Halil Xani: Vaj për Mitrovicë ( edhe për Kosoven)

Shko poshtë

Halil Xani: Vaj për Mitrovicë ( edhe për Kosoven)

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue May 25, 2010 2:33 amHalil Xani: Vaj për Mitrovicë ( edhe për Kosoven)


Opozita dhe pozita
Në Kosovë po bëjnë sehir
Vijnë Tadiqi e Koshtunica
As pyesin as thonë qoftë mirë.

Të pavarur tashmë jemi
Kemi ministra e Qeveri
Liderët serbë vijnë deri te ura
Këtu thonë s’ jemi në kufi.

Del Bajrami flet n' kamerë
Tredh mushkonja me gurë
Koshtunica fare nuk e pyet
I armatosur vjen deri në urë.

Hashimi e Fatmiri nuk bëzajnë
Kanë sharruar nëpër kolltuqe
EULEX-it e KFOR-it fajin ia lënë
E ata heshtin si pulat klluqe.

As UNMIK-u as EULEX-i
Nuk na e njohin pavarësinë
Ende thirren në do Rezoluta
Që e lënë Kosovën me Serbinë.

25.5.2010
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi