Agim Gashi - Drenica: Kush jemi ne...

Shko poshtë

Agim Gashi - Drenica: Kush jemi ne...

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 03, 2009 1:46 am


Agim Gashi - Drenica

KUSH JEMI NE...

(I shkruaj këto vargje i mllefosur
- Shpirt e zemër i sakatosur)

Ne ndër shekuj ishim pa nda'
Qengj për ukun - ujk për vëlla!

E kanë thënë t’vjetrit drejtë
- Lisin e çky'n pyka e vet.

Ka pas thënë një plak i mirë
E kem vështirë te jetojmë t’lirë

Se jemi mësuar nën robëri
- Me na ndejt orrli mbi kry

Kur një vëlla del i parë
Ne e shpallim vet tradhtar.

Me ndërskamëza e ngatërresa
Ia shtrojmë rrugën me pengesa.

Andaj kam dro’ dhe frike
- Larg jemi të dalim n’dritë.

Se si po shihet jemi hala -
Qengj për ujkun - ujk per vëlla!!!

01.12.2009 , Morschwiller le Bas
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi