Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI

Shko poshtë

Haxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI Empty Haxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 08, 2011 12:08 pm

Haxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI 27427_100000716346990_1682_nHaxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI 161442_100001203092112_7231195_n
Haxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI
Haxhi MUhaxheri:BASHKEBISEDIM ME MIKUN RAMADAN XHINOVCI 223574_207378695962674_100000716346990_636324_5370051_n
Pershendetje mik i nderuar Haxhi! Me kureshtje te madhe e lexova kete reagim tuajin, po pasi qe e vertetova edhe njiher, shiqimit te faqes time te FB, shiqimit te faqes se Agim Gashit-Drenica, shiqimit te faqes tuaj si dhe kontrollit te te ...gjitha poezive dhe informatave te qfaqura ne Sofren Poetike te dates 28. Prill 2011, e vertetova se ne asnje vend nuk qendron ndonje shkrim i botuar me poezi te mikut Agim Gashi-Drenica, me q'rast i eshte uruar ditelindja e tije. Edhe ne vete linkun qe e keni jep me lart me asnje fjale nuk ia keni urtuar ditelindjen mikut tone, sikur qe thoni. Pasi qe isha ne rruge me te kthyer ne shtepi, menjiher kam pase kontrolluar tere shenimet e mija ne faqen time te FB dhe askund nuk pashe se dikush ka bere prezentimin e mikut Agim Gashi-Drenica ne Sofer. Menjiher pata kontrolluar edhe faqen e Agimit, e edhe aty nuk pashe diqka te tille. Me daten 28. Prill Agimi kishte bere prezentimin e mikut Muhamet Gashi, me duket se ashtu quhet dhe ne komentet e bera mes jush e Agimit verejta se vetem ateher ua ka bere te ditur se ai e ka po te njejten dite ditelindjen (nuk e di a ka nevoje me treguar tere komunikimin mes jush nga se ju kishi qene ne lajthim sa i perket faktit se kush e ka bere prezentimin e Muhametit). Si qe e keni ceke edhe ju Agimi me ka shkruar dhe me ka njohtuar se ka probleme me faqen e tije te FB, per qka edhe te kam shkruar. Ne pergjegjejen qe ja kame bere e kam pyet se une kam pregaditur nje prezentim te tije, me nje mbishkrim" Ne vend te urimit te ditelindjes", nga qe kishte nje jave qe i kishte kaluar ditelindja. Agimi nuk ishte kunder ketij veprimi tim. Per komunikimin qe keni bere me Agimin nuk jame i njohtuar, po duke marr parasyesh se Agimit i eshte thyer faqja e tije e FB, eshte e kuptueshme se ai nuk ka pase mundesi qe tu dergoi poezit e kerkuara nga ju. Une nuk e di, kur keni qene te interesuar qe ta prezentoni mikun Agim me rastin e ditelindjes se tije, keni mundur si kam vepruar une qe te gjitha poezite i kam marr nga faqja e tij tek "Shenimet", nga qe nga Agimi nuk kame kerkuar as edhe nje shenim te vogel, pasi qe edhe biografin e tije e kam marr nga libri i tije me poezi "Gjysh te kam shoqe", per kete te jeni te sigurt dhe mund te pyesni personalisht Agimin. Nga gjithe keto qe thashe e qe mund te vertetohen shume lehte, si qe thot nje fjale popullore: "Nese pitja eshte hanger, Tepsija ka mbete", te gjitha keto qe i them mund te kontrollohen ne Sofer Poetike si dhe ne faqen tuaj dhe te Agimit. Ta them te drejten me kete reagim pake me keni preke, nga qe une nuk kam pase kurfare qellimi qe te fyej apo te demaskoj askend, thjesht kisha nje qellim qe te lajm nje borgj ndaj Agimit, si e kam ceke edhe atje ne sofer, qka besoi se nuk kam gabuar. Ju lutem kontrolloni edhe njiher keto faqe qe i kam permend ma larte, dhe do te bindeni ne kete qe e kam shkruar ketu, e te mos perseritem edhe njiher. Me keto qe keni ofruar kete rast nuk munda te vertetoi se ju keni te drejte, po te kunderten. Pres qe te na dokumentoni thenjet tuaja, me dergimin e linkut edhe te faqes Sofra Poetike ku eshte botuar ai shkrim, si dhe kush eshte etiketuar ne kete shkrim. Jam i sigurt se une, Agim Gashi-Drenica dhe Ju nuk keni qene te etiketuar, nga qe nuk gjindet asgje ne faqet tona.

...

Pershendetje miku i respektuar Ramadan Xhinovci. Ju thoni:"Me kureshtje lexova kete reagim tuajin"! Askund nuk e kam shkruar fjalen REAGIM, por kam bere vetem nje SQARIM. Mepastaj, thoni se pasi keni bere shikimin e "te gjitha poezive dhe informatave te qfaqura ne Sofren Poetike te dates 28. Prill 2011 e keni vertetuar se se ne asnje vend nuk qendron ndonje shkrim i botuar me poezi te mikut Agim Gashi-Drenica, me q'rast i eshte uruar ditelindja e tije."!!! Athere,pse i eshte dashur mikut tone te nderuar Agim Gashi - Drenica qe ta bej kete koment qe edhe me pare ua kam sjell:

Agim Gashi - Drenica:
Së pari e falenderoi mikun e Haxhi për urimin e tij domethenes qe ma dhuron per ditëlindje dhe duke sjell me kete rast edhe poezite e mija ne "Sofra poetik" mes miqesh.Gjithashtu falenderoi edhe miqet qe e kane pelqyer kete dhe ta qe me kane uruar.Shendet per te gjithë!
Prill 28 në orën 1:26.MD

Po komentet dhe urimet qe i kan bere lexuesit dhe krijuesit Napolon Braho, Besnik Gashi, Shaban Cakoli, Hektor Koçiu, Ardita Skenderaj, Muhamed Krasniqi dhe Gezim Halili ne "Sofra poetike" ne FB, i kan bere pasi qe e kan lexuar urimin tim dhe linkun e publikuar me poezi per ditlindjen e Agimit, apo ia kan futur kot?! Per te deshmuar se ata nuk ia kan futur kot dhe se une nuk jam aq mendjeçale sa te genjej publikisht, po ua sjell nje link ku e kam vendosur urimin qe ia kam bere Agimit per ditlindje pikrisht ne "Sofra poetike" ne FB me 28 Prill 2011 në orën 12:54.PD (Linkun mund ta gjeni edhe ju nese me kujdes i shikoni te gjitha publikimet qe jan bere me daten 28 prill ne FB)

http://www.albwebtv.eu/Deshmia.htm

Miku im Ramadan, ju gjithashtu thoni:"Ta them te drejten me kete reagim pake me keni preke, nga qe une nuk kam pase kurfare qellimi qe te fyej apo te demaskoj askend, thjesht kisha nje qellim qe te lajm nje borgj ndaj Agimit, si e kam ceke edhe atje ne sofer, qka besoi se nuk kam gabuar." Ju nuk keni gabur qe ne "Sofra poetike" keni prezantuar pjese nga krijimtaria e A.Gashit me rastin e ditlindjes se tij. Perkundrazi, keni bere shume mire. Madje, nuk do te ishte asgje e keqe sikur edhe shume miq tjere te shkruanin ate dite dhe te publikonin pjese nga krijitaria e e Agimit dhe t'ja uronin ditlindjen atij.
GABIMI JUAJ ishte kur shkruanit: "...nga mosëkujdesi ynë ky jubile dhe datë e shënuar e tijë na kishte kaluar pa e shenuar ne Sofren Poetike, në të cilen miku ynë është duke dhënë një kontribut tejet të madhë..." Unë e kam titulluar si SQARIM duke menduar se ju ka shpetuar pa e pare urimin tim bashke me linkun e publikuar me poezite e Agimit. Sekendejmi, une dhe miku Agim Gashi - Drenica kemi pasur gjithmone nje respekt te ndersjelle per njeri tjetrin dhe vazhdojme ta kemi edhe sot, ashtu si i kam respektuar edhe miqte tjere te shumte krijues qe kan kontribuar ne sofer, ashtu si ju kam respektuar edhe juve.
Miku im Ramadan, ju thoni se nuk ju kam etiketuar juve dhe as Agimin dhe se ne poezite qe jan publikuar ne blogun e sofres nuk eshte shkruar kurrfare urimi. Ju ketu keni shume te drejte. Po pikrisht ketu shfaqet lajthitja juaj! Ja pse... Ne blogun e sofres nuk praktikohen urimet per ditlindjen e krijuesve dhe askujt deri me tash nuk i eshte uruar ditlindja. Ne blog publikohen vetem poezite dhe ndonjehetre edhe biografia e autoreve. Une kam vepruar kesisoj. Poezite i kam publikuar ne blogun e sofres, kurse urimin e kam bere bashke me publikimin e linkut ne "Sofra..." ne FB. Kurse sa i perket etiketimeve, etiketim nuk mund ti behete askujt kur behet publikimi i nje linku ne sofer ne FB. Etiketim mund te behet vetem athere kur materiali publikohet drejtperdrejt ne FB.
Shpresoj qe kesaj radhe te kem qene i qarte dhe te me keni kuptuar drejt, lum miku! Per mua,ketu perfundon bashkebisedimi per kete teme.


Miqesisht dhe me shume respekt:
Haxhi Muhaxheri
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi