Musa Ahmetaj: FËMIJËT INTELEGJENTË

Shko poshtë

Musa Ahmetaj: FËMIJËT INTELEGJENTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Feb 09, 2010 12:42 am


Musa Ahmetaj: FËMIJËT INTELEGJENTËFëmijët e pushtetarëve
Kanë diçka në veti
Nuk shkollohen nëpër shkolla
Ku financohen nga bugjeti

Ata në këtë moshë
Kanë edhe shumë primate
Me makina te qeverisë
Shkojnë në shkolla private

Pastaj mësimdhënësve të tyre
Ju mbajnë edhe ligjërata
Duke u rrëfyer para tjerëve
Ku kanë darku, ku i ka zënë nata

Për moshën që kanë
Janë shumë intelegjentë
Dallojnë pijet dhe e ushqimet
Dhe kuzhinierët më eminentë

Pastaj kanë një veçori tjetër
E pershendesim me zemër
Nuk na bëjnë konkurencë
Në spitale tona pa emër

Edhe ushqimet e rënda
Kur nuk mund t’i tretin
Menjëhere avionin
Dhe zgjedhin shtetin

Kanë shumë tipare tjera
Që duhet “ përshendetur|”
Kurrë nuk janë pa ngopur
Madje edhe të pa etur?!..
07.02.2010
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi