Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daci: LDK, parti lokale e Llapit e Gallapit

Shko poshtë

Daci: LDK, parti lokale e Llapit e Gallapit Empty Daci: LDK, parti lokale e Llapit e Gallapit

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 09, 2010 9:56 pm




Daci: LDK, parti lokale e Llapit e Gallapit Daci-490x320_931033_thumb_large





Daci: LDK, parti lokale e Llapit e Gallapit



Nga Express më 09 nëntor 2010 në ora 17:23

Në takimin e kryesisë dhe të Këshillit Kombëtar të LDD-së u përgëzua zgjedhja e Isa Mustafës për kryetar të LDK-së. Mirëpo, kryetari i LDD-së, Nexhat Daci ka thënë se ka pasur pritje tjera nga udhëheqja e re e LDK-së.

“Unë kam pritur që udhëheqja e re dhe lideri i LDK-së do të ketë një vizion të gjerësisë e thellësisë filozofisë politike që ata e kanë kopjua prej neve se nuk e kanë as ne statut as në program dhe optika e djeshmit tregon që është larg ky realitet, shumë larg”, tha Daci.

“Konceptin si e kemi përshëndetur ne, ka qenë të krijohet një parti e madhe si i ka pas hije për 16-17 vite dhe dje është shndërruar në një parti lokale te Llapit e Gallapit dhe kjo e vështirëson shume konceptin e bashkëpunimit tone sepse ne nuk duam te kalojmë me partine e Dukagjinit, te Drenicës, te Llapit e as te Ana Moravës”, ka thënë Daci.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi