Musa Ahmetaj: Deputeti i pavarur

Shko poshtë

Musa Ahmetaj: Deputeti i pavarur

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Dec 05, 2009 5:01 pm


Musa Ahmetaj: Deputeti i pavarur

Një alamet intelektuali
Me grua u konsultua
para fëmijëve të vet
Për deputet u kandidua

Rrobat ia hekurosi
Gruaja nga gëzimi
Fëmijët brohoritën
Ja ku është shpëtinmi

I gëzuar dhe buzëqeshur
mbi karrige hypi
Nga gruaja dhe fëmijët
Votën " e lirë" e lypi

Fëmijët i kërkuan
Të hyjnë në koalicion
Për votën e premtuar
Kërkuan donacion

E lidhën marrëveshjen
Për zgjedhje dhe fushatë
Tërë familja hareshëm
Kaluan vetëm një natë !....
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi