu
dhe loja u be e nxehte.

Macja shquhet per loj me top
por kete rradhe,
lojen e kishte miu ne dore
sa dhe vet ajo u habit nga kjo loje.

Mos e hidh me kembe topin
o mi budalla
afrohu,lozim me dore
te te kem afer dhe te ha.

une jam i zgjuar
nuk jam budalla,
t'i nuk me kap dot
te vrima lart mbi dollap.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi