Foto nga Floresita Bosi dhe poezi e Faik Krasniqit

Shko poshtë

Foto nga Floresita Bosi dhe poezi e Faik Krasniqit

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Apr 21, 2010 9:56 pm

Foto nga Floresita Bosi dhe poezi e Faik Krasniqit

TI JE HYJNESHE

Ti je hyjnesha e legjenda,

vete lexoje per ty shume

me ka enda.

Ti je mbreteresha e lumturise,

te gjithe per ty ndjenje dashuri,

Ti je frymezim per cdo njeri,

Ti je si ylli ne qiell qe ndricon vetem,

Ti je e bukur si lulet,

qe celin ne pranvere.......
(FAIK KRASNIQI)
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi