Musa I. Ahmetaj: PARODI PËR OPOZITARIN!

Shko poshtë

Musa I. Ahmetaj: PARODI PËR OPOZITARIN!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 10, 2010 12:22 am
Musa I. Ahmetaj: PARODI PËR OPOZITARIN!Në Qeveri ndryshoi situata
Askush nuk di çka bie nata
Shumë vetave ju ka ardhë frika
Të mbesin madje pa karrika

Jeta na qenka me sfidime
here urime e here dëshprime
Më së vështiri tash e ka gruaja
Si te perballoje fjalëve të huaja

Pastaj u mësuam me trende
çdo javë shkonim nëpër vikende
na thirrnin shokët e miqasia
sa here vinte plot tepsia

Në restorante posa hynim te dera
na pritnin shefat dhe kamarierat
pa ndërpre vinin pije dhe ushqime
ne vend parave jepnim nënshkrime

E tash në opozitë kur unë mbeta
Askund shokë fare nuk gjeta
Me gjithë shpirt po mundohem
Si opozitë tashti të adaptohem!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi