LDD Gjermani: Etika, e panjohur në politikën tonë!

Shko poshtë

LDD Gjermani: Etika, e panjohur në politikën tonë!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 17, 2010 1:35 pm

Kushdoqoftë, në botë,
në politikë, e thotë,
kur bën një punë t´keqe,
duhet dhënë dorëheqje!

Po, po, çdo dështim,
prapa sjellë zhgënjim,
dhe, s´duhet vënë n´lojë,
nervat pa nevojë.

E dijmë që diktatura,
sjellë veç katrahura,
kur mungon Etika,
dështon Politika!

Me qenë koshient,
dhe ekuivalent,
për t´ecur në trend,
duhet mbledhur mendë!

Dhe t´jeshë i sinqertë,
është një rrugë e sertë,
por kur largon të tjerët,
je bërë krah me t´mjerët!

Njerëzit që t´përkrahën,
në një kohë të rëndë,
s´është mirë të largohen,
nuk është punë me mend!
LDD Gjermani: Etika, e panjohur në politikën tonë!Po, çdo amputim,
prapa lën lëndim,
që mund të arnohet,
por, vështirë t´shërohet!

Që ta thëmi shkurt,
me një fjalë të urtë:
- S´mund ta shpëtosh veten,
duke e fshehë t´vërtetën!

Mentor Thaqi


©️ by http://www.ldd-bos.de/index.html
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi