Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merita Selmani:Po ta kisha ne sofër ushqimin e qenve të politikanëve tanë?!

Shko poshtë

Merita Selmani:Po ta kisha ne sofër ushqimin e qenve të politikanëve tanë?! Empty Merita Selmani:Po ta kisha ne sofër ushqimin e qenve të politikanëve tanë?!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 14, 2011 6:36 pm

Merita Selmani:Po ta kisha ne sofër ushqimin e qenve të politikanëve tanë?!



Opinion

Merita Selmani:Po ta kisha ne sofër ushqimin e qenve të politikanëve tanë?! FemijeMerita Selmani:Po ta kisha ne sofër ushqimin e qenve të politikanëve tanë?! K2512960

Papunësia në Kosovë ka arritur në nivel alarmant. Më se 70 për qind e qytetarëve të Kosovës janë pa punë, pjesa më e madhe e të cilëve i takon moshës rinore. Një pjesë e madhe e këtyre hallegjinjeve, në grupe ekspozohen në rrugë, dhe në sheshe publike, se mos u del dita për t…’u shitur !

Pjesa më e madhe e politikaneve mendojne vetëm për sofrat e tyre dhe i kanë harruar hallet e popullit.Nuk bashkëjetojmë me kushtet që i kemi. Jemi të lodhur me thëniet e tyre që tashmë jemi të lirë. Kanë harruar se drunjtë e lirisë duhet ujitur !
Shpesh them: “Sikur të kisha në sofër ushqimin e qenve të tyre!” Femijët në vend që të jenë ne shkollë,ata shesin fara,kikirika,cigare sa për të mbajtur familjen.Punojnë edhe punë të rënda me karrocë…


Sajmiri nga Obrija,14 vjeqar, rrëfen: “Unë qe disa vjet shes fara rrugëve për të fituar dy-tre euro në ditë,sa për kafshatën e gojës.Shpeshherë edhe shokët më perqeshin pse shes fara.Ata nuk janë keq si unë. Në këtë moshë jam Zot i shtepisë,sepse babin ma vranë në luftë !”



Marr nga Prishtina Pres
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi