Jusuf Zenunaj:VRAPI DREJT EVROPËS‏

Shko poshtë

Jusuf Zenunaj:VRAPI DREJT EVROPËS‏

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 27, 2009 12:59 am

VRAPI DREJT EVROPËS

I qeshet fytyra,
ndriçim i jep këmisha
kryeministrit tonë
Dr. Sali Berisha.

Vrapi i tij
i përshpejtuar
tunel e rrugë
ka përuruar
edhe pse puna
do vazhduar.

Si n'autostradë
turr edhe n' politikë
Petroviçin pret
si ma t' mirin mik.

Dhuratë jep
për komunën e tij,
jo lekë,
euro 400000.

Emrin e Sales
do ta nderojë Graçanica
dhe shkijet n'Serbi
që na i nxorën
sytë edhe me thika.


Të fala kryeministrit
i dërgon Mirdita
si s'mendove fare
për tonat çika?!


Ndoshta s'i ke parë
as në Top-Channel
se si varfëria
i ka pushtuar thellë..
Prostitucioni
n'Shqipëri ka marrë erë..


Ruaj për vete lekët-
herët ke hapur thesin,
internacionalizmin
kemi kohë ta shesim.


Vrapi drejt Evropës,
trupin ta forcon,
kur të vijë Tadiçi,
në t' bukurën Tiranë.

Jusuf Zenunaj, më 24 dhjetor 2009
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi